هافبک تیم ملی آلمان اعتقاد دارد نبود نیمار در ترکیب تیم ملی برزیل سبب اتحاد هر چه بیشتر بازیکنان تیم […]

هافبک تیم ملی آلمان اعتقاد دارد نبود نیمار در ترکیب تیم ملی برزیل سبب اتحاد هر چه بیشتر بازیکنان تیم میزبان جام جهانی ۲۰۱۴ می‌شود.

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم‌های آلمان و برزیل ساعت ۳۰ دقیقه بامداد چهارشنبه در ورزشگاه مینیرائو شهر بلوهوریزونته در مرحله نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ به مصاف هم می‌روند. سلسائو در حالی پا به این دیدار خواهد گذاشت که نیمار، ستاره خط حمله‌اش را به دلیل مصدومیت از ناحیه ستون فقرات در اختیار ندارد.

 

باستین شواین‌اشتایگر، هافبک آلمان در خصوص جدال این دو تیم گفت: همه ما از اینکه نیمار نمی‌تواند بازی کند، ناراحت هستیم. همیشه بهتر این است که حریف‌مان تمامی بازیکنانش را در اختیار داشته باشد. با این حال اعتقاد دارم غیبت نیمار باعث اتحاد هرچه بیشتر بازیکنان برزیل می‌شود، چون می‌خواهند به خاطر او به عنوان قهرمانی این رقابت‌ها برسند.

 

وی افزود: برزیل پیش از این با لوئیز فیلیپه اسکولاری و کارلوس آلبرتو پریرا به قهرمانی در رقابت‌های جام جهانی رسیده‌ و در این دوره از امتیاز میزبانی و بازیکنان طراز اولی که در اختیار دارد، بهره می‌برد. اسکولاری تجربه بالایی از بابت قرار گرفتن در چنین شرایطی دارد.

 

شواین‌اشتایگر تصریح کرد: بازی مقابل میزبان جام جهانی افتخار و چالشی برای ماست ولی خیلی خوب بود اگر با آنها در فینال مصاف می‌کردیم. مسئله این نیست که شما چقدر تجربه دارید، بازی مقابل میزبان، آن هم در چنین کشوری که دیوانه‌وار عاشق فوتبال هستند، البته با دیدی مثبت خیلی خاص خواهد بود.

 

آلمان که در مرحله نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی مغلوب اسپانیا شد و از رسیدن به فینال بازماند تلاش می‌کند تا با رسیدن به فینال به اولین عنوان قهرمانی خود در این رقابت‌ها پس از سال ۱۹۹۰ برسد.

 

هافبک ۲۹ ساله ژرمن‌ها عنوان کرد: آلمان یک بار دیگر یک گام رو به جلو برداشت و این حاصل تلاش تک‌تک بازیکنان تیم است. تعداد بازیکنان خوب در ترکیب آلمان هم افزایش یافته است.

 

بازیکن خط میانی بایرن مونیخ با اشاره به اینکه این آخرین فرصت او برای رسیدن به قهرمانی جام جهانی نیست، اظهار داشت: من ۲۹ ساله هستم و می‌توانم تصور کنم که در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هم در ترکیب آلمان حضور داشته باشم.