به گزارش سایت رسمی باشگاه ملوان بندرانزلی  نخستین جلسه شورای هماهنگی مدارس فوتبال باشگاه ملوان ، با حضورمربیان مدارس فوتبال […]

به گزارش سایت رسمی باشگاه ملوان بندرانزلی  نخستین جلسه شورای هماهنگی مدارس فوتبال باشگاه ملوان ، با حضورمربیان مدارس فوتبال باشگاه ملوان و حاج محمود پیشگاه هادیان معاون ورزشی  باشگاه ملوان برگزار شد.

 

 

این گزارش حاکی است؛ در ابتدای این جلسه محمود پیشگاه هادیان  اظهارداشت:ملوان یک خانواده  است و محور فعالیت‌های ملوان تربیت و سازندگی است این بدان معناست که مجموعه ملوان باید بازیکنان را برمبنای آنچه که می خواهند تربیت کنند که در این فضا باید مباحث فنی در کنار تربیت روح،‌ روان و اخلاق بازیکن باشد.

 

وی تصریح کرد: امیدواریم تفکر و حرکت مجموعه بجایی مهندسی فرایندها ، برگزاری مسابقات و کسب رتبه  ؛ به سمت  مهندسی فراورده ها تغییر کند  و هرم سازندگی مجموعه تصحیح شود تا باشگاه ملوان که شایستگی تربیت و نگهداشت استعدادهای توانای فوتبال را دارد در نهایت به شایستگی بهره گیری و استفاده از آنها در تیم بزرگسالان خود نیزتداوم بخشد.

 

پیشگاه هادیان با  تاکید بر اهمیت موفقیت‌ تیم‌های پایه ملوان اظهار داشت: کسب قهرمانی‌ها و عناوین توسط بازیکنان پایه نشان از حضور استعداد های برتر در تیم‌های این باشگاه است.

 

وی ادامه  داد: باید به گونه‌ای برنامه ریزی کرد تا مسیر پرورش و رسیدن این بازیکنان به تیم بزرگسالان هموار شود وباشگاه ملوان با اتکا به همین استعدادهای پرورش یافته،  پله‌های ترقی را  طی کند.

 

معاون ورزشی باشگاه ملوان تاکید کرد: درملوان برای گام برداشتن در استراتژی ساخت بازیکن، نیازمند همکاری با مربیانی هستیم که به گردش چرخه بازیکن سازی یاری دهد. در این میان احساس می کنم داشتن سبک بازی واحد در بین تمام تیمهای  پایه فوتبال ملوان بسیار مهم و ضروری است و باید جزئی از استراتژی ها قرار گیرد.

 

ما دنبال ایجاد سبک جدیدی در فوتبال هستیم،‌ البته نه سبکی که به نتیجه زودرس ختم شود بلکه سبکی که متعلق به فردا باشد. با این اوصاف نه تنها خودمان ذینفع و غنی خواهیم بود بلکه الگو قرار خواهیم گرفت و در نهایت میراثمان به تیمهای بعدی خواهد رسید.

 

پیشگاه هادیان در این جلسه با تک تک مربیان مدارس فوتبال  به گفتگو پرداخت و ضمن بررسی وضعیت تیم و نتایج حاصله در جریان برخی مشکلات این تیم‌ها از نظر امکانات  قرار گرفت وپیشنهاداتی  برای رفع برخی از مشکلات بیان نمود.

 

پیشگاه هادیان ضمن تقدیر از توجه ویژه سیروس محجوب مالک باشگاه ملوان به تیمهای پایه گفت : سعی کردیم تحولاتی را در بحث فوتبال پایه و زیرساخت‌ها ایجاد کنیم اما می‌دانم که به رغم تحولات گسترده و بی‌سابقه در سالهای گذشته بازهم  برخی مشکلات در تیم‌های پایه ما وجود دارد. به هر حال همان طور که می‌دانید تیم های پایه ملوان در گذشته حتی زمینی مناسبی در داخل شهر برای تمرین کردن نداشتند اما ما سعی کردیم با فراهم کردن امکانات در داخل شهر بستر مناسبی را برای آماده سازی تیم‌های پایه ایجاد کنیم و به این منظور  با مساعدت آقای محجوب اقدام به تهیه تجهیزات و امکانات تمرینی ورزشی کردیم و شکر خدا که تیم های پایه در حال حاضر مشکل آن چنانی برای تمرین کردن ندارند.

 

پیشگاه هادیان تصریح کرد: با تلاش‌های انجام شده و رعایت استانداردهای مدنظر AFC و فدراسیون فوتبال توانستیم یکی از ۸ باشگاهی باشیم که مجوز راه‌اندازی آکادمی فوتبال را مدت ها پیش دریافت کنیم.