فدراسیون فوتبال کامرون به اتهام دست داشتن ۷ بازیکن تیمش در تبانی رسیدگی می‌کند.           به […]

فدراسیون فوتبال کامرون به اتهام دست داشتن ۷ بازیکن تیمش در تبانی رسیدگی می‌کند.

 

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم ملی فوتبال کامرون در جام جهانی ۲۰۱۴ یکی از ضعیف ترین عملکردهای خود در تاریخ این تورنمنت را داشت و با سه باخت در قعر جدول گروه A قرار گرفت.

 

فدراسیون فوتبال این کشور به تازگی به کمیته اخلاق خود ماموریت داده تا پرونده اتهام به چند بازیکن تیم ملی این کشور در جریان بازیهای جام جهانی که گفته می‌شود به کشورشان خیانت کرده‌اند را به راه بیندازد.

 

جوزف اوبونا، رئیس فدراسیون فوتبال کامرون در بیانیه‌ای که از سوی این فدراسیون در این رابطه منتشر شده، گفت: “اتهام‌هایی که درباره تبانی در بازی‌های جام جهانی، به ویژه دیدار مقابل کرواسی و وجود ۷ بازیکن خطاکار در تیم ما مطرح می‌شود، به هیچ عنوان ارزش‌ها و اصول این فدراسیون را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. باید اعلام کنیم با وجود اینکه هنوز به فیفا درباره این پرونده چیزی اعلام نکرده‌ایم، کمیته اخلاقی ما رسیدگی به این موضوع را آغاز کرده است. ما متعهد می‌شویم که در کوتاه‌ترین زمان ممکن، همه مسائل لازم برای به نتیجه رسیدن این پرونده را به کار گیریم.”

 

تردیدها به دست داشتن بازیکنان کامرون در تقلب و شرط‌بندی وقتی بیشتر شد که فردی به نام ویلسون راج پرومال نتیجه بازی این تیم مقابل کرواسی را کاملا درست پیش بینی کرد و حتی قبل از بازی گفت که یک بازیکن کامرون از زمین اخراج می‌شود که این اتفاق افتاد و آلکس سانگ از بازی اخراج شد. هافبک بارسلونا در آن صحنه خطایی کاملا بی‌مورد روی بازیکن کرواسی انجام داد و با آرنج به کمر مانژوکیچ کوبید تا با کارت قرمز داور مواجه شود.

 

در سال‌های گذشته چندین تیم آفریقایی در مرکز توجهات مراکز شرطبندی و تبانی بوده‌اند. در جام امسال هم شک و تردیدهایی نسبت به چند بازیکن نیجریه و غنا وجود دارد.