دستور فیفا مبنی بر انجام آزمایش دوپینگ در مورد هفت بازیکن تیم ملی کاستاریکا، سبب برافروختگی اعضای این تیم شگفتی […]

دستور فیفا مبنی بر انجام آزمایش دوپینگ در مورد هفت بازیکن تیم ملی کاستاریکا، سبب برافروختگی اعضای این تیم شگفتی ساز شده است.

 

 

 

 

به گزارش Four Four Two، اصولا فقط دو بازیکن از هر تیم بعد از بازی های جام جهانی، مورد آزمایش دوپینگ قرار می گیرند، ولی گزارش شده بعد از برد تیم آمریکای شمالی مقابل ایتالیا در روز جمعه، این بار فیفا تصمیم به گرفتن آزمایش از ۵ بازیکن دیگر کاستاریکا هم اتخاذ کرده است. بازیکنان مورد بحث شامل کاپیتان برایان روییز؛ دروازه بان، کیلور ناواس؛ هافبک ها، سلسو بورگس، کریستین بولانوس و مارکو اورنا؛ و بازیکنان نیمکت نشین، دیگو کالوو و مایکل بارانتس، می شدند.

 

به گزارش گازتا دلااسپورت ایتالیا و گاردین انگلیس، ۵ نفر از بازیکنان ذکر شده نتوانسته بودند تست های اجباری پیش از تورنمنت را با موفقیت پشت سر بگذارنند، ولی وقتی روز شنبه در مورد این مساله از سرمربی کاستاریکا، خورخه لوییس پینتو، سوال شد، وی با عصبانیت، برخورد کرد:

 

“سوال این است که چرا کاستاریکا باید تحت این همه تست قرار گیرد. این به خاطر آن است که ما می دویم و می دویم و می دویم و به بازیکنانم برای آن، تبریک می گویم. آنها می توانند آزمایش دوپینگ را بر روی همه ما و حتی خود من، اجرا کنند. کاملا از آن استقبال خواهیم کرد.”

 

فدراسیون فوتبال کاستاریکا هم از اینکه فیفا بعد از یکی از مهم ترین بردهای تاریخ این کشور، به طور ضمنی، این تیم را متهم به تقلب در برزیل کرده، کاملا خشمگین شده است. مارادونا، که خودش در جریان جام جهانی ۹۴، به دلیل استفاده از مواد مخدر، از بازی ها محروم شده بود، هم واکنش نشان داده است:

 

“چرا باید ۷ بازیکن از کاستاریکا مورد آزمایش قرار گیرند و این در مورد ۷ بازیکن از ایتالیا، انجام نشود؟ این فقط به خاطر آن است که کاستاریکا و نه تیم های بزرگ تر، در حال صعود به مراحل بالا هستند و در نتیجه اسپانسرها مبالغ توافق شده را نخواهند پرداخت. این مساله برخلاف قوانین است. فقط دو بازیکن از هر تیم باید تحت آزمایش قرار گیرند. می دانم از چه حرف می زنم، چون برای من هم رخ داده است، ولی ۷ بازیکن؟ هیچ گاه چنین چیزی ندیده ام.”

 

طرفداری