تیم ملی کشورمان فردا از ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه در اولین دیدار خود در جام جهانی به مصاف تیم ملی نیجریه […]

تیم ملی کشورمان فردا از ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه در اولین دیدار خود در جام جهانی به مصاف تیم ملی نیجریه خواهد رفت، این بازی در بایشادا آرنا کوریتیبا و به قضاوت کارلوس ورا از اکوادور انجام خواهد شد.

 

 

 

 

ایران:

 

بالاخره بعد از هشت سال انتظار و تحمل مشکلات و مصائب گوناگون، حالا تیم ملی در برزیل حضور دارد و باید خودش را برای اولین دیدار آماده کند، تنها فقط چند ساعت با محقق شدن رویای دیدن تیم ملی در عرصه بزرگترین رخداد فوتبالی جهان فاصله داریم.

 

بدون شک مسیر آماده سازی تیم ملی تا رسیدن به برزیل مسیری خوب و مناسب نبوده است، همه ما از اتفاقات ریز و درشتی که در این راه برای تیم ملی بوجود آمد آگاه هستیم، ولی حالا دیگر همه چیز تمام شده است، فارغ از همه سختی ها و بدی ها یوزپلنگ ایرانی دیگر باید به میان میدان نبرد برود، حالا دیگر مردان سپید پوش سرزمینمان باید رزم خود را با دشمنان تا به بن دندان مسلح آغاز کنند و بدانند که رویای آنها رویای هفتاد میلیون ایرانی است، رویای که غیر ممکن نیست.

 

کارلوس کی روش همانطور که خودش در کنفرانس خبری پیش از بازی گفته است سورپرایزهای زیادی برای عقابهای آفریقایی دارد، سورپرایزهایی که میتواند شامل همه چیز باشد، از سیستم تدافعی و فشرده محتمل تیم ملی تا حضور بازیکنانی در زمین که کمتر توقع آن می رود.

 

با توجه به آخرین بازی دوستانه تیم ملی در برابر ترینیداد و توباگو می توان حدس زد که سیستم انتخابی کی روش ۱-۳-۲-۴ باشد، سیستمی که در آن جلال حسینی، امیرحسین صادقی، مهرداد پولادی و پژمان منتظری در قلب خط دفاع قرار می گیرند، احسان حاج صفی و خسرو حیدری دو بال کناری تیم ملی هستند که البته قابلیتهای دفاعی فراوانی نیز دارند و می توانند در امور دفاعی به نحو احسن شرکت کنند، دو هافبک دفاعی تیم ملی جواد نکونام و آندرانیک تیموریان خواهند بود که نقش اصلی و محوری کنترل حملات حریف در جلوی خط دفاعی را بر عهده خواهند داشت، اشکان دژاگه با تجربه فراوان و قدرت پا به توپ خود نقش مهاجم سایه و بازیساز تیم ملی را ایفا خواهد کرد و رضا قوچان نژاد با هوش تنها مهاجم ما در این بازی خواهد بود.

 

به نظر می رسد تنها غایب و مصدوم ایران در بازی فردا هاشم بیک زاده باشد که در دیدار دوستانه مقابل مونته نگرو دچار کشیدگی عضله شد.

 

نیجریه:

 

استفان کشی در تیم نیجریه به شدت خواهن پیروزی در اولین دیدار خود است، عقابهای آفرریقایی که دارای مهره های خوبی نیز هستند، خودشان را یکی از شانسهای اصلی صعود از گروه ششم می دانند، جان اوبی میکل، هافبک تدافعی چلسی که در تیم ملی کشورش نقشی تهاجمی تر را ایفا می کند یکی از کلیدی ترین بازیکنان نیجریه خواهد بود که نبرد او با آندرانیک تیموریان که او هم سابقه بازی در لیگ برتر انگلیس را دارد، در میانه میدان می تواند بسیار جذاب باشد.

 

وینگرهای سرعتی نیجریه مانند اودوینگیه و موزس نقش مهمی در حملات سنگین این تیم خواهند داشت و در نوک خط حمله نیز امنیکه بازیکنی بسیار زهردار خواهد بود. نیجریه همچنین در درون دروازه دارای یک دروازه بان مطمئن و باتجربه مانند انی یاما است که خیال آنها را تا حدود زیادی از آن قسمت راحت کرده است.

 

قهرمان فوتبال آفریقا برای دیدار حساس مقابل تیم ملی کشورمان به ظاهر بازیکن مصدومی ندارد و استفان کشی می تواند از تمام بازیکنان خود برای این بازی استفاده کند.

 

نکات آماری:

 

ایران در ۶ بازی از هشت بازی خود در مرحله مقدماتی گلی را دریافت نکرده است.

 

ایران در هفت بازی از ۸ دیدار مقدماتی خود آمار گلزنی زیر ۲.۵ را داشته است.

 

نیجریه در هر سه دیدار قبلی خود موفق به گلزنی شده است.

 

ایران و نیجریه تا به حال در هیچ دیداری مقابل هم به میدان نرفته اند و این بازی اولین رویارویی دو تیم خواهد بود.

 

سه سال پیش قرر بود که تیم نیجریه برای انجام دیداری دوستانه راهی تهران شود که آنها به دلایل نامعلومی از این کار سرباز زدند.

 

منبع: طرفداری