شاگردان یواخیم لو با پیروزی پرگل برابر پرتغال جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را آغاز کردند.           […]

شاگردان یواخیم لو با پیروزی پرگل برابر پرتغال جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را آغاز کردند.

 

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دیدار حساس تیم‌های آلمان و پرتغال که از ساعت ۲۰:۳۰ به وقت ایران در ورزشگاه فونته‌نووا شهر سالوادور آغاز شده بود، در نهایت با نتیجه ۴ بر صفر به نفع آلمان به پایان رسید.

 

پرتغالی‌ها بازی را بهتر آغاز کردند و  در ۷ دقیقه ابتدایی بازی دو موقعیت خوب گلزنی را توسط آلمیدا و رونالدو از دست دادند اما لحظاتی بعد سامی خدیرا در حالی که دروازه پرتغال خالی بود نتوانست برای ژرمن‌ها گلزنی کند.

 

در دقیقه ۱۰ خطای پریرا روی گوتزه در محوطه جریمه از سوی داور پنالتی اعلام شد تا توماس مولر، آقای گل جام جهانی ۲۰۱۰ اولین گل آلمان را در جام جهانی ۲۰۱۴ به ثمر برساند.

 

هوگو آلمیدا، مهاجم پرتغال در دقیقه ۲۶ دچار مصدومیت شدید شد و جای خود را به اِدِر داد تا بعد از گل مولر مهمترین اتفاق بازی شکل بگیرد.

 

در دقیقه ۳۱ روی ارسال کرنر تونی کروس، مت هوملس با یک ضربه سر دیدنی گل دوم شاگردان یواخیم لو را به ثبت رساند و خاطر ژرمن‌ها را برای کسب پیروزی آسوده کرد.

 

داور در دقیقه ۳۷ به خاطر خطای شدید په‌په روی توماس مولر و ضربه سَر وی به صورت هافبک آلمان، این بازیکن را با کارت قرمز مستقیم از زمین اخراج کرد تا کار یاران رونالدو برای جبران شکست دشوارتر شود.

 

توماس مولر در دقیقه ۱+۴۵ روی پاس تونی کروس، برای سومین بار دروازه پرتغال را فرو ریخت تا نیمه اول با برتری ۳ بر صفر ژرمن‌ها خاتمه یابد.

 

با شروع نیمه دوم پرتغال ۱۰ نفره با یک تغییر نسبت به نیمه اول وارد زمین شد اما باز هم آلمان‌ها بودند که اختیار بازی را در دست داشتند و اوزیل می‌توانست در دقیقه ۵۰ چهارمین گل را به ثمر برساند اما این اتفاق رخ نداد.

 

در دقیقه ۶۳ فابیو کوئنترائو، مدافع پرتغال هم دچار مصدومیت شدید شد تا جای خود را به آلمیدا، مدافع جوان این تیم بدهد. این دومین تعویض اجباری پائولو بنتو در این مسابقه بود. پیش از این هم هوگو آلمیدا به علت مصدومیت جای خود را به اِدِر داده بود.

 

۱۰ دقیقه بعد از مصدومیت کوئنترائو، مت هوملس زننده گل دوم آلمان هم مصدوم شد تا جای خود را به شکوردان مصطفی بدهد.

 

جشنواره آلمان‌ها با گل دقیقه ۷۸ توماس مولر کامل شد تا او با ثبت اولین هت تریک جام بیستم، جشن ژرمن‌ها را کامل کند.