به گزارش خبرگزاری فارس، خبرگزاری فرانسه در گزارشی از حضور تیم ملی فوتبال ایران در رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل با […]

به گزارش خبرگزاری فارس، خبرگزاری فرانسه در گزارشی از حضور تیم ملی فوتبال ایران در رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل با توجه به صحبت‌های بازیکنان ایران در اردوی اتریش با عنوان «حمله، بهترین دفاع تیم ملی ایران است»، نوشت: ایران به عنوان یکی از تیم‌های رده پایین رقابتش در جام‌جهانی را آغاز خواهد کرد اما بازیکنان این تیم باور دارند که می‌توانند کار را برای رقبایشان در برزیل سخت کنند.

 

آندرانیک تیموریان در اردوی تمرینی تیم ملی فوتبال ایران در اتریش در این باره گفت: هیچ یک از مسابقات برای ما آسان نخواهد بود اما بازی مقابل ایران هم برای هیچ یک از رقبایمان راحت نیست.

 

تیم ملی فوتبال ایران کارش در مرحله گروهی رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل را در گروه F مقابل نیجریه، آرژانتین و بوسنی و هرزگوین آغاز می‌کند. آنها هرگز از مرحله گروهی صعود نکرده‌اند و این بار پیش‌بینی می‌شود که برای این کار به شدت تقلا کنند. ایران در رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۰۶آلمان تنها یک امتیاز از تساوی مقابل آنگولا به دست آورد. این تیم پیش از آ؛ن در جام‌جهانی ۱۹۹۸ فرانسه و ۱۹۷۸ آرژانتین نیز حضور دادشت. ایران رکورد یک پیروزی، دو تساوی و ۶ شکست در مسابقات جام‌جهان را در اختیار دارد.

 

به هر حال این تیم با صدرنشینی در گروه خود در رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل راهی جام‌جهانی شد. ایران در این مسابقات بالاتر از کره‌جنوبی قرار گرفت؛ حقیقتی که بازیکنان نمی‌گذارند کسی آن را فراموش کند.

 

تیموریان در این باره اظهار داشت: این پیروزی روحیه جنگندگی فراوان بازیکنان ایران را نشان داد که در مرحله مقدماتی به اثبات رسید و این حقیقت که توانستیم به جام‌جهانی صعود کنیم، موفقیت بسیار بزرگی برای تیم است. شخصا امیدوارم که بتوانیم یکی از صعودکنندگان از مرحله گروهی باشیم.

 

ایران که هدایت آن را کارلوس کی‌روش، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال پرتغال برعهده دارد، می‌خواهد از صحنه جام‌جهانی برای دفاع از رده سی و هفتم خود در رنکینگ فیفا استفاده کند و ارش خود را به اثبات برساند.

 

علیرضا جهانبخش که برای تیم نایمخن هلند بازی می‌کند، نیز در این باره وعده داد: جام‌جهانی مانند پنجره‌ای به روی تمام دنیا است که تمام کشورها آن را می‌بینند بنابراین می‌خواهیم بهترین نمایش خود را اجرا کنیم و بهترین نتیجه خود را در جام‌جهانی به دست آوریم.

 

اولین محک ایران شانزدهم ژوئن (۲۶ خرداد) مقابل نیجریه خواهد بود واستیون بیت‌آشور که هم‌اکنون در وایتکپس ونکوور بازی می‌کند، گفت: فکر می‌کنم نبرد سختی داشته باشیم. اگر بتوانیم جام‌جهانی را خوب شروع کنیم و به پیروزی برسیم، فکر می‌کنم فرصت خوبی برای راهیابی به دور بعد داشته باشیم.

 

بیت‌آشور یکی از چندین بازیکن دو ملیتی ایران است که توسط کی‌روش به همراه اشکان دژاگه و رضا قوچان‌نژاد که به ترتیب برای تیم‌های جوانان آلمان و هلند بازی کرده‌اند و دنیل داوری از اینتراخت برانشوایگ، به تیم ملی دعوت شد.

 

از نظر بازیکن وایتکپس «امکان حضور در بزرگترین رویداد فوتبالی دنیا رویایی است که به حقیقت پیوسته است».