تیم ملی فوتبال کلمبیا با شکست ژاپن به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد.     به گزارش خبرگزاری تسنیم، […]

تیم ملی فوتبال کلمبیا با شکست ژاپن به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم‌های کلمبیا و ژاپن از ساعت ۰۰:۳۰ بامداد امروز (چهارشنبه)، به وقت تهران برای برگزاری آخرین بازی خود در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در ورزشگاه پانتانال شهر کوئیبا به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه ۴ بر یک به سود کلمبیا به پایان رسید.گل‌‌های کلمبیا را  کانه (۱۷، پنالتی)، جکسون مارتینز(۵۵و۸۲) و جیمز رودریگز(۸۹) به ثمر رساندند. اوکازاکی نیز تک گل ژاپن را در دقیقه ۴۶ وارد دروازه حریف کرد.

 

کلمبیایی‌ها در نیمه اول با خطایی که کانه در محوطه جریمه روی راموس انجام داد صاحب ضربه پنالتی شدند. کواردادو در دقیقه ۱۷ پشت این توپ ایستاد و با شوتی محکم دروازه ژاپن را باز کرد و تیمش را یک بر صفر پیش انداخت. در ادامه ژاپنی‌ها سعی در جبران گل خورده داشتند و چند موقعیت هم به دست آوردند و در نهایت در وقت تلف شده این نیمه به گل تساوی رسیدند.

 

در نیمه دوم این کلمبیایی‌ها بودند که باز در پی جبران برآمدند و جکسون مارتینز توانست در دقیقه ۵۵ گل دوم کلمبیا را به ثمر برساند. این بازیکن در دقیقه ۸۲ یک‌ بار دیگر دروازه نماینده آسیا را گشود تا تیمش ۳ بر یک پیش بیفتد. جیمز رودریگز در دقیقه ۸۹ بازی از سمت چپ حرکت کرد و توانست گل چهارم را وارد دروازه ژاپن کرده و با کسب ۹ امتیاز کامل به عنوان تیم صدرنشین گروه C صعود کند.

 

کلمبیا باید در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف اروگوئه‌ای برود که در بازی آخر خود ایتالیا را شکست داد و به عنوان تیم دوم گروه D صعود کرد.