لیونل مسی، مهاجم آرژانتینی تیم بارسلونای اسپانیا، خبر تمدید قراردادش با باشگاه بارسلونا را تایید کرد.       قراراداد […]

لیونل مسی، مهاجم آرژانتینی تیم بارسلونای اسپانیا، خبر تمدید قراردادش با باشگاه بارسلونا را تایید کرد.

 

 

 

قراراداد جدید شامل بندی است که دستمزد سالیانه ی لئو مسی را تا رقم ۱۶.۳ میلیون پوند در سال بالا می برد و او را تبدیل به پر درآمدترین بازیکن دنیای فوتبال می کند.

 

این هفتمین قرارداد مسی در طول ۱۱ سالی است، که برای این باشگاه کاتالان به میدان رفته است.

 

قرارداد جدید مسی تا سال ۲۰۱۸ اعتبار دارد.

 

مسی در حال حاضر از کریستیانو رونالدو که بدون پاداش ۱۵ میلیون پوند در سال حقوق می گیرد بالاتر است.

 

وین رونی هم که پر در آمد ترین بازیکن فوتبال انگلیس با رقم ۱۵.۶ میلیون پوند در سال (۳۰۰ هزار پوند در هفته) است پایین تر از مسی قرار دارد.

 

در نتیجه مسی فصل آینده ۱۶.۳ میلیون پوند حقوق خواهد گرفت و در صورتی که او موفق به  قهرمانی در چمپیونز لیگ شود، رقم دستمزدش از این هم بالاتر خواهد رفت.

 

رقم بند جدایی در قرارداد مسی هم همان رقم ۲۵۰ میلیون پوند باقی خواهد ماند؛ این رقم باعث می شود باشگاه هایی مثل پاری سن ژرمن و منچسترسیتی برای جذب مسی کمی منطقی تر عمل کنند.

 

در وب سایت باشگاه بارسلونا بیانیه ای به این شرح آمده است:”باشگاه بارسلونا به منظور اصلاح بندهایی از قرارداد لئو مسی با این بازیکن، قرارداد جدیدی امضا کرده است؛ قرارداد به روز رسانی شده در طی چند روز آینده به امضای دوطرف خواهد رسید.”

 

خورخه مسی پدر لیونل مسی در روزهای گذشته خبر تمدید قرارداد پسرش را تایید کرد. گفته می شود در جلسات مسی و باشگاه بارسلونا همچنین آشکار شده است، که لوئیس انریکه سرمربی فصل آینده ی بارسا خواهد بود.

 

 

آی اسپرت