آی اسپورت- ستاره ی ۲۲ ساله ی کلمبیا مسلما از بهترین بازیکنانی بوده که در برزیل حضور دارد و نمایش‌های […]

آی اسپورت- ستاره ی ۲۲ ساله ی کلمبیا مسلما از بهترین بازیکنانی بوده که در برزیل حضور دارد و نمایش‌های فوق‌العاده ای برای کشورش داشته است.

 

 

 

 

حتی پیش از گل استثنایی که به اروگوئه زد ، همه ی چشم‌ها به او بود و نمایش بسیار خوبی در دور گروهی داشت. نامش رودریگز است، جیمز رودریگز.

 

جیمز در کوکوتا در سال ۱۹۹۱ به دنیا آمد.نام پدرش ویلسون جیمز رودریگز و مادرش ماریا دل پیلار است. او در ایباگو بزرگ شده و نامش به دلیل علاقه ی پدرش به جیمز باند انتخاب شده است. پدرش هم فوتبالیست بوده ولی در دوران بزرگ شدن جیمز، حضور نداشته و پدربزرگش خوان کارلوس مراقب او بوده و نقش بزرگی در رشد فوتبالی اش داشته است.

 

کمک پابلو اسکوبار

جیمز فوتبالش را در آکادمی تولیمنس شروع کرد و موفق شد به همراه این تیم در جام پونی فوتبال در سال ۲۰۰۴ قهرمان شود.

در حالی که بسیاری از ستاره‌های جوان پدر، مادر یا مربیشان را به عنوان عامل موفقیت خود معرفی می‌کردند، جیمز پابلو اسکوبار، تاجر معروف مواد مخدر را الگوی خود می‌داند.

 

انویگادو

پس از نمایش‌های خوبش، او توسط باشگاه انویگادو شکار شد ولی هیچوقت نتوانست مهارت‌هایش را برای آنها به نمایش بگذارد. پس از اولین بازی رسمی اش در تیم اصلی، او توسط بانفیلد آرژانتین در سال ۲۰۰۸ خریداری شد.

 

آرژانتین

او در آرژانتین به عنوان جوان ترین بازیکن خارجی در لیگ شروع به بازی کرد و با نمایش‌های بسیار خوبش توجه زیادی به خود جلب کرد. پس از یک نمایش خیره کننده مقابل لانائوس، وبسایت دیارو اوله او را با کریستیانو رونالدو مقایسه کرد و به او لقب جیمز باند بانفیلد را داد.

 

پورتو

سال ۲۰۱۰ او با ۵.۱ میلیون یورو به پورتو رفت و قراردادی ۴ ساله با قیمت فسخ ۳۰ میلیون یورو امضا کرد. پس از یک فصل خوب به همراه پورتو، آنها متوجه شدند که چه الماسی در تیم خود دارند و سریعا قراردادش را تمدید کردند و رقم فسخ را به ۴۵ میلیون یورو افزایش دادند. سال ۲۰۱۱ جیمز در مسابقات زیر ۲۰ سال کاپیتان تیم کشورش بود و موفق شد تا یک چهارم نهایی تیم را بالا بکشد.

 

او در ۲۰ سالگی با ۱۴ گل و ۱۱ پاس گل، به عنوان بهترین بازیکن جوان لیگ پرتغال انتخاب شد. شماره ی ۱۰ پورتو به او رسید و فصل ۱۳/۲۰۱۲ را به عنوان ستاره ی اول پورتو شروع کرد. پس از انتقال فالکائو، گوارین و هالک، باشگاه به بازیکنی برای پر کردن جای آنها نیاز داشت که جیمز بهترین گزینه بود.

 

انتقال به فرانسه

سال ۲۰۱۳، موناکو با ۴۵ میلیون یورو جیمز را به فرانسه برد و رکورد گران‌ترین بازیکن تاریخ لیگ پرتغال را برای یک بازیکن ۲۱ ساله ثبت کرد. جیمز دوباره به درخشش ادامه داد و در فصل اولش به همراه موناکو، ۱۰ گل زد و ۱۲ پاس گل داد. در حالی که موناکو فصل را بدون جام به پایان رساند، آنها موفق شدند سهمیه ی لیگ قهرمانان را کسب کنند و جیمز در تیم منتخب فصل فرانسه قرار گرفت.

 

ستاره جام جهانی

در غیاب فالکائو در برزیل،او بدون شک قهرمان کشورش بوده است. ۵ گل در ۴ مسابقه، او را بالاتر از لیونل مسی و نیمار قرار داده است. حالا او این فرصت را دارد تا در فورتالزا، مقابل میزبان قرار بگیرد و بتواند فاجعه ای دیگر در تاریخ سلسائو رقم بزند.

 

 

خارج از فوتبال

او با خواهر هم تیمی اش، دیوید اوسپینا ازدواج کرده است. او و دنیلا ۳ سال است که ازدواج کرده‌اند و یک دختر ۱ساله به نام سالومه دارند.