سنگربان تیم ملی هلند رمز موفقیت خود در ضربات پنالتی بازی برابر کاستاریکا را فاش کرد.     به گزارش […]

سنگربان تیم ملی هلند رمز موفقیت خود در ضربات پنالتی بازی برابر کاستاریکا را فاش کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم کرول دروازه‌بان ذخیره تیم ملی هلند که در بازی لاله‌ها و کاستاریکا در آخرین دیدار از مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی با مهار دوضربه پنالتی بازیکنان نماینده کونکاکاف مسبب پیروزی نارنجی‌پوشان شد، گفت: این اتفاق غیرواقعی است. نمی‌توانم حسی که دارم را توصیف کنم. صحنه دویدن بازیکنان تیم به سمت دورازه‌بان‌شان که باعث پیروزی آنها در ضربات پنالتی شده را بارها در تلویزیون دیده بودم. باورم نمی‌شود که این بار من آن دروازه‌بانی بودم که بازیکنان تیم به سمتش می‌دویدند و فکر نمی‌کنم که تا چند روز آینده هم بتوانم این اتفاق را باور کنم.

 

سنگربان ۲۶ ساله تیم نیوکاسل انگلیس درباره دلایل موفقیت‌اش برای تشخیص جهت ضربات پنالتی‌زن‌ها کاستاریکا تصریح کرد: من فیلم پنالتی‌هایی که بازیکنان کاستاریکا در بازی قبلی‌شان برابر یونان زدند را تماشا کرده بودم. قبل از آنکه پنالتی‌ها شروع شود به آنها گفتم می‌دانم چه برنامه‌ای برای ضربات‌شان دارند و با این کار خواستم کمی آنها را عصبی کنم. فکر می‌کنم ترفندم موثر واقع شد.

 

کرول افزود: پیش از این هم این ترفند جواب داده بود و به وسیله آن توانستم ضربه پنالتی لمپارد را بگیرم. من به لمپارد گفتم که می‌دانم می‌خواهد ضربه‌اش را به کدام سمت بزند. این بار هم سعی کردم آن کار را تکرار کنم و خوشحالم این دفعه هم نتیجه داد.

 

به لطف واکنش‌های کرول هلند در ضربات پنالتی با نتیجه ۴ بر ۳ پیروز و حریف آرژانتین در مرحله نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ شد.