اختصاصی – پس از جدایی اسکوچیچ از ملوان نصرت ایراندوست پس از ۹ سال به نیمکت مربیگری ملوان بازگشت . […]

اختصاصی – پس از جدایی اسکوچیچ از ملوان نصرت ایراندوست پس از ۹ سال به نیمکت مربیگری ملوان بازگشت . پایگاه اینترنتی هواداران ملوان بندرانزلی “ملوان کلاب” مصاحبه ای را با سرمربی این فصل ملوان ترتیب داد و راجع به مسائل مختلف تیم ملوان با وی به گفتگو نشست . در این مصاحبه سعی شد سوالاتی را که کاربران در صفحه ی رسمی فیس بوک سایت “ملوان کلاب” از سرمربی مطرح کردند ، از نصرت ایراندوست پرسیده شود . در ادامه می توانید مشروح این گفتگو را مطالعه نمایید .

 

 

ملوان کلاب : آقای ایراندوست پس از فصل موفقی که ملوان با اسکوچیچ داشت ، شما به عنوان سرمربی باشگاه انتخاب شدید و طبیعتا این انتخاب به دلیل عملکرد مناسب اسکوچیچ طبعاتی داشت .

 

من ترجیح میدم در این مورد صحبت نکنم  ، من مربی هستم آمده ام مربیگری کنم و اینکه در گذشته چه اتفاقاتی افتاده به بنده مربوط نمی شود . من هم پیش تر مربی ملوان بودم و در این شرایط هم که از من درخواست شد و من احساس کردم می توانم به باشگاه کمک کنم ورود کردم .

 

ملوان کلاب : در چند روز گذشته از بازیکنان تست به عمل آمد ، عملکرد بازیکنان چگونه بود ؟ چه تعداد بازیکن در تست ها شرکت کردند ؟

 

بیش از ۲۵۰ بازیکن در تستهای ما شرکت کردند ، ما این تست ها را بیشتر برای ارزیابی نیروهای بومی و تیمهای پایه مان گذاشتیم تا شرایط را سبک و سنگین کنیم ببینیم کسانی هستند از تیمهای جوانان و امید به تیم بزرگسال اضافه شوند یا نه . خوشبختانه استعدادهای خوبی میان آنها دیده شد ، چهارشنبه هم آخرین تمرینشان بود و نفرات منتخب مد نظرمان از بین این بازیکنان در تمرین شنبه شرکت خواهند کرد .

 

ملوان کلاب : چند نفر در تمرینات اصلی شرکت خواهند کرد ؟

 

حدود ۲۰ نفر از این بازیکنان تستی در تمرینات اصلی شرکت خواهند کرد ، ما سعی می کنیم فعلا یک ساعتی را جدا از تمرینات تیم اصلی مان برای این بازیکنان در نظر بگیریم .

 

 

ملوان کلاب : در روزهای گذشته شرایط تمدید قرارداد بازیکنان به خوبی پیش رفت ، به جز دغاغله که از ملوان جدا شد .

 

ما با تمام بازیکنان مد نظرمان صحبت کردیم و خواستیم که در ملوان بمانند ، بازیکنان هم به ما گفتند که گزینه اولشان ملوان است . حتی با دغاغله در مسجد جامع صحبت کردم و ایشون هم قبول کرد که در ملوان بماند اما به هر حال وقتی علی دایی با وی تماس گرفت دیگر او دوست داشت که به پرسپولیس برود ، البته امیدوارم از این تصمیم پشیمان نشود چون به هر حال همه ی ما نمونه های زیادی دیدیم که در ملوان ستاره بودند اما وقتی از ملوان رفتند نتوانستند فرم خوب خود را حفظ کنند و پشیمان شدند .

 

ملوان کلاب : ملوان سال گذشته رده ی خوبی در جدول داشت ، در این فصل بی شک هواداران دوست دارند پیشرفت را نسبت به گذشته در تیمشان ببینند و رتبه ی بهتر از سال گذشته می خواهند . برنامه ی شما و باشگاه برای این فصل چیست ؟

 

بنده ، باشگاه و هواداران لازم و ملزوم همدیگر هستیم . همه ی ما دنبال پیشرفت هستیم و میخواهیم نظر هواداران را جلب کنیم ، بعضی اوقات شرایط بر خلاف میل باشگاه و هواداران پیش می رود و این اتفافی است که در فوتبال طبیعی است زیرا فوتبال قابل پیش بینی نیست ، زمانی تیم را برای قهرمانی می بندید اما تیمت دهم میشود و یک زمانی تیم را برای حفظ در لیگ می بندید اما در پایان فصل در رتبه های بالای جدول حضور دارید . همه خواستار این هستیم که روند رو به رشد ملوان را ادامه دهیم ، زیرا تیم در سال گذشته با یک ترکیب همگون کار کرد الان هم از باشگاه درخواست کردم که آن بازیکنان را حفظ کند . من یک صحبتی را میخواستم انجام دهم اینکه باشگاهی که قرار است زندگی کند و به حیات خود ادامه دهد چرا باید با بازیکنانش قرارداد یک ساله ببندد ؟ چرا باید وقتی فصل تمام می شود ۱۷ بازیکن تاثیرگذارش قراردادشان تمام شود ؟ کجا همچین اتفاقی می افتد که در پایان فصل تمام بازیکنان تاثیرگذار یک تیم دیگر با آن باشگاه قرارداد نداشته باشند . کسانی که پیشتر در باشگاه بودند باید این قضیه را مد نظر قرار می دادند و با بازیکنان قرارداد ۲ ساله می بستند . برای بازیکنانی که یک سال قرارداد دارند یا باید زودتر با آنها صحبت کرد و قراردادشان را تمدید کرد یا یک جایگزین مناسب برای او داشت . با این وضعیت که اکثر بازیکنان قرارداد ندارند هم هزینه ی باشگاه را بالا می برد و هم تنش میان هواداران ایجاد می کند زیرا هواداران نگران بازیکنانشان هستند . من امیدوارم هستم که در این فصل آقای محجوب و معمایی حداقل با بازیکنان قرارداد دو ساله ببندند . چه من باشم و چه نباشم این به نفع باشگاه است زیرا مربی یک روز می آید ممکن است فردا نباشد . بازیکن برای باشگاه می ماند نه برای مربی و مدیر و این و آن !

 

ملوان کلاب : سوال دیگر راجع به دستیارهایتان است ، شما پیشتر گفته بودید که از آقای پورنعمت در کادرفنی استفاده خواهید کرد .

 

بله من خیلی دوست داشتم که آقای پورنعمت هم با تیم باشد و با ایشان هم صحبت کردم اما یک مسائلی پیش آمد که نتوانیم رسمی با یکدیگر کار کنیم اما من شخصا غیر رسمی با آقای پورنعمت همکاری خواهم داشت .

 

ملوان کلاب : دیگر اعضای کادرفنی چطور ؟

 

با مربیان دیگر کادرفنی هم ما کاملا هم فکر هستیم ، آقایان قدیربحری ، عزت الهی و حسنی مقدم به عنوان کمکها ، محمد حبیبی و پیروی مقدم مربی دروازه بانها و آقای احمد احمدی مربی بدنساز تیم ما است .

 

 

ملوان کلاب : دو مربی دروازه بان ؟

 

بله این عزیزان حتما با هم دیگر و با باشگاه به توافق رسیده اند و تداخلی در کارشان ایجاد نخواهد شد . این دو عزیز سال ۷۶ که من مربی ملوان شدم هر دوشان دروازه بان من بودند در سال ۶۴ هم که مربی جوانان بودم این دو نفر دروازه بان تیم من بودند . از نظر بنده این هیچ مشکلی ندارد و هرچقدر نیروهای توانمند در کنار ما باشند ، بهتر است .

 

ملوان کلاب : شما در مصاحبه ای عنوان کردید که لیست خرید و لیست فروش ندارید ، طبیعتا با توجه به اینکه هر تیمی نقاط ضعف و قوت دارد این برای هواداران سوال ایجاد کرد که چگونه لیست خرید نداریم .

 

خبرنگار به من زنگ زده میگوید فلان بازیکن را میخواهید ؟ من هنوز تمرینم را با بازیکنان اصلی شروع نکرده ام چه جوابی به این خبرنگار بدهم ؟ الان من ۱۷ نفر اسم به باشگاه داده ام که قراردادشان تمدید شود ، باشگاه هم در حال مذاکره با این بازیکنان است ، باید ببینیم که کدام یک از این بازیکنان می مانند کدام می روند که ما نیازهایمان را بررسی کنیم ، خبرنگاری که زنگ می زند همچین سوالهایی می پرسد و میگوید فلان بازیکن را بیاورم ملوان قرارداد ببندد ! من هنوز تمرینات را به صورت جدی شروع نکرده ام و هنوز وضعیت بازیکنانی که قراردادشان تمام شده مشخص نیست ! نمی توانم در چنین شرایطی اسمی از بازیکن ببرم . من همه ی این توضیحات را دادم اما فقط عنوان شد که ایراندوست گفته لیست خرید و لیست  فروش نداریم ! حداقل تیم باید ۱۰ روز تمرین کند تا من وضعیت بازیکنان را ببینم که در چه شرایطی قرار دارند ، بازیکنان امید و جوانان را محک جدی بزنم. ممکن است یک بازیکن قبلا خوب بوده باشد اما الان شرایط مناسبی نداشته باشد . این مسائل باید بررسی شود بعد تصمیم نهایی در مورد خرید بازیکن گرفته شود . به هر حال خبرنگار است می نویسد ، قلم اون بُرنده تر از شمشیر من است .

 

ملوان کلاب : در گذشته تیم شما همیشه از لحاظ بدنی تیم خوبی بود ، شما برای بدنسازی همچنان از روشهای گذشته استفاده می کنید یا خیر .

 

از سال ۸۵ تا الان خیلی چیزها تغییر کرده است ، هر روز علم فوتبال پیشرفت می کند و روش تمرینات نیز تغییر خواهد کرد ، الان علم فوتبال می گوید هر بازیکنی ظرفیتی جداگانه ای برای تحمل فشار تمرین دارد و نباید به همه ی بازیکنان فشار یکسان آورد ، برای دو بازیکن مختلف با شرایط مختلف باید تمرینهای جداگانه ای در نظر گرفت . به همین دلیل آقای احمدی را به عنوان بدنساز آوردیم و برنامه ی او را هم گرفتیم که ببینیم به روز است یا خیر . آقای احمدی از آدمهای تحصیل کرده ی این شهر است ، ایشان تنها کسی هستند که در استان گیلان مدرک B را دارند ، خیلی از مربیهای ما A آسیا دارند اما مدرک تخصصی بدنسازی ندارند در حالی که آقای احمدی تنها کسی هستند که در گیلان مدرک B را دارند و با یکی از بهترین بدنسازهای کشور دکتر جهانی نیز کار می کنند و در ارتباطند که این موضوع بسیار زیاد به ما کمک خواهد کرد . ما نمی توانیم با روشهای قدیمی با تیم کار کنیم و این کار بی شک غلط است .

 

ملوان کلاب : قرارداد شما با ملوان چه مدت است ؟

 

حقیقتا من نه مدت قرارداد را می دانم نه مبلغش را . از من خواستند با باشگاه قرارداد داخلی ببندند به هیچ وجه هم راجع به مبلغ صحبت نکردم . من در دو سال گذشته که در آکادمی باشگاه کار کردم مجموعه حدود ۲۰ میلیون گرفتم که آن را هم خیلی وقتها که تیمهای پایه ی مختلف ما بازیهایشان را می بردند و من خوشحال می شدم بدون اینکه کسی از باشگاه بداند یا صورت حسابی برای باشگاه بیاورم از جیب خودم به آنها پاداش می دادم و این را تا الان هم جایی عنوان نکردم و این اولین بار است که به شما می گویم . من اصلا راجع به مسائل مالی صحبت نکردم ، من یک خانواده ی کوچک دارم و یک خانواده ی بزرگ به اسم ملوان . اگر هم مبلغی دریافت کنم برای آن خانواده ی کوچکی است که دارم . حتی مبلغ کمکهای خودم را هم نمیدانم چقدر است .  من راجع به مبلغ قرارداد بازیکنان هم به هیچ عنوان ورود نخواهم کرد و همه چیز را بر عهده ی باشگاه گذاشته ام .

 

ملوان کلاب : با این شرایط آیا برنامه ی بلندمدتی برای باشگاه دارید .

 

حضرت علی می فرمایند زمانی که هستی فکر کن هزار سال هستی و حتی اگر یک روز ماندی کار هزار سال را انجام بده . من برنامه ریزی بلند مدت دارم و این را به باشگاه ارائه می کنم ، شاید یک روز باشم شاید ۱۰ روز شاید بیشتر اما من برنامه ام را دارم ، فوتبال غیر قابل پیش بینی است و ممکن است هر اتفاقی بیافتد اما من برنامه ی خود را دارم .

 

ملوان کلاب : بازیکنانی مثل سهیل فیاض ، آرمان رمضانی ، حسام یعقوبی ، محمد جعفری و … که به عنوان یار قرضی به تیمهای دیگر رفتند و الان برگشتند وضعیتشان چگونه است ؟

 

همه ی این بازیکنان در تمریناتمان شرکت می کنند تا بر اساس نیازمان از آنها استفاده کنیم ، حتی اگر باز هم نتونیم هر کدام از این بازیکنان را امسال هم در تیم داشته باشیم آنها را به صورت قرضی به باشگاه های دیگر می فرستیم تا در سالهای آینده از وجودشان استفاده کنیم . زیرا امسال سهمیه بازیکن بزرگسال از ۲۳ بازیکن به ۱۸ بازیکن کاهش یافته و ممکن است ما در این خصوص به مشکل بر بخوریم این بازیکنان سال گذشته سهمیه زیر ۲۳ سال محسوب می شدند اما امسال بزرگسال هستند. اما باید بدانیم که این بازیکنان سرمایه های ملوان هستند و ما نباید آنها را از دست بدهیم .

 

ملوان کلاب : با فشنگچی برای تمدید قرارداد صحبت شده ؟

 

در مورد فشنگچی هم بنده هم آقای محجوب با او صحبت کردیم و قرار است یک هفته ی دیگر به انزلی بیاید و صحبتهای نهایی را انجام دهیم امیدواریم که بتوانیم او را حفظ کنیم . فشنگچی گفته که گزینه ی اولش ملوان است .

 

ملوان کلاب : آیا دروازه بان دیگری به تیم اضافه می شود ؟

 

ما در مورد دروازه بان با حسینی دروازه بان دوم استقلال صحبت کردیم ، دروازه بان بسیار با استعداد و آینده داری است و برای خدمت سربازی به انزلی خواهد آمد و شنبه یا یکشنبه در تمرینات ما حاضر می شود ، حسینی در جام باشگاه های آسیا هم برای استقلال به میدان رفت و عملکرد خوبی داشت . با گلر اول تیم صادقی هم که به توافق رسیده ایم برای فصل آینده .

 

ملوان کلاب : صحبت پایانی با هواداران ملوان ؟

 

یک مصاحبه ای از دوستان دیده بودم که گفته بود تیم مال پیشکسوتان و هواداران است ، من گفتم اول باید بگویید تیم مال هوادار است ! اما چون پیشکسوت یا یک مربی ببرد و خسته شود اما این هوادار همیشه هست هرجای دنیا باشد ملوانی است ، شکوفایی غرورش با پیروزی ها و موفقیت های ملوان است . پیرمردهایی را دیدم که هوادار ملوان هستند و خاطراتی از ملوان نقل می کنند که من که از اول در ملوان حضور داشته ام برایم عجیب بود که همچین خاطراتی را تعریف می کند ! هوادار ملوان اینگونه است هر روز به تیم محبوبش فکر میکند و با یاد آوردن اسم ملوان زندگی می کند ، شاید ما زمانی شده که روزها یاد ملوان نیافتاده باشیم اما هواداران همواره به یاد ملوان هستند . ما باید سعی کنیم هواداران را همیشه با روحیه ی مثبت و شاد نگه داریم . امیدوارم هواداران نیز مانند همیشه فقط به ملوان نگاه کنند و تیم محبوبشان را کمک کنند تا این راه سخت را با یکدیگر به سمت موفقیت طی کنیم .

 

ملوان کلاب : با تشکر از شما که این وقت را در اختیار ما قرار دادید ، سوالات بیشتر بماند بعد از آغاز تمرینات و بسته شدن تیم مورد نظرتان .

 


 

مصاحبه  : میثم شاهین – شهرام شاهین – مرتضی صیاد چپری – مهدی شاهین – مژده شجری کهن

 

منبع : ملوان کلاب.نت – www.MalavanClub.Net