برخی از کشورهای حاضر در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برای مسوولان برزیلی میزبان مسابقات شروطی را در خصوص شرایط اسکان […]

برخی از کشورهای حاضر در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برای مسوولان برزیلی میزبان مسابقات شروطی را در خصوص شرایط اسکان در این کشور در نظر گرفته اند.

 

 

به گزارش ایرنا به نقل از رادیو روسیه، بزرگترین وسواس و خواسته کشورهای مختلف از برزیل برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴، محل اسکان مناسب برای تیمشان است.

 

خواسته هایی همچون اینترنت Wi-Fi پر سرعت و تلویزیون های مسطح و بزرگ دیگر از مد افتاده اند و دیگر کسی به آنچه که در همه جا یافت می شود توجهی ندارد.

 

به همین دلیل، لیستی از خواسته های عجیب تیم های کشورهای مختلف تهیه شده است

 

 

 

**سبد موز و مگس کش صنعتی

 

به نظر می رسد که در کشور شیلی، وضعیت هتل داری مشکوک می زند، چراکه مربی و مدیران این تیم درخواست کردند که در تمامی اتاق ها از تخت های کاملا نو استفاده شود.

 

سوئیسی ها که به هوای گرم و مرطوب در کوه ها عادت ندارند، برای اسکان تیمشان، یک هتل در کرانه سواحل اقیانوس انتخاب کردند.

 

آنها همچنین تقاضا کرده اند که برای این که مربی بتواند با بچه های تیم صحبت کند، یک مکانی مشابه سالن کنفرانس در ساحل روبروی هتل ساخته شود.

 

از این گذشته، این تیم اروپایی از هتل شهر ˈپرتو سگوروˈ درخواست کرده است تا فکری برای حل مشکل حشرات مزاحم بکند.

 

به همین دلیل متخصصان برزیلی مجبور شدند تا راه حل ویژه ای را اختراع کنند. بدین ترتیب دیگر هیچگونه حشره ای مزاحم تیم فوتبال سوئیس نخواهد شد.

 

مدیران تیم اکوادور نیز درخواست دوستانه ای داشته اند. طبقه ای که تیم ملی اکوادور در آن زندگی خواهد کرد باید با نقش های پرچم این کشور مزین شود.

 

همچنین مسئولین هتل باید هر روز سبدی از موز را در اتاق هریک از بازیکنان قرار دهند. جالب است که این موزها حتما باید از اکوادور وارد شوند. در کل به نظر می رسد که هرچه قدر شانس ماندن تیمی در جام جهانی کمتر باشد، به همان اندازه تقاضای آنها تا آخرین لحظات ماندن، بیشتر است.

 

بین المللی ترین تیم این جام جهانی، استرالیا است. این تیم درخواست کرده است که در هر طبقه هتل، ۲ دستگاه قهوه ساز با قهوه اصیل محلی گذاشته شود.

 

از این جالب تر اینکه استرالیایی ها گفته اند در کنار این دستگاه ها باید هر روز روزنامه های صبح سراسر جهان گذاشته شود(!).

 

تیم کاستاریکا برای بازیکنان تیم، یک اتاق بازی مجزا سفارش داده است. ژاپنی ها که علاقه خاصی به استحمام و وان دارند و پروسه شستشو را مقدس می دانند، هتلی انتخاب کرده اند که در تمامی اتاق ها جکوزی قرار دارد.

 

فرانسوی ها با تقاضای عجیبشان در صدر جدول عجایب بهداشت قرار دارند.

 

این تیم از هتل ˈربیرو پرتوˈ درخواست کرده است تا تنها از صابون های مایع در حمام و دستشویی استفاده شود. خوشبختانه مسئولان هتل زمان کافی برای تهیه حجم بالای صابون مایع را داشته اند.

 

مدیران تیم فرانسه هنوز تا پیش از آغاز بازی ˈپلی آفˈ با تیم اوکراین، مکان اسکان تیم را انتخاب کرده بودند.

 

از درخواست های مذهبی این تیم و بسیاری از تیم های این جام جهانی می توان به محصولات حلال و غیره اشاره کرد.

 

تیم الجزایر از میزبان خواسته است که در هر یک از اتاق ها یک جلد کلام الله مجید قرار داده شود.

 

درست چهار سال پیش، تیم بسیار مذهبی و مومن مکزیک به دنبال هتلی بود که در آن پدر مقدسی که به زبان اسپانیایی سخن بگوید، وجود داشته باشد.

 

بدون پاستا، هرگز

 

خواسته های مربوط به وعده های غذایی و خوراک در مکان دوم خواسته های تیم های جام جهانی برزیل است.

 

تیم ملی اروگوئه به هیچ عنوان نمی تواند بدون غذای محلی کشور سر کند. ولی کسی نمی داند چرا این تیم هیچ آشپز مخصوصی را به همراه خود نخواهد آورد.

 

بر خلاف اروگوئه، تیم استرالیا می خواهد از منوی غذای محلی برزیل لذت ببرد. ایتالیایی ها به شدت به غذای مخصوص خودشان وابسته اند، بطوری که در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ در آفریقای جنوبی، غذای محلی تیم آبی پوشان، با گذر از کیلومتر ها مسافت از ایتالیا به آفریقای جنوبی پرواز کرد. در رابطه با این که آیا امسال نیز کیسه های بزرگ ماکارونی و پاستا به برزیل فرستاده خواهند شد یا خیر؟، هنوز حرفی زده نشده است.

 

به تیم ملی آلمان باید توجه ویژه ای شود. این تیم از گشتن به دنبال یک مکان خوب برای اسکان با غذای باب میل خسته شده و تصمیم گرفته است تا به قول معروف ˈپایگاهˈ خود را در ساحل دنج و آرام روستای ˈسانتا آندرهˈ احداث کند. احداث این مکان اکنون در حال اتمام بوده و پس از پایان جام جهانی به یک هتل تبدیل خواهد شد.

 

محافظ های شخصی بازیکنان پا طلایی

 

موضوع دیگری که از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بحث دزدی در این کشور است که هیچ کس حتی ˈپلهˈ نیز از آن مصونیت ندارد.

 

تیم ملی پرتقال، ۶ محافظ اختصاصی برای تیمش استخدام کرده است که چهار نفر از آنان تنها از ˈکریستیانو رونالدوˈ محافظت خواهند کرد.

 

در طرف دیگر، تیم آرژانتین با صرفه جویی اقتصادی، هیچ محافظی را برای ˈلیونل مسیˈ در نظر نگرفته است و روی توان پلیس محلی حساب می کند.

 

تیم آرژانتین برای رهایی از آوارگی در برزیل، در مقر باشگاه برزیلی فوتبال ˈاتلتیکو مینیروˈ مستقر خواهد شد.

 

آقای ˈدانیل نپاموکنوˈ نایب رییس باشگاه فوتبال اتلتیکو مینیرو در این رابطه گفته است: ˈاز زمانی که رونالدینیو به تیم ما پیوست، سطح امنیتی مسیرهای بازیکنان به باشگاه و همچنین مسیر فرودگاه به استادیوم ورزشی به شدت افزایش یافت. اینجا همه به خوبی می دانند که چگونه می توان با توجه بیش از حد کنار آمد و آن را کنترل کرد.ˈ

 

به غیر از وسواس خوراکی و درخواست های متفرقه، تیم های فوتبال تقاضاهای فوتبالی هم دارند.

 

برای مثال، تیم ایتالیا از هتل شان درخواست کرده است تا ۲ زمین ورزشی برای تمرین را در اختیار آنها قرار دهد. تیم ایتالیا گفته است که این زمین ها حتما باید با چمن نوع ˈTift Way ˈ پوشیده شده باشند.

 

در محدوده هتل تیم ایتالیا، یک اصطبل ویژه قرار دارد ولی در زمان حضور این تیم در هتل، به دلایل امنیتی تمامی اسب ها را از آن خارج خواهند کرد.

 

از دیگر خواسته های ورزشی تیم های جام جهانی می توان به خواسته تیم کلمبیا اشاره کرد.

 

کشور کلمبیا به طور مستقیم به برزیل برای برگزاری مسابقات در شهر ˈسائوپائولوˈ کمک می کند. تیم این کشور از برزیل خواسته است تا تیم نوجوانانی متشکل از ۱۵ بازیکن را برای تمرین ˈرادامل فالکائوˈ و دیگر اعضای تیم، در اختیار آنها قرار دهد.

 

لازم به ذکر است که حضور رادامل فالکائو هنوز قطعی نیست.

 

جام جهانی جدید بدون ˈدیگو مارادوناˈ چه خواهد کرد؟

 

تیم آرژانتین به مربی گری او در سال ۲۰۱۰ میلادی به مقامی دست نیافت. ولی در مقابل تمامی کارمندان هتل ˈHigh Performance Centre ˈ در پایتخت برزیل، آن زمان را به خوبی به یاد دارند.

 

مارادونا و مدیران تیمش دستور دادند تا اتاق ها به رنگ سفید یخچالی باشند.

 

آنها همچنین برای هر یک از بازیکنان برای هر وعده غذایی، ۱۰ نوع غذا سفارش دادند. مارادونا در آن « زمان هم درخواست های محیقرالعقول داشت.

 

او درخواست کرد که در حمام ۲ عدد دست خشک کن قدرتمند و شستشو قرار داشته باشد و توالت فرنگی او نیز به سیستم گرم کننده مجهز باشد. قیمت تنها یک دستشویی برای او چیزی حدود ۱۰۰۰ یورو (تقریبا چهار میلیون تومان) شد.

 

همچنین مدیران این تیم درخواست ۶ کنسول PlayStation در اتاق ها کرده بودند.

 

به شوخی گفته می شود که تیم آرژانتین به خاطر باخت به تیم آلمان، تلاش می کرد تا لااقل در بازی های رایانه ای این تیم را شکست دهد، درخواستی که تا چهار سال پیش عجیب به حساب می آمد و اکنون به یک درخواست طبیعی تبدیل شده است به طوری که تیم های سوئیس، پرتغال و حتی هندوراس درخواست کنسول های بازی در اتاق بچه های تیم را کرده اند.

 

برزیلی ها با هر جام جهانی بیشتر سعی دارند که در چنین شرایطی زندگی کنند. دلیل شکست این تیم در بازی های جام جهانی ۲۰۰۶ از سوی فدراسیون محلی فوتبال، شکوه و جلال بیش از حد مقر اسکان تیم در سوئیس اعلام شده است.

 

پس از گذشت چهار سال در سال ۲۰۱۰ میلادی، بچه های تیم به مربی گری ˈدونگاˈ درخواست یک استخر با دمای آب ۳۲ درجه کرده بودند.

 

لازم به ذکر است که مسابقات جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی در فصل زمستان برگزار شد.

 

این تیم همچنین خواستار زمین بازی گلف شد که برای آرامش بچه های تیم از چهار طرف با دیواره های بتونی و یا برزنتی جدا شده باشد.

 

اما این بار دیگر برزیلی ها به مانند گذشته خوش گذرانی نخواهند کرد چرا که با وجود ˈلوییز فیلیپه اسکولاریˈ مربی کنونی تیم برزیل که به ˈفرمانده گروهبانˈ معروف است، در تیم برزیل رنگ و اثری از رفاه و آسودگی دیده نخواهد شد.

 

جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برزیل کمتر از چهار هفته دیگر آغاز خواهد شد و با وجودی که تیم ملی فوتبال ایران نیز در این رقابت ها حضور دارد اما درخواست غیر منتظره یا عجیبی توسط مطبوعات برزیلی در خصوص این تیم منتشر نشده است.