الجزایر با تساوی برابر روسیه به عنوان تیم دوم گروه H به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ صعود […]

الجزایر با تساوی برابر روسیه به عنوان تیم دوم گروه H به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ صعود کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم‌های ملی فوتبال روسیه و الجزایر از ۳۰ دقیقه بامداد امروز (جمعه – به وقت ایران) در ورزشگاه بایکسادای شهر کوریتیبا به مصاف هم رفتند تا آخرین دیدار خود در گروه H رقابت‌های جام جهانی را برگزار کنند.

 

این دیدار که نتیجه آن تیم دوم گروه آخر جام بیستم را مشخص می‌کرد، با تساوی یک بر یک به پایان رسید که با این نتیجه نماینده قاره آفریقا به مرحله یک هشتم نهایی مسابقات صعود کرد. در این بازی کوکورینی (۶) برای روسیه و سلیمانی (۶۰) برای الجزایر گلزنی کردند.

 

در دقیقه ۶ بازی کوکورینی روی ارسالی که کامباروف از سمت چپ دروازه الجزایر انجام داد صاحب توپ شد و توانست دروازه حریف را باز کند و تیمش را یک بر صفر پیش بیندازد. روسیه نیمه نخست را با همین یک گل به رختکن رفت تا امیدهایش برای صعود به دور بعد دوچندان شود.

 

الجزایر نیمه دوم را بهتر از روسیه آغاز کرد و در دقیقه ۶۰ توسط سلیمانی به گل برتری دست پیدا کرد. پس از این گل روس‌ها در پی زدن گل پیروزی برآمدند اما ناتوان بودند و در نهایت بازی با نتیجه تساوی یک بر یک به اتمام رسید. با این تساوی الجزایر ۴ امتیازی شد و به عنوان تیم دوم گروه H به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی صعود کرد و حریف آلمان در این مرحله از مسابقات شد. روسیه نیز با ۲ امتیاز اندوخته خود با جام جهانی وداع کرد.