این روزها درحالی بحث تمدید قرارداد کی‌روش یا انتخاب سرمربی جدید مطرح است اما مسئولان فدراسیون درحال رایزنی برای دیدارهای […]

این روزها درحالی بحث تمدید قرارداد کی‌روش یا انتخاب سرمربی جدید مطرح است اما مسئولان فدراسیون درحال رایزنی برای دیدارهای تدارکاتی تیم ملی برای حضور در جام ملت‌ها هستند که در بین حریفان ایران، نام تیم ملی برزیل هم دیده می‌شود.

 

 

به گزارش مهر، شانزدهمین دوره مسابقات جام ملت‌های آسیا درحالی طی روزهای جمعه ۱۹ دیماه‌ تا شنبه ۱۱ بهمن‌ماه در استرالیا برگزار می‌شود که هنوز تکلیف سرمربی تیم ملی ایران برای حضور در این مسابقات مشخص نشده است.

 

اما در این شرایط هم مسئولان فدراسیون پیشنهاداتی که برای برگزاری دیدار تدارکاتی با تیم ملی فوتبال ایران پیش از حضور در آن مسابقات مطرح می‌شود، را مورد بررسی قرار داده و اگر پیشنهاد خوبی داشته باشند، مذاکرات را برای قطعی کردن آن مسابقه انجام می‌دهند.

 

در این بین یک شرکت WSG یا ورلد اسپورت گروپ که شرکتی سنگاپوری است و حق پخش مسابقات را از AFC خریداری کرده و آن را به کشورهای آسیایی می‌فروشد، پیشنهاد برگزاری دیدار ایران با برزیل را به مسئولان فدراسیون کشورمان مطرح کرده است.

 

طبق اخبار واصله هم فدراسیون برزیل و هم این شرکت اعلام آمادگی کرده‌اند که در صورت توافق فدراسیون فوتبال، شرایط برگزاری دیدار تدارکاتی دو تیم ملی ایران و برزیل را فراهم کنند که رایزنی‌های اولیه در خصوص شرایط و محل برگزاری این مسابقه در حال انجام است.

 

البته طی روزهای گذشته هم علی کفاشیان اعلام کرده بود که فدراسیون فوتبال برزیل برای برگزاری دیدار با ایران درخواست داده است اما برای برگزاری این مسابقه نیاز به منابع مالی وجود دارد. قطعا حضور شرکت WSG در جریان برگزاری این دیدار، می‌تواند شرایط را برای قطعی شدن این مسابقه تسهیل‌تر کند.

 

اگر مشکل خاصی در این بین بوجود نیاید، طی یکی دو ماه آینده تیم فوتبال ایران برای دومین مرتبه در سال‌های اخیر برابر برزیل قرار می‌گیرد. نخستین دیدار دو تیم روز پنجشنبه شانزدهم مهرماه سال ۸۹ به قضاوت علی فرید از امارات در ورزشگاه زاید شهر ابوظبی برگزار شد. در آن بازی کریم باقری از فوتبال ملی خداحافظی کرد، دیداری که در نهایت نتیجه ۳ بر صفر به سود زردپوشان برزیل پایان یافت.