اتمار هیتسفلد سرمربی تیم ملی سوئیس پس از شکست ۱-۰ تیمش در جام جهانی مقابل آرژانتین، در نشست مطبوعاتی پس […]

اتمار هیتسفلد سرمربی تیم ملی سوئیس پس از شکست ۱-۰ تیمش در جام جهانی مقابل آرژانتین، در نشست مطبوعاتی پس از بازی با دنیای مربی گری وداع کرد.

 

 

هیتسفلد با عنوان اینکه به دوران مربی‌گری خود افتخار می‌کند اعلام کرد که از این پس به عنوان کارشناس در تلویزیون مشغول به کار خواهد شد.

 

با اعلام بازنشستگی اوتمار هیتسفلد از حرفه مربیگری اتحادیه فوتبال، سوئیس ولادیمیر پتکوویچ را به عنوان جانشین وی معرفی کرد.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شکست ۲ بر یک تیم ملی فوتبال سوئیس مقابل آرژانتین در مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل آخرین تجربه مربیگری سرمربی آلمانی این تیم بود.

 

هیتسفلد پس ازحذف سوئیس از رقابت‌های جام بیستم در برزیل گفت: کار من به عنوان مربی همین جا به پایان رسید. به دوران حرفه‌ای خودم افتخار می‌کنم و باید بگویم که از این به بعد در تلویزیون به عنوان کارشناس و مفسر به فعالیتم ادامه خواهد داد. حداقل در تلویزیون مسابقه‌ای را نمی‌بازم. زندگی‌ آرامی هم در انتظارم است.

 

اتحادیه فوتبال سوئیس هم تأیید کرد ولادیمیر پتکوویچ بوسنیایی در ماه دسامبر به طور رسمی به عنوان جانشین هیتسفلد منصوب خواهد شد. سرمربی پیشین لاتزیو احتمالاً کار خود را از اول جولای ۲۰۱۴ آغاز خواهد کرد تا این تیم را برای حضور در مرحله مقدماتی یورو ۲۰۱۶ آماده کند.