فرانک لمپارد هافبک با سابقه تیم فوتبال چلسی اعلام کرد، پس از ۱۳ سال استنفورد بریج را ترک می کند. […]

فرانک لمپارد هافبک با سابقه تیم فوتبال چلسی اعلام کرد، پس از ۱۳ سال استنفورد بریج را ترک می کند.

 

 

 

 

به گزارش رسانه های انگلیس، بازیکن ۳۵ ساله ملی پوش انگلیس با ۲۱۱ گل، برترین گلزن آب پوشان چلسی است و از سال ۲۰۰۱ تا کنون با این تیم به یازده عنوان قهرمانی از جمله سه قهرمانی در لیگ برتر و یک قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۲ رسیده است.

 

لمپارد که هم اکنون به همراه تیم ملی انگلیس در میامی به سر می برد در این باره گفت: چلسی جزئی از زندگی من شده است.

 

وی هنوز برای بازنشستگی اش تصمیمی نگرفته ولی پیشنهادهایی از ۱۶ باشگاه دارد که هیچ کدام را تا بعد از جام جهانی برزیل بررسی نخواهد کرد.

 

لمپارد پس از امضای قراردادی ۱۱میلیون پوندی با چلسی، ۶۴۹ بار برای این تیم به میدان رفت و موفق به قهرمانی در چهار جام حذفی، دو جام اتحادیه و لیگ اروپا در این تیم شد.

 

او در ماه مه سال ۲۰۱۳ قراردادش را با این باشگاه به مدت یکسال تمدید کرد و در ۴۰ بازی این فصل باشگاه زیر نظر مربیگری خوزه مورینیو توپ زد.

 

لمپارد که فرزند فرانک لمپارد بزرگ، مدافع سابق وستهام است، اولین بار در سال ۱۹۹۹ برای تیم ملی انگلیس به میدان رفت.

 

او در ۱۰۳ بازی ملی نیز ۲۹ گل برای انگلیس به ثمر رسانده و در رقابت های یورو ۲۰۰۴ و جام های جهانی ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ بازی کرده است.

 

جیمز میلر هافبک منچسترسیتی با ادای احترام به هم تیمی اش می گوید: او یکی از چهره های برجسته باشگاه و فوتبال انگلیس است و نمی توان فکر بازنشسته شدن او را به ذهن راه داد. او یکی از بازیکنان تاپ فوتبال ما و فوتبال حرفه ای دنیا و از جمله بازیکنانی است که ما برای نتیجه گرفتن در جام جهانی به وی نیاز داریم. فکر می کنم باشگاه های زیادی برای فصل آینده به دنبال جذب او هستند .فعالیت حرفه ای او مطمئنا هنوز به پایان نرسیده است.

 

اشلی کول ۳۳ ساله نیز یکی دیگر از هم تیمی های لمپارد است که قراردادش با چلسی به پایان رسیده و قرار است پس از هشت سال بازی در استنفورد بریج آن را ترک کند.

 

وب سایت رسمی باشگاه چلسی اعلام کرده: لمپارد با بازی خود به عنوان یک هافبک مدرن، دیدگاه ها نسبت به فوتبال را تغییر داده است و باشگاه تقدیر شایسته ای از او خواهد کرد.

 

به نظر می رسد مقصد بعدی او باشگاه تازه شکل گرفته نیویورک سیتی باشد و وی بعد از جام جهانی به این تیم آمریکایی بپیوندد.