کلمبیا در نخستین دیدار خود در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۴ توانست برابر یونان به پیروزی دست یابد.     […]

کلمبیا در نخستین دیدار خود در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۴ توانست برابر یونان به پیروزی دست یابد.

 

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم‌های کلمبیا و یونان از ساعت ۲۰:۳۰ شنبه شب در ورزشگاه مینیه‌روی شهر بلو هوریزونته به مصاف هم رفتند تا نخستین بازی خود در گروه C جام جهانی ۲۰۱۴ را برگزار کنند که این دیدار با پیروزی ۳ بر صفر به سود کلمبیا به پایان رسید. آمرو(۴)، گوتیه‌رز(۵۸) و جیمز رودریگوئز (۳+۹۰) گل‌های کلمبیا را در این بازی به ثمر رساندند.

 

 

نیمه اول:

نیمه نخست این دیدار در حالی به پایان رسید که کلمبیایی‌ها برتری نسبتاً محسوسی در حفظ توپ نسبت به حریف خود داشتند و در دقیقه ۴ بازی توانستند توسط آرمرو به اولین گل خود دست پیدا کردند.

زردپوشان در ادامه چند موقعیت نصفه و نیمه دیگر روی دروازه یونان ایجاد کردند اما مدافعان یونان اجازه زدن گل بیشتر را به آنها ندادند.

 

 

نیمه دوم:

در نیمه دوم باز هم زردپوشان کلمبیایی بودند که توانستند به گل دست پیدا کنند. در دقیقه ۵۸ روی ضربه کرنری که نصیب کلمبیایی‌ها شده بود گوتیه‌رز توانست در میان غفلت مدافعان یونان دروازه این تیم را باز کند.

در دقیقه ۶۲ بازی یونانی‌ها در پی جبران یکی از گل‌های خورده بودند اما بدشانسی نصیب این تیم شد و توپ گیکاس به زیر تیرک دروازه کلمبیا خورد و گل نشد. همین توپ به یک ضد حمله برای کلمبیا تبدیل شد اما به نتیجه نرسید.

یونانی‌ها همچنان به جبران شکست امیدوار بودند و ساماراس در دقیقه ۸۶ با یک شوت از پشت محوطه جریمه دروازه کلمبیا را تهدید کرد اما توپ تنها با چند سانتی‌متر اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

بازی با برتری ۲ بر صفر کلمبیا رو به اتمام بود که زردپوشان آمریکای جنوبی در دقیقه ۳+۹۰ توسط جیمز رودریگوئز به گل سوم رسیدند تا شروعی فوق العاده در جام جهانی داشته باشند.