با مشخص شدن چهار تیم راه یافته به مرحله نیمه نهایی جام جهانی برنامه این مرحله از رقابت‌ها مشخص شد. […]

با مشخص شدن چهار تیم راه یافته به مرحله نیمه نهایی جام جهانی برنامه این مرحله از رقابت‌ها مشخص شد.

 

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، چهار تیم برزیل، آرژانتین، آلمان و هلند توانستند جواز حضور در مرحله نیمه نهایی جام جهانی را به دست آورند.

 

چهارشنبه ۱۸ تیر

 

* برزیل – آلمان، ساعت ۰۰:۳۰

 

این دو تیم تاکنون ۲۱ بار با هم روبه‌رو شده‌اند که کفه ترازو به نفع برزیل سنگینی می‌کند. سلسائو در ۱۲ بازی توانسته پیروز از میدان خارج شود، ۵ دیدار با تساوی به پایان رسیده و فقط ۴ بار تیم آلمان توانسته برزیل را شکست دهد. معمولا آلمانی‌ها همیشه برابر برزیل مشکل داشتند. آخرین بار در فینال جام جهانی ۲۰۰۲ این دو تیم در یوکوهاما به مصاف هم رفتند که برزیل با دو گل رونالدو توانست پنجمین و تا امروز آخرین قهرمانی خودش در جام جهانی را به دست آورد. خبر بد برای برزیلی‌ها نبود تیاگو سیلوا و نیمار در این مسابقه است که کار را برای آن‌ها سخت می‌کند. البته اسکولاری مهره‌های خوبی روی نیمکت دارد. احتمالا دانته را به جای تیاگو سیلوا و ویلیان را به جای نیمار به میدان خواهد فرستاد. در طرف مقابل آلمان پس از برد روحیه‌بخش برابر فرانسه و بازگشت متس هوملس و لوکاس پودولسکی، مشکلی برای این دیدار ندارد.

 

پنجشنبه ۱۹ تیر

 

* آرژانتین – هلند، ساعت ۰۰:۳۰

 

دیدار آرژانتین و هلند می‌تواند به یکی از زیباترین بازی‌های جام تبدیل شود. وقتی نام این دیدار را می‌شنویم به یاد بازی ۱۹۹۸ می‌افتیم که هلند موفق شد با نتیجه ۲ بر یک آرژانتین را شکست دهد. این اتفاق در جام جهانی ۱۹۹۸ نیز افتاد. البته آرژانتین در فینال ۱۹۷۸ توانسته بود با درخشش ماریو کمپس با نتیجه ۳ بر یک هلند را شکست دهد و به قهرمانی برسد. آرژانتین که تاکنون همه دیدارهای خودش را با اختلاف یک گل به سود خود به پایان رسانده، برابر هلندی به میدان می‌رود که هجومی‌ترین تیم در بین ۴ تیم پایانی جام است.