تیم سویا موفق شد در ضربات پنالتی از سد بنفیکا بگذرد و قهرمان رقابت های لیگ اروپا شود.     […]

تیم سویا موفق شد در ضربات پنالتی از سد بنفیکا بگذرد و قهرمان رقابت های لیگ اروپا شود.

 

 

 

 

تیم سویا موفق شد، در ماراتنی سخت و به یاد ماندنی بنفیکا را، در فینال رقابت های لیگ اروپا شکست دهد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

 

در دقایق اولیه ی این بازی دو تیم با ارائه ی یک بازی فیزیکی سعی در جلوگیری از اشتباهات ممکن داشتند. اتفاق مهم نیمه ی اول دو کارت زردی بود که به دلیل خطا روی میرالم سلیمانی بازیکن صربستانی بنفیکا، نصیب مورنو و فازیو شد؛ پس از این دو خطای سنگین، سلیمانی دچار مصدومیت شد و ده دقیقه ی بعد به دلیل مصدومیت جایش را با آندره آلمیدا تعویض کرد.

 

در اواسط نیمه ی اول این سویا بود که روی خلاقیت راکیتیچ چندین بار در ضد حملات دروازه ی بنفیکا را تهدید کرد، اما بازی در نیمه ی اول با نتیجه ی ۰-۰ مساوی به پایان رسید.

 

با آغاز نیمه ی دوم دو تیم بر شدت حملات افزودند و در ۱۵ دقیقه ی اول به شدت روی دروازه ی یکدیگر فشار آوردند؛ شاید بتوان بهترین موقعیت سویا تا این لحظات را شوت دقیقه ی پنجاه و دوی ریس روی پاس راکیتیچ دانست.

 

در دقایق پایانی نیمه ی دوم هم بازیکنان بنفیکا به خوبی از خستگی اندلوسی ها استفاده کردند و بارها روی دروازه ی این تیم فشار وارد کردند. ضربه ی سر گارای در دقیقه ی ۱+۹۰ می توانست خیال بنفیکا را از قهرمانی راحت کند.

 

نیمه ی اول وقت های اضافی بر طبق انتظار به شدت کم انرژی و خسته کننده و تنها اتفاق مهم آن شوت باکا از درون محوطه ی جریمه ی بنفیکا بود.

 

تلاش دو تیم در مجموع دو وقت اضافه ی اول و دوم راه به جایی نبرد تا ضربات پنالتی آغاز شود.

 

ضربات پنالتی اول هر دو تیم به گل تبدیل شد؛ اما ضربات پنالتی دوم و سوم بنفیکا توسط بتو، به خوبی دفع شد.

بازیکنان سویا دو پنالتی بعدی را تبدیل به گل کردند، اما پنالتی لوئیزائو دوباره به بنفیکایی ها امیدواری داد. سرانجام مورنو با یک شوت محکم دروازه ی بنفیکا راباز کرد و بازی در ضربات پنالتی با نتیجه ۲-۴ به سود سویا به پایان رسید.

 

گزارش: آی اسپرت