ستاره مسلمان خط دفاعی تیم ملی ساحل عاج گفت که حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ مانع او برای عمل به […]

ستاره مسلمان خط دفاعی تیم ملی ساحل عاج گفت که حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ مانع او برای عمل به فریضه روزه نیست.

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کولو توره اعلام کرد در صورتی که تیم ملی ساحل عاج به مرحله حذفی جام جهانی ۲۰۱۴ صعود و بازی‌‌های این تیم با ماه رمضان تداخل پیدا کند،  مشکلی برای روزه گرفتن ندارد.

 

مدافع تیم لیورپول انگلیس اظهار داشت: یک بازیکن قطعاً به نظم و انضباط نیاز دارد. برای من سختی روزه گرفتن در ماه رمضان تنها در همان پنج روز نخست این ماه است و پس از آن بدنم شروع به تطبیق با این وضعیت کرده و واقعاً احساس خوبی به من دست می‌دهد.

 

توره افزود: روزه بدن را پاک می‌کند و من پس از ماه رمضان احساس می‌کنم قوی‌تر شده‌ام. فکر می‌کنم اینکه ماه رمضان می‌تواند شما را واقعاً قدرتمند کند، حیرت‌آور است. در تمام سال‌هایی که فوتبال بازی کرده‌ام حواسم به ماه رمضان بوده است. در این ماه خیلی مهم است که شما تغذیه خوبی داشته باشید. خیلی مهم است که خوراک مناسب داشته باشید چون هم ممکن است اضافه وزن پیدا کنید هم امکان دارد دچار ضعف شوید.

 

مدافع تیم ملی ساحل عاج تصریح کرد: نوشیدن مایعات در این ماه برای بازیکنان بسیار مهم است. همچنین باید حواس‌تان به کارهایی که انجام می‌دهید نیز باشد چون بدن‌تان در حال انرژی از دست دادن است. همه پزشکان و اعضای باشگاه به من برای داشتن یک رژیم غذایی مناسب کمک می‌کنند تا احساس بهتری در طول ماه رمضان داشته باشم.

 

توره خاطرنشان کرد: با زبان روزه هم در جام جهانی بازی می‌کنم.

 

تیم ملی ساحل عاج در جام جهانی با تیم‌های ملی کلمبیا، یونان و ژاپن همگروه است.