فولاد با متوقف کردن السد در دوحه بخت خود برای صعود به دور یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را […]

فولاد با متوقف کردن السد در دوحه بخت خود برای صعود به دور یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را افزایش داد.

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در آخرین دیدار دور رفت مرحله یک هشتم نهایی فوتبال لیگ قهرمانان آسیا، السد قطر از ساعت ۲۰:۳۰ امروز (چهارشنبه) در ورزشگاه جاسم بن حمد دوحه به مصاف فولاد رفت که این دیدار با تساوی بدون گل به اتمام رسید.

 

در نیمه اول احتیاط بر بازی دو تیم سایه انداخته بود و با وجود ایجاد چند فرصت، هیچ موقعیتی جدی برای گلزنی ایجاد نشد. دقیقه ۱۳ این دیدار با مصدومیت غلامرضا رضایی، فرکی ناچار به تعویض اجباری و به زمین آوردن ساسان انصاری شد. یکی، دو برخورد توپ به دست مدافعان السد، شوت تاباتا که با اختلاف از کنار دروازه بیرون رفت و ضربه لوسیانو مهاجم فولاد درون محوطه جریمه که توسط عبدالله شیب دروازه‌بان السد مهار شد، معدود اتفاقات جدی در این نیمه بود.

 

خطای خشن لی جونگ سو مدافع السد بر روی ساسان انصاری در دقیقه ۳۲ برای این بازیکن کارت زرد به همراه داشت. السد در این دیدار از حضور رائول با بازوبند کاپیتانی هم سود برد اما ضربه کرنر این بازیکن در آخرین لحظات نیمه اول بر تیر دروازه نشست تا در نهایت دو تیم نیمه نخست را بدون آنکه توپی از خط دروازه‌ها عبور کند، به پایان برسانند.

 

با آغاز نیمه دوم السد برای آنکه در خانه نتیجه بگیرد فشار حملاتش را بیشتر کرد و ضربه خلفان ابراهیم خلفان در دقیقه ۵۱ نشانه‌ای از تهاجمی‌تر شدن این تیم بود. با این حال فولاد هم عقب نشینی نکرد و السد خوش شانس بود که پاس شریفات به انصاری نرسید، ضربه سروش رفیعی در چارچوب دروازه نبود و شوت لوسیانو پریرا عبدالله شیب دفع کرد تا دروازه این تیم بسته بماند.

 

از دیگر اتفاقات نیمه دوم کارت زرد محمد کاسولا در دقیقه ۶۷ و ورود مهدی بدرلو بجای اسماعیل شریفات در دقیقه ۷۴ بود. دقیقه ۷۹ فرصت استثنایی نصیب لوسیانو پریرا شد که او از پاس دادن به شهاب کرمی که مقابل دروازه تنها بود خودداری کرد و ضربه‌اش را عبدالله شیب به کرنر فرستاد، همین ضربه کرنر هم با ضربه آکروباتیک پریرا همراه شد که این توپ هم از بالای دروازه بیرون رفت.

 

آخرین تعویض فولاد در این دیدار آمدن چاوز بجای سروش رفیعی در دقیقه ۸۳ بود تا شاگردان حسین فرکی دقایق پایانی را هم به اداره بازی بپردازند. دقیقه ۸۵ سوشا مکانی بار دیگر خلفان ابراهیم را ناکام گذاشت و شوت او را در دو مرحله مهار کرد. حملات دقایق پایانی بازی هم برای دو تیم سودی نداشت تا تساوی بدون گل حاصل کار همبازیان رائول گونزالس در مقابل شاگردان حسین فرکی در دیدار رفت باشد.

 

دیدار برگشت فولاد و السد، ساعت ۱۹:۳۰ چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار می‌شود.