-پایگاه خبری یورونیوز در گزارشی، راز موفقیت مربیان فوتبال در ضربات پنالتی را بر اساس تحقیقات یک پژوهشگر منتشر کرد. […]

-پایگاه خبری یورونیوز در گزارشی، راز موفقیت مربیان فوتبال در ضربات پنالتی را بر اساس تحقیقات یک پژوهشگر منتشر کرد.

 

 

به گزارش ایرنا، در این گزارش آمده است: یک پژوهشگر انگلیسی مدعی است راه موفقیت در ضربات پنالتی را یافته است.

 

دکتر ˈکن بریˈ پژوهشگر دانشگاه بث در بریتانیا می گوید که پس از یک سال تحقیق آماری و تحلیلی به این نتیجه رسیده است بهترین استراتژی سرمربیان در ضربات پنالتی منوط به سه شرط است:

 

نخست، انتخاب دقیق مناسب ترین بازیکن برای نخستین و آخرین پنالتی

 

دوم، آماده سازی روحی و روانی بازیکنان در شرایط واقعی و حین مسابقه

 

سومین و مهم ترین شرط، تمرین برای هدف گرفتن منطقه ای در دروازه خارج از «حلقه شیرجه دروازه بان».

 

به گفته دکتر بری، «حلقه شیرجه» محدوده ای است که دروازه بان می تواند با یک سر انگشت جهت توپ را تغییر دهد و در صورتی که توپ خارج از این محدوده باشد احتمال گل، قریب به یقین است.

 

این پژوهشگر بر این باور است که با توجه به اهمیت ضربات پنالتی در دیدارهای حذفی، ضربات پنالتی تمرینی باید همواره پس از ۱۲۰ دقیقه تمرین سنگین صورت گیرد تا ذهن و جسم بازیکن، آمادگی لازم را برای اجرای موفقیت آمیز آن کسب کند.

 

نتیجه دو دیدار از پنج دیدار فینال در جام جهانی های اخیر با ضربه پنالتی مشخص شده است.

 

 

 

*تب فوتبال آمریکا را نیز گرفتار کرد

 

هر چند، بیسبال همچنان پربیننده ترین ورزش در آمریکا است اما به نظر می رسد تب جام جهانی فوتبال جدا واگیر است و دامن آمریکایی ها را هم گرفته است.

 

حضور گسترده تماشاچیان فوتبال در سراسر ایالات متحده آمریکا از این حکایت دارد که به راستی فوتبال جای خود را در قلب آمریکایی ها هم باز کرده است.

 

نزدیک به سه هفته است که بارها و کافه های آمریکا، از لس آنجلس تا نیویورک، مملو از علاقه مندان به فوتبال است.

 

در همین راستا، شبکه های تلویزیونی امریکا با ۱۵ میلیون بیننده برای دیدار آمریکا و آلمان و ۲۲ میلیون برای دیدار با پرتغال رکورد شکستند.

 

البته این آمار در مقایسه با آمار مشابه برای ورزش هایی مانند بیسبال و بسکتبال هنوز آنقدرها تکان دهنده به نظر نمی رسد. برای نمونه دیدار فینال لیگ بیسبال فصل اخیر در آمریکا ۱۱۱ میلیون بیننده داشته است.

 

با این حال، کارشناسان می گویند درخشش تیم ملی آمریکا به رهبری یورگن کلینزمن از یک سو و حضور بازیکنان بنامی چون بکهام و هانری و کاکا در لیگ فوتبال آمریکا از سوی دیگر، نقش موثری در افزایش روز افزون علاقه مندان فوتبال در این کشور داشته است.