اختصاصی – ابوالحسن جعفری پس از گذراندن یک دوره ی دو ساله در ملوان و جدایی از این تیم ، […]

اختصاصی – ابوالحسن جعفری پس از گذراندن یک دوره ی دو ساله در ملوان و جدایی از این تیم ، دوباره به ملوان بازگشت . حسن جعفری را می توانیم یکی از خریدهای موفق این فصل باشگاه ملوان بنامیم . انزلیچی ها از این بازیکن خاطرات خوبی دارند و به جرات می توان گفت بهترین دفاع راست دهه ی اخیر باشگاه ملوان بوده است . گفتگوی پایگاه اینترنتی هواداران ملوان بندرانزلی “ملوان کلاب” با این بازیکن ۲۴ ساله را در ادامه می توانید مطالعه نمایید .


 

ملوان کلاب : خوش آمد بهت میگیم ، بعد از یک دوره ی بسیار موفق در ملوان و جدایی از این تیم دوباره به انزلی برگشتی .

 

ممنونم از شما ، بله من ۲ سال در ملوان به عنوان سرباز بازی کردم ، سال اول چندان خوب نبود اما سال دوم یکی از بهترین سالهای فوتبالی ام بود و هیچگاه خاطرات آن سال را فراموش نمی کنم ، فینال جام حذفی هم بدشانسی آوردیم و من در دور رفت اخراج شدم ، حقمان قهرمانی بود اما به هر صورت نشد ولی تا زمانی که فوتبال بازی میکنم از آن روزها به عنوان بهترین روزهای ورزشی ام یاد خواهم کرد و آمده ام که دوباره آن روزها را در ملوان تکرار کنم . در آن زمان هم من با سپاهان قرارداد داشتم و مدیرعامل وقت آقای صالح نیا و سرمربی مان فرهاد پورغلامی در جریان هستند که من چقدر دوست داشتم در ملوان بمانم حتی زمانی که آنها برای گرفتن رضایتنامه ی جلال رافخایی به اصفهان آمده بودند به درخواست من به باشگاه سپاهان هم رفتند تا رضایتنامه ام را بگیرند اما به هر حال نشد که در ملوان بمانم . اما باور کنید خیلی از دوستانم می دانند با اینکه انزلیچی نیستم همیشه دلم پیش ملوان بود و پیگیر بازی ها و اخبار این تیم بودم . سال پیش که با فولاد به انزلی آمدم زمانی که داشتم وارد زمین می شدم اشتباها داشتم درون صف بازیکنان ملوان می رفتم . چون به هر حال در این استادیوم دو سال با پیراهن ملوان روزهای فوق العاده ای داشتم . نمیخواهم اغراق کنم باور کنید همیشه دلم پیش ملوان بود .

 

ملوان کلاب : سپاهان و فولاد چگونه تجربه هایی بود .

 

سپاهان برایم بسیار خوب بود اما در فولاد وعده و وعیدها چه از لحاظ فوتبالی چه مالی عملی نشد ، البته تا نیم فصل اول وضعیت خوب بود اما هفته ی هفدهم بعد از مصدومیتم در بازی با صبا که از ناحیه ی همسترینگ بود شرایط برایم در این تیم بد پیش رفت و بعد از اینکه آماده ی بازی شدم فرصت آنچنانی به من نرسید با وجود اینکه همیشه خوب تمرین می کردم و در بازیهایی هم که به میدان رفتم عملکرد خوبی داشتم . اما فکر میکنم بازی نکردنم چندان فنی نبود حتی کمکهای تیم هم چند بار با من صحبت کردند سعید سالارزاده هم تیمی ام بود و شاهد بود . اما فولاد نیز برایم یک تجربه ی ارزشمند بود .

 

ملوان کلاب : خیلی ها اعتقاد دارند تو در ملوان بازیهای بسیار بهتری نسب به بازیهایت در سپاهان و فولاد ارائه می دادی .

 

نظر خودم این است که در این چند سال بسیار پیشرفت کردم نسبت به آن زمان و با تجربه تر شدم ، اما ممکن است سبک بازی تیم روی نظر بیننده تاثیر گذار باشد ، هر مربی چیزی از بازیکنش میخواد که با نظر مربی دیگر متفاوت است . صد در صد امسال هواداران ملوان خواهند دید که حسن جعفری پیشرفت زیادی در فوتبالش داشته است .

 

ملوان کلاب : قراردادت با ملوان چه مدت است ؟

 

یک سال .

 

ملوان کلاب : چه شماره ای دوست داری در ملوان بپوشی ؟

 

این چند سال که ۱۷ پوشیدم ، اما چون با شماره ی ۳ در ملوان خاطرات خوبی دارم به احتمال زیاد همان شماره ی ۳ را می پوشم .

 

ملوان کلاب : بعد از ایران در جام جهانی طرفدار کدام تیم ملی هستی ؟

 

طرفدار ایتالیا هستم .

 

ملوان کلاب : خیلی از هم تیمی هایت در تیم ملی در جام جهانی حضور دارند .

 

برای تیم ملی آرزوی موفقیت میکنم و به هر حال بازی کردن در جام جهانی بستگی به نظر مربی دارد ، من سه ، چهار سال روند خوب و رو به رشدی در پستم داشتم اما نتوانستم نظر سرمربی تیم ملی را جلب کنم ، ولی می بینید که بعضی بازیکنان مدتها بازی نمی کنند اما مربی تیم ملی از آن بازیکن خوشش می آید و او را با خود به جام جهانی می برد ، البته نمی شود خرده گرفت به این موضوع . زیبایی فوتبال به همین است ، فوتبال مثل زندگی می ماند ، برای دوستانم که در تیم ملی هستند آرزوی بهترین ها را دارم .

 

ملوان کلاب : کدام تیمها مدعی بودند ؟ چه تیمی قهرمان خواهد شد ؟

 

هنوز که بازیهای زیادی انجام نشده اما به نظرم ایتالیا ، آلمان و هلند تیمهای خوب و مدعی جام هستند . امیدوارم ایتالیا قهرمان شود . اما در فوتبال ممکن است هر اتفاقی بیافتد ، به قول کرانچار در تنها ورزشی که همیشه ضعیفتر بازنده نیست ، فوتبال است .

 

ملوان کلاب : نظرت در مورد تیمی که در حال بسته شدن هست چیه ؟

 

من که هنوز سر تمرین نرفتم ، باید به اصفهان و تهران بروم و یک سری از کارهایم را انجام بدهم و دوشنبه در تمرینات حاضر شوم . درسته که یک سری بازیکنا از تیم رفته اند و یک سری بازیکنان جوان و ناشناخته به تیم ورود کردند ، اما هواداران باید به این موضوع فکر کنند که ممکن است همین بازیکنان یک روزی مانند خیلی های دیگر بتوانند نظر هواداران را جلب کنند ، سال پیش هم در ملوان بازیکنان جوانی بودند که توانستند شایستگی های شان را در ملوان و فوتبال ایران ثابت کنند .

 

ملوان کلاب : از آقای ایراندوست شناخت داری ؟

 

خیر ، من هنوز ایشان را از نزدیک ندیده ام اما تعریف ایشان را بسیار شنیده ام . امیدوارم که با کمک همه ی ملوانی ها در ملوان بتوانند موفق شوند .

 

ملوان کلاب : صحبت پایانی ؟

 

از اینکه دوباره به شهر انزلی و باشگاه ملوان آمده ام بسیار خوشحالم ، امیدوارم بتوانم در کنار بهترین هواداران ایران فصل خوبی را داشته باشیم و از این همه لطفی که هواداران در این سالها که در ملوان نبودم به من داشتند بی نهایت از ایشان سپاسگذارم .

 

 

 

 

میثم شاهین

منبع : ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net