عضو کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال شروط و پیشنهادهای این کمیته برای تمدید قرارداد کی‌روش را اعلام کرد.   […]

عضو کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال شروط و پیشنهادهای این کمیته برای تمدید قرارداد کی‌روش را اعلام کرد.

 

 

محمد احسانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص جلسه امروز (سه‌شنبه) کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال که در آن در خصوص تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش نیز صحبت‌هایی شد، عنوان کرد: نظر اعضای کمیته فنی برای تمدید قرارداد کی‌روش مثبت بوده و کارنامه سرمربی تیم ملی نمره قبولی گرفته است. حرفی روی بحث فنی و کارنامه کی‌روش نداریم اما نباید بیگانه پرستی یا حتی بیگانه ستیزی کنیم. هر دوی این موارد غلط است و باید تصمیمی منطقی بگیریم.

 

وی افزود: در کارنامه کی‌روش نکات مثبت و منفی دیده می‌شود که البته نکات مثبت آن بیشتر است. دستیارانی که به تیم ملی آمدند و نتوانستند با کی‌روش کار کنند از نکات منفی کارنامه سرمربی پرتغالی تیم ملی است. مک درمونت، سیموئز و دو دستیار ایرانی با کی‌روش کار نکردند و باید دلایل آن مشخص شود. با این حال کارنامه خوب، نتایج خوب و شرایطی که کی‌روش دارد باعث می‌شود که موافق ادامه همکاری او با فدراسیون فوتبال باشیم اما باید شرط و شروطی نیز مطرح شود.

 

عضو کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال در خصوص شرط و شروط‌هایی که این کمیته برای تمدید قرارداد کی‌روش دارد، گفت: نظارت روی تیم‌های پایه، استفاده از دستیاران ایرانی در کنار دیگر دستیارانش و … جزو شرط‌هایی است که باید در قرارداد جدید کی‌روش گنجانده شود. یکسری چارچوب‌ها برای تمدید قرارداد کی‌روش باید رعایت شود و با وجود نقاط قوت باید نقاط ضعف نیز پوشش داده شود.

 

احسانی با بیان نقاط قوت کی‌روش و نگاه مثبتی که روی سرمربی پرتغالی تیم ملی داشت، تأکید کرد: در کنار این مسائل نباید مربیان داخلی‌مان را تضعیف کنیم. مطمئناً اگر ما بخواهیم از مربیان داخلی بد بگوییم، دیگران هم چنین نگاهی به مربیان ما خواهند داشت.

 

وی در پاسخ به این سؤال که نظر کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال روی مربی خارجی است یا داخلی، اظهار داشت: نظر ما روی مربی خارجی است و قطعاً برای این نظرمان دلایلی هم داریم. اگر قرار باشد مربی داخلی هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد، حتی اگر تیم را قهرمان آسیا کند، بعداً گفته می‌شود که این حاصل کار و زحمات کی‌روش است. اگر هم مربی ایرانی نتیجه نگیرد، پای سرمربی خارجی تیم ملی می‌سوزد و آن موقع سرمایه‌سوزی کرده‌ایم. کار کمیته فنی فدراسیون حفظ شخصیت مربی ایرانی است و نباید سرمایه‌های خود را از بین ببریم.

 

عضو کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال در واکنش به این موضوع که در صورت تمدید نشدن قرارداد کی‌روش نظر این کمیته روی کدام مربی است، گفت: قطعاً اگر با کی‌روش به توافق نرسیم، یک مربی همسطح او یا بالاتر از او را به ایران می‌آوریم. البته این در شرایطی است که ما با ماندن او موافق هستیم و باید ببینیم بعد از مذاکرات چه اتفاقی رخ می‌دهد.

 

احسانی درباره دستمزد سرمربی تیم ملی و پیشنهاد ۱۶ میلیاردی که وی برای افزایش دستمزد سالیانه خودش و دستیارانش داده است، خاطرنشان کرد: روی دستمزد کی‌روش باید به صورت مدیریتی صحبت شود اما اکنون نمی‌خواهیم درباره عدد و رقم خاصی صحبت کنیم. پیشنهاد ما این است که دستمزد کی‌روش نسبت به قبل افزایشی نداشته باشد اما در کنار آن راهکارهایی را در نظر گرفته‌ایم.

 

وی ادامه داد: افکار عمومی موافق ماندن کی‌روش است و راهکار ما برای افزایش دستمزد او، دادن پاداش‌های ویژه در صورت کسب موفقیت است. ما پیشنهاد داده‌ایم که قرارداد کی‌روش به این شکل اضافه شود.

 

عضو کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: شاید ایشان برای ادامه کارش ایران را انتخاب نکند و به دیگر پیشنهادهایش پاسخ بدهد اما با شرایط موجود ما به تمدید قرارداد کی‌روش امیدواریم و خوشبین هستیم که وی همچنان به کار خود ادامه دهد.