تیم ملی آلمان با پیروزی ۷ بر یک برابر برزیل به فینال جام جهانی ۲۰۱۴ راه پیدا کرد.     […]

تیم ملی آلمان با پیروزی ۷ بر یک برابر برزیل به فینال جام جهانی ۲۰۱۴ راه پیدا کرد.

 

 

 

به گزارش خبرگزای تسنیم، تیم‌های ملی فوتبال برزیل و آلمان برای برگزاری دیدار نیمه نهایی جام بیستم از ۳۰ دقیقه بامداد امروز (چهارشنبه – به وقت ایران) در ورزشگاه مینیرائوی شهر بلو هوریزونته به مصاف هم رفتند که در نهایت آلمان با پیروزی ۷ بر یک برابر برزیل به فینال راه پیدا کرد.

 

برای آلمان در این بازی توماس مولر (۱۱)، میروسلاو کلوزه (۲۳)، تونی کروس (۲۳ و ۲۴)، سامی خدیرا (۲۹) و شورله (۶۹ و ۷۹) هفت گل آلمان را به ثمر رساندند و اسکار در دقیقه ۹۰ تک گل برزیل را زد.

 

در شرایطی که برزیلی‌های میزبان سعی می‌کردند از همان ابتدای بازی خودشان را به دروازه آلمان نزدیک کنند؛ این ژرمن‌ها بودند که صاحب کرنر شدند و توماس مولر توانست از غفلت مدفعان برزیل استفاده کند و در دقیقه ۱۱  توپ ارسالی کروس را با یک ضربه بغل پا به اولین گل بازی تبدیل کند.

 

شاگردان لو یک بار دیگر روی یک کار تیمی وارد محوطه جریمه برزیل شدند و توپ را به کلوزه رساندند. ضربه اول این بازیکن از سوی سزار دفع شد اما در برگشت باز هم این بازیکن توانست در دقیقه ۲۳ گل دوم را به ثمر برساند و خودش را هم در جام جهانی ۱۶ گله کند.

 

یک دقیقه بعد کروس گل سوم آلمان را به ثمر رساند و تنها دو دقیقه بعد، یعنی در دقیقه ۲۶ این بازیکن گل دوم خود و چهارم آلمان را به ثمر رساند تا بغض هواداران برزیلی حاضر در ورزشگاه خیلی زود به اشک تبدیل شود.

 

اتفاقات عجیب بازی همچنان ادامه داشت و این بار خدیرا با یک بغل پا دروازه سزار را گشود تا در دقیقه ۲۹ پنجمین گل آلمان را به ثمر برساند.

 

برزیلی‌ها در نیمه دوم به خودشان آمدند و به دروازه آلمان نزدیک شدند اما نویر و مدافعان ژرمن‌ها اجازه ندادند تا گل‌های خورده حریف جبران شود.

 

شورله که در نیمه دوم به جای کلوزه وارد میدان شده بود در دقیقه ۶۹ ششمین گل ژرمن‌ها را به ثمر رساند. این دومین گل مهاجم تعویضی یواخیم لو در جام بیستم بود. این بازیکن ۱۰ دقیقه بعد با یک ضربه زیر طاق برای هفتمین بار دروازه سزار را باز و کار میزبان جام بیستم را یکسره کرد.

 

در شرایطی که برزیلی‌ها برای پایان بازی لحظه شماری می‌کردند، اسکار در دقیقه ۹۰ توانست یکی از گل‌های خورده این تیم را جبران کند تا بازی با نتیجه ۷ بر یک به سود شاگردان لو خاتمه یابد.