ویسنت انیاما دروازه بان تیم ملی فوتبال نیجریه، حریف ایران در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴، معتقد است این تیم به […]

ویسنت انیاما دروازه بان تیم ملی فوتبال نیجریه، حریف ایران در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴، معتقد است این تیم به مرحله نیمه نهایی این رقابت ها خواهد رسید.

 

 

 

 

به گزارش فیفا، وی که برای سومین بار است در جام جهانی حضور می یابد، در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی عملکرد تأثیرگذاری از خود به نمایش گذاشت و اخیرا نیزجایزه بهترین بازیکن آفریقابی لیگ دسته یک فرانسه را کسب کرده است.

 

انیاماباوجود عملکرد نسبتا ضعیف نیجریه در دو جام جهانی گذشته، با اشاره به همگروهی این تیم با آرژانتین، ایران و بوسنی گفت: فکر می کنم در این دوره پیشرفت زیادی خواهیم کرد. تمام توجه ما به جام جهانی است تا آفریقا را به پرافتخارترین قاره تبدیل کنیم. غنا چهار سال پیش نزدیک بود که به نیمه نهایی برسد. ما قصد داریم این بار نتیجه بهتری بگیریم و اولین تیم آفریقایی باشیم که به نیمه نهایی می رسد.

 

این بازیکن۳۱ساله اولین بار درجام جهانی ۲۰۰۲بازی کرد. وی درآن زمان۱۹ سال داشت و از سوی فستوس اونیگبینده سرمربی نیجریه در ترکیب اصلی این تیم برای آخرین بازی مرحله گروهی مقابل انگلیس قرار گرفت. نیجریه قبل از این بازی از دور مسابقات حذف شده بود با وجود این با درخشش انیاما به تساوی بدون گل رسید. وی بعد از جام جهانی پس از خداحافظی ایکه شورونمو، صاحب پیراهن شماره یک تیم نیجریه شد و از آن زمان تا کنون این پیراهن را بر تن کرده است.

 

نیجریه در جام جهانی ۲۰۱۴ برای سومین بار در این رقابت ها با آرژانتین بازی خواهد کرد اما آنچه برای انیاما اهمیت بیشتری دارد، احتمال دیدار با فرانسه در دور دوم است.

 

وی گفت: بازی با فرانسه جالب خواهد بود گرچه دیدار با سوییس هم دست کمی ندارد. مهترین مسئله برای ما صعود به دور بعد است.

 

دروازه بان تیم نیجریه تأکید کرد: شاید هم در گروه اول شویم و دیگر نیازی به بازی با فرانسه نباشد.