فدراسیون جهانی فوتبال به نیجریه‌ای‌ها مهلت داد ساختار مدیریتی فدراسیون فوتبال خود را تغییر دهند و در غیراینصورت مجازات سنگینی […]

فدراسیون جهانی فوتبال به نیجریه‌ای‌ها مهلت داد ساختار مدیریتی فدراسیون فوتبال خود را تغییر دهند و در غیراینصورت مجازات سنگینی در انتظار آنها خواهد بود.

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، به دنبال انتشار گزارشاتی مبنی بر فساد مالی در فدراسیون فوتبال نیجریه و تکذیب آن،‌ فیفا تا روز سه‌شنبه به این فدراسیون مهلت داده هیئت مدیره‌ جدیدی را برای خود معرفی کند. فیفا اعلام کرده در صورتی که نیجریه‌ای‌ها در مهلت مقرر اعضای هیئت مدیره قبلی را برکنار نکنند، فعالیت‌های این فدراسیون را به حالت تعلیق درخواهد آورد.

 

فدراسیون فوتبال نیجریه که توسط آمینو مایگاری مدیریت می‌شود،‌ روز شنبه توسط دادگاهی در این کشور به فساد مالی متهم و رئیس آن اخراج شد. از قرار معلوم این فدراسیون مقررات و قوانین خود را دستکاری کرده است تا از پاداش اعضای تیم ملی این کشور به شیوه‌ای غیرقابل قبول به سود خود استفاده کند. اثبات این موضوع منجر به دستگیری و بازداشت مایگاری توسط مقامات امنیتی نیجریه شده است.

 

پس از جلسه دادگاه محاکمه مایگاری، بیانیه‌ای به امضای اوبینا اوگبا، نایب رئیس فدراسیون فوتبال نیجریه منتشر شده است که تخلفات و اتهاماتی که به مدیریت پیشین این فدراسیون نسبت داده می‌شود را تأیید کرده و باعث شرمساری جامعه فوتبال نیجریه شد. به همین دلیل فیفا ضرب‌الاجلی برای فدراسیون فوتبال نیجریه تعیین کرده است تا تغییر کلی در ساختار مدیریتی‌اش ایجاد کند.

 

نیجریه یکی از رقبای تیم ملی ایران در گروه F‌ جام جهانی ۲۰۱۴ بود که تا مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی هم صعود کرد اما گفته شد که این تیم از ارائه پاداش بازیکنانش بابت حضور در جام جهانی سرباز زده است.