سه هفته است ملوان تمرینات خود را آغاز کرده و با کادرفنی جدیدش برای لیگ چهاردهم آماده می‌شود.     […]

سه هفته است ملوان تمرینات خود را آغاز کرده و با کادرفنی جدیدش برای لیگ چهاردهم آماده می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

جدایی چند ستاره و تلاش برای پایین‌آوردن توقعات


سه هفته است ملوان تمرینات خود را آغاز کرده و با کادرفنی جدیدش برای لیگ چهاردهم آماده می‌شود. قوی سپید انزلی اولین تیمی است که از سوم خرداد شروع به کار کرده و پس از تست گیری و انتخاب نفرات جوان می‌خواهد بدون جذب ستاره به استقبال لیگ آتی برود. اینطور که پیداست ایراندوست علاقه‌ای به خریدهای بزرگ ندارد. موضوعی که کار سیروس محجوب را نیز راحت کرده است.

 

سهمیه سقوطی هدایتی!

خرید بازیکنان بزرگ همیشه دردسرساز بوده و هر تیمی که به سمت ستاره‌ها و نفرات اسمی رفته انتظارات را بالا برده است.

 

فراموش نکنید همان سالی که ملوان به حسین هدایتی واگذار شد او هم با توجه به علاقه‌اش به ستاره‌ها هر چه بازیکن نامی بومی بود خرید و قرار شد تیم برای آسیایی شدن بسته شود.

 

از نوری و مازیار زارع گرفته تا شیرزاد و اولادی همگی سر از ملوان درآوردند. آنها قراردادهای خوب هم بستند و فرهاد پورغلامی هم به عنوان سرمربی خیالش راحت بود.

 

تیمش هم ستاره دارد و هم پول، پس آسیایی شدنش غیرممکن نیست و می‌شود با آن موجودی سهمیه نیز کسب کرد. اتفاقا ملوان آن زمان لیگ را خوب شروع کرد و حتی چند هفته صدرنشین شد ولی با اولین باخت موج انتقادات به سمت تیم آمد و از مدیریت گرفته تا کادرفنی و حتی بازیکنان با واکنش هواداران و اهالی رسانه‌ روبرو شدند.

 

کار به جایی رسید هدایتی مالک باشگاه حاضر به ادامه همکاری نشد و کنار کشید. فرهاد پورغلامی نیز از کار برکنار شد تا احمدزاده جایش را بگیرد. اختلافات بین بازیکنان و هواداران نیز رخ داد که خلاصه ملوان به سختی توانست خودش را در لیگ برتر حفظ کند.

 

 

وفق مراد ایراندوست


فصل گذشته ملوان با تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه که البته بیشتر با تجربه بودند دوران خوبی را سپری کرد. هر چند در شروع لیگ سیزدهم این تیم مشکلاتی داشت و با سرمربی غیربومی بارها مورد انتقاد قرار گرفت اما رفته رفته بازی‌های قابل قبولی انجام داد تا همه مخالفین تبدیل به موافقین شوند. نتایج خوب اسکوچیچ باعث شد خیلی‌ها خواهان تمدید قراردادش باشند که بنا به هر دلیلی این اتفاق رخ نداد تا مربی کروات برود و مجددا نفر بومی در راس کار قرار گیرد.

 

البته بازگشت ایراندوست به ملوان نیز انتقاداتی را به همراه داشته که با شروع لیگ و در صورت احتمال کسب نتایج ضعیف بیشتر هم می‌شود. البته فعلا که لیگ شروع نشده همه چیز بر وفق مراد ایراندوست پیش می‌رود اما باید دید آینده‌اش چه خواهد شد.

 

 

جذب جوانان برای پایین آوردن توقعات

در حال حاضر ملوان چند بازیکن اصلی‌اش به نام‌های فشنگچی، مهدی‌زاده، کوروشی و دغاغله ، یوسفی و . . .  را از دست داده و احتمالا یکی – دو نفر دیگر نیز رفتنی خواهند بود.

 

اگر این اتفاق رخ دهد حدود نیمی از اسکلت قوی سپید از دست رفته و جایگزین کردن آنها کار راحتی نیست و باید فکری به حالش کرد. البته این روزها بحث بازگشت چند باره مهرداد اولادی به گوش می‌رسد که معلوم نیست چرا او این همه رفت و آمد دارد و ملوان هم همه چیز را قبول می‌کند.

 

نکته پایانی اینکه عدم جذب بازیکنان مطرح از سوی ایراندوست نشان می‌دهد او از الان می‌خواهد توقعات را پایین بیاورد حال اینکه آیا کارش حرفه‌ای است باید منتظر شروع لیگ باشید.

 

منبع:نود.نت