مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران چند ساعت مانده به اعزام به مسابقه‌های جام جهانی فوتبال در کشور برزیل در […]

مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران چند ساعت مانده به اعزام به مسابقه‌های جام جهانی فوتبال در کشور برزیل در مجموعه ورزشی ۱۲ هزار نفری آزادی تهران آغاز شد.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) این مراسم با حضور دکتر محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان خانم معصومه ابتکار، رییس سازمان حفاظت از محیط زیست، علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال، دکتر شعبانی بهار معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان و کارلوس کی‌روش و بازیکنان تیم ملی  آغاز شد.

 

صدای پخش آهنگ از ورزشگاه به حدی زیاد بود که صحبت‌های علی کفاشیان به خوبی برای حضار واضح نبود. همچنین شمار زیادی از تماشاگران حاضر در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی در حین صحبت‌های علی کفاشیان، به تشویق کارلوس کی‌روش پرداختند و به نوعی در حین صحبت‌های او تداخل ایجاد کردند.

 

پس از تشویق‌های پرشور تماشاگران کی‌روش به نشانه احترام ایستاد و از اظهار محبت تماشاگران تشکر کرد. کارلوس کی‌روش و علی کفاشیان، پس از صحبت‌های رییس فدراسیون فوتبال یکدیگر را در آغوش گرفتند.

 

حسن روحانی، رییس جمهور در مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران حضور پیدا نکرد.

 

مجری مراسم، شرایط بد آب و هوایی و طوفانی بودن تهران را علت این امر اعلام کرد.

 

حسین فریدون، دستیار ارشد رئیس جمهور به نمایندگی از ایشان در این مراسم حضور یافته است.

 

رییس فدراسیون فوتبال از مردم برای موفقیت تیم ملی فوتبال ایران تقاضای دعای خیر کرد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی کفاشیان در سخنانی با تشکر کردن از تمام کسانی که از تیم ملی فوتبال ایران حمایت کردند خواستار ادامه این حمایت‌ها تا جام جهانی فوتبال شد. او گفت: از تمام کسانی که در موفقیت و پیروزی تیم ملی ایران نقش داشتند تشکر می‌کنم. از کادر فنی و رسانه‌ها که بدون هیچ حاشیه‌ای از تیم ملی حمایت کردند ممنونیم و امیدوارم پشتوانه تیم ملی ایران برای کسب موفقیت باشند.

 

او ادامه داد: صعود به جام جهانی آن هم به عنوان تیم اول افتخاری بزرگ برای ایران بود و تیم ملی فوتبال ایران پیام‌آور صلح و دوستی، روح پهلوانی و جوانمردی در جام جهانی ۲۰۱۴ خواهد بود.

 

رییس فدراسیون فوتبال با ابراز امیدواری نسبت به موفقیت ایران در جام جهانی خاطرنشان کرد: امیدوارم با شهامت و شجاعت، تعصب، رعایت موازین اسلامی و اخلاق ایرانی، نمایش قابل قبولی را از ملی‌پوشان ایران شاهد باشیم.

 

او در پایان گفت: باید از زحمات دولت و به خصوص رییس جمهور، شخص وزیر و رسانه‌ها تشکر ویژه‌ای کنم و از مردم برای موفقیت ایران تقاضای دعای خیر دارم.

 

بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران پیش از رفتن به جام جهانی میثاق‌نامه‌ای را امضا کردند.

 

در بخش‌هایی از این میثاق‌نامه آمده است “ما بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران به عنوان سربازان وطن در پیشگاه ایزد منان و در پیشگاه خداوند عهد می‌بندیم تا پای جان و تا آخرین نفس برای ایران بایستیم و بار دیگر نام بلندآوازه ایران را با نمایش بالاترین درجه از اخلاق و جوانمردی در بزرگ‌ترین رویداد ورزشی جهان طنین‌انداز کنیم. خدایا ما به یاری و پشتیبانی تو نیازمندیم و فضل خود را از ما دریغ نکن.

 

بازیکنان تیم ملی فوتبال”