سرمربی تیم فوتبال ملوان گفت: بهتر است به جای پرداخت ۲۰ میلیاردتومانی به کی‌روش به مربیان ایرانی هم فرصت داده […]

سرمربی تیم فوتبال ملوان گفت: بهتر است به جای پرداخت ۲۰ میلیاردتومانی به کی‌روش به مربیان ایرانی هم فرصت داده شود.

 

نصرت ایراندوست در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد وضعیت تیم ملوان گفت: شرایط ما بسیار خوب است و تمرینات خوبی داشته‌ایم. مالک محترم باشگاه آقای محجوب هم کمال همکاری را برای اردوی خارج از کشور ما در آذربایجان انجام داد و به درخواست کادر فنی برای برگزاری این اردو پاسخ مثبت داد اما به دلیل آنکه ما بازیکنان سرباز زیادی از تیم‌های پایه جذب کرده‌ایم و آنها مشکل خروجی داشتند ترجیح دادیم به جای اردوی خارجی در کردان کرج و تهران اردو برگزار کنیم.

 

وی ادامه داد: ملوان سه روز در کردان کرج اردو خواهد زد و سپس سه روز هم در تهران اردو می‌زنیم زیرا باید آزمایش‌های پزشکی بازیکنان انجام شود. در این مدت هم احتمالاً با یکی دو تیم بازی تدارکاتی انجام خواهیم داد.

 

سرمربی ملوان در مورد اینکه ملوان در فصل و انتقالات چگونه عمل کرد، گفت: از جذب بازیکنان راضی هستم، ما بازیکنان جوان و با انگیزه‌ای را جذب کردیم که با همکاری کاپیتان تیم و همچنین رافخایی و یوسف‌زاده و آهی این بازیکنان جوان را پرورش خواهیم داد و استعدادهای خوب خود را ارائه می‌کنند. یارگیری ما هنوز تمام نشده و اگر بازیکن بسیار خوبی را پیدا کنیم جذب خواهیم کرد.

 

ایراندوست در مورد احتمال حضور مهرداد اولادی در ملوان گفت:‌ مردم انزلی مهرداد اولادی را دوست دارند، او خودش شمالی است و بچه مازندران است و ان‌شالله که با او به توافق برسیم و او هم در ملوان حضور داشته باشد.

 

سرمربی ملوان در مورد عملکرد تیم ملی در جام جهانی گفت: قبل از اعزام تیم ملی هم گفتم حضور در جام جهانی برای هر کشوری افتخار است و اگر تیم ملی مثل گذشته عمل کند شاهکار کرده‌ایم زیرا در گروه سختی قرار داشتیم. من به احترام این بازیکنان و مربیان تیم ملی کلاه از سر بر می‌دارم زیرا عملکرد فوق‌العاده‌ای در جام جهانی داشتند. ما با برنامه در جام جهانی فوتبال بازی کردیم، مربیان خارجی در گذشته می‌گفتند بازیکنان ایرانی تاکتیک‌پذیر نیستند اما تیم ملی در جام جهانی نشان داد که بازیکنان شجاع و جنگنده ایران بسیار تاکتیک‌پذیر هستند و مردم ایران از درخشش تیم ملی در جام جهانی خوشحال هستند و من روی ماه تک تک آنها را می‌بوسم.

 

ایراندوست در مورد اینکه اما تیم ملی فقط یک گل زد و یک امتیاز در جام جهانی گرفت، گفت: بله برخی معتقد بودند گروه ما آسان است اما واقعیت این بود که ما در گروه سختی قرار داشتیم. آرژانتین دو بار قهرمان جهان شده است، بوسنی به عنوان تیم اول اروپا به جام جهانی راه پیدا کرده بود و یک تیم هجومی است،‌نیجریه هم در فوتبال آفریقا صاحب عناوین زیادی است به همین دلیل می‌گویم که عملکرد تیم ملی در جام جهانی درخشان بود،‌اگر ما نتایج بدی می‌گرفتیم مردم ایران سربلند نمی‌شدند. گرفتن یک امتیاز از نیجریه و بازی فوق‌العاده مقابل آرژانتین کار بزرگی بود بازیکنان ما در بازی با بوسنی هم به خاطر مردم تمام تلاششان را کردند و می‌خواستند که صعود کنیم. شاید کمی هم بدشانسی آوردیم. با این حال از عملکرد تیم ملی راضی هستم.

 

سرمربی ملوان در مورد اینکه با ماندن کی‌روش موافق است یا نه، گفت: کی‌روش مربی بسیار بزرگی است من دوست داشتم او در ایران بماند اما آنطور که از رسانه‌ها خواندم ظاهراً دستمزد ۲۰میلیارد تومانی خواسته است که این پول با فوتبال ما همخوانی ندارد بنابراین بهتر است که به مربیان خودمان هم اعتماد کنیم و به آنها هم به اندازه کی‌روش فرصت بدهیم. همانطور که در رشته‌های دیگر توانستیم با اعتماد به مربیان ایرانی جهش پیدا کنیم در فوتبال هم می‌توانیم چنین اتفاقی را رقم بزنیم.

 

وی ادامه داد: در وزنه‌برداری مربی خارجی داشتیم اما باقری مربی ایرانی توانست ما را در المپیک به سه مدال طلا در وزنه‌برداری برساند. در والیبال هم اگرچه مربیان بزرگی مثل ولاسکو و کواچ آمده‌اند اما ما مربیان خوبی مثل معدنی و کارخانه را هم داریم بنابراین بهتر است به مربیان ایرانی هم فرصت بدهیم تا شایستگی جوانان ایران را ثابت کنند.