یک هفته قبل از شروع لیگ‌برتر، فصل نقل و انتقالات تمام می‌شود و حال،فرصت رقص بعضی از چهره‌های لیگی در […]

یک هفته قبل از شروع لیگ‌برتر، فصل نقل و انتقالات تمام می‌شود و حال،فرصت رقص بعضی از چهره‌های لیگی در میانه میدان است! بازیکنان زیادی نیستند که بیرون مانده‌اند‌؛ منظورمان از جمع ستاره‌‌هاست (ستاره‌هایی در جغرافیای ایران و لیگ‌برتر). به این بازیکنان، بازیکنان میلیاردی گفته می‌شود؛ آنها که حاضر نیستند با یک میلیارد و خرده‌ای به تیمی بروند و پیداست که دنبال پیشنهادهای نجومی‌تری هستند. خسرو حیدری، آندرانیک تیموریان، سیدجلال حسینی، محمد‌رضا خلعتبری و کریم انصاری‌فرد این ستاره‌ها هستند. البته می‌توان مهرداد پولادی، جواد نکونام و امیرحسین صادقی را هم به این لیست اضافه کرد اما آنها شرایطی مشابه شرایط آن ۵ نفر ندارند‌‌؛ چراکه… نکونام هنوز با باشگاه مذاکره نکرده و پیشنهادی نداده، مهرداد پولادی قصدش اروپاست و صادقی هم…

 

 

اما درباره این ۵ ستاره بحث فرق می‌کند. این ۵ بازیکن فعلاً مشغول دست دست کردن هستند و می‌خواهند در آخر، بهترین قرارداد را ببندند. این بازیکنان می‌گویند زیر ۵/۲ میلیارد تومان نمی‌گیرند! اگر همه اخبار مثل اخبار باشگاه استقلال به بیرون درز کند، حتماً از این بابت مطمئن خواهید شد. همه فوتبالی‌ها به این جمع‌بندی رسیده‌اند که هر کدام از این بازیکنان به تیم‌های لیگ‌برتری بروند، بین ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تا ۵/۲ میلیارد گرفته‌اند. بازیکنی که به استقلال یا پرسپولیس پیشنهاد ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیونی می‌دهد و از پیشنهاد ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیونی یک باشگاه پرده برمی‌دارد، معلوم است که در نهایت به هدفش می‌رسد.

 

 

سازمان لیگ که اخیراً اعلام کرد شدیداً با متخلفین سقف بودجه باشگاه‌ها برخورد می‌کند، آیا اصلاً حواسش به این موضوع هست؟ آیا کفاشیان که بارها و بارها گفت فدراسیون از وزارتخانه اختیار تام گرفته تا برخورد کند، حال ورود به این مسائل را دارد؟! اگر هر یک از این بازیکنان با لیگ‌برتری‌ها قرارداد ببندند، آیا دوباره نمی‌شود داستان آن بازیکنی که ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون گرفته و باشگاهش اعلام کرده بیشتر از ۵/۱ میلیارد به او نداده‌اند؟ اگر سازمان لیگ و فدراسیون واقعاً دنبال اجرای قانون هستند، بد نیست قرارداد این ۵ بازیکن را در فدراسیون فوتبال ببندند‌‌؛ این عاقلانه‌ترین پیشنهاد است.