برای اطلاع از روند آماده سازی تیم فوتبال ساحلی قوی سپید انزلی سر تمرین این تیم حاضر شدیم تا گزارشی […]

برای اطلاع از روند آماده سازی تیم فوتبال ساحلی قوی سپید انزلی سر تمرین این تیم حاضر شدیم تا گزارشی برای علاقه مندان تهیه کنیم، تیمی که در دو دوره ی برگزار شده لیگ یک مقام چهارمی و یک مقام سومی لیگ را کسب کرد.
از این رو با فرزاد (فرنوش) بلوکباشی ، مالک و سرپرست تیم فوتبال ساحلی دقایقی به گفتگو نشستیم:

فوتبال انزلی:با سلام و خسته نباشید ، لطفا از روند آماده سازی تیم بفرمایید، چند درصد به آمادگی دلخواه برای شروع لیگ رسیدید؟

من هم سلام و خسته نباشید عرض میکنم خدمت شما و مردم فهیم انزلی. ما زمانی که تحت پوشش ملوان بندرانزلی بودیم به ما گفتند یک فراخوان بزنیم برای تست گیری ما هم اعلام کردیم یک سری از بچه ها آمدند که از نظر اخلاقی واقعا بچه های خوبی بودند اما از نظر فنی و فوتبال ساحلی متاسفانه در حد قابل قبول نبودند با توجه به زمان کمی که ما داشتیم امکان ارتقای این عزیزان میسر نبود. بعد از این جریانات و مشکلاتی که مالک و مسئولین تیم ملوان برای ما بوجود آوردند نتوانستیم تمرینات را خوب شروع کنیم و یک وقفه ی ۱۲ روزه بین تمرینات ما بوجود آمد اما الان شکر خدا حدود یک هفته تا ۱۰ روز است که تمرینات منظمی را شروع کردیم و از امروز تقریبا با تیم کامل تمرینات را ادامه میدهیم.

فوتبال انزلی:در فصل نقل و انتقالات چه بازیکنانی را جذب کردید و کدام بازیکنان از تیم جدا شدند؟

ما در فصل قبل آقای مهران مرشدی زاده که یکی از بهترین مدافعان حال حاضر ایران هستند را به دلیل مصدومیت در مسابقات جهانی امارات بیشتر از ۳ بازی در اختیار تیم ملی نداشتیم. برای این فصل هم ایشان کاملا آماده بود اما چون مشکلات ما با باشگاه ملوان در فصل نقل و انتقالات بوجود آمد ما مجبور شدیم به ایشان رضایت نامه بدهیم چون پول نداشتیم طلب ایشان را پرداخت کنیم.
ما شهریار مژده را هم به دلیل بدهی باشگاه ملوان به ایشان متاسفانه از دست دادیم و شهریار هم چون احتیاج به پول داشت به اصفهان رفت و آقای حامد قربانپور هم به دلیل مشکلات شخصی نتوانست با ما ادامه بدهد.
ما دو بازیکن خوب از تیم لسمان زیبا کنار جذب کردیم و یک بازیکن هم از رودسر جذب کردیم و گلر اول تیم ملی ایران آقای سید پیمان حسینی هم افتخار همکاری به ما را دادند و این فصل در خدمت این عزیزان هستیم. البته در حال مذاکره با یک بازیکن قدیمی و بسیار خوب فوتبال ملوان هستیم که اگر ایشان را جذب کنیم دیگر انشاالله مشکلی نخواهیم داشت.

فوتبال انزلی:چطور شد که با آقای پیمان حسینی وارد مذاکره شدید و ایشان را وارد تیم کردید؟

با توجه به مشکلاتی که داخل تیم به وجود آمد و آقای قربانپور در روز آخر ما را جا گذاشت ما هم روی حساب اینکه میخواستیم تیمی در خور قهرمانی ببندیم با ایشان مذاکره کردیم و ایشان هم با توجه به رفاقتی که با فرید بلوکباشی داشتند حرف ما را زمین نزدند و به تیم ما پیوستند،من واقعا از ایشان تشکر میکنم که با قرداد پایینتر نسبت به تیم های دیگر به تیم ما ملحق شدند.

فوتبال انزلی:در مورد تیم فوتسال ملوان صحبت بفرمایید چه شد که باشگاه ملوان این تیم را منحل کرد و شما این تیم را زیر پوشش قرار دادید؟

والا آقای محجوب فعلا مالک باشگاه است و هر تصمیمی بگیرد برای خیلی ها مورد احترام است،ایشان دوست دارد تیم داری بکند یا انصراف بدهد یا فقط با فوتبال چمنی ادامه بدهد یا با تیم های پایه به هر حال ایشان مالک باشگاه است و هر تصمیمی دلش بخواهد میگیرد، من الان هر حرفی بزنم میگویند چون آقای محجوب فوتبال ساحلی را منحل کرده اعتراض میکنم. اما اصلا برای من مهم نیست من تیم را با قدرت به لیگ خواهم فرستاد و مطالباتمان را هم از ایشان خواهیم گرفت.
حق این بچه ها را که در این آفتاب روی این ماسه ی داغ با پاهای تاول زده در حال عرق ریختن هستند هیچ شخصی نمیتواند پایمال کند،هر کسی هم بخواهد حق این بچه ها را بخورد مطمئن باشید تاوان بزرگی پس خواهد داد.
اما در مورد تیم فوتسال دیدیم بچه ها همه ناراحتند که تیم را منحل کرده اند و نمیتوانند در مسابقات شرکت کنند، ما هم این تیم را زیر پوشش قرار دادیم تا بتواند به مسابقات خود ادامه دهند، اینها چیز زیادی نمیخواستند فقط یک اسم میخواستند که همین را هم دریغ کردند به هر حال ما با امتیاز باشگاه قوی سپید تیم آنها را زیر پوشش قرار دادیدم تا آنها هم به مسابقات خود ادامه بدهند.

فوتبال انزلی:بعد از اینکه مالک باشگاه ملوان اعلام کردند که تیم فوتبال ساحلی را منحل میکنند خیلی ها انتظار داشتند که این تیم منحل شود و به خاطره ها بپیوندد.چه شد که شما این تیم را دوباره احیا کردید؟

به قول قدیمی ها ما گدای گردن کلفتیم، ما شهرمان را خیلی دوست داریم، برای شهرموان ارزش قائلیم، ما بچه ی خود انزلی هستیم دلمان برای شهرمان میسوزد. دلمان برای ورزش شهرمان میسوزد.
به قول آقای صالح نیا کسایی که این دوره می آیند به ورزش ، یا دیوانه اند یا عاشق، ما نمیگوییم عاشق ورزشیم ما دیوانه ی ورزشیم،چون نه پول میگیریم نه کسی به ما کمک میکند، از جیب هم هزینه میکنیم حرف هم میشنویم.
پس این یک دیوانگی است و ما این دیوانگی را دوست داریم چون ما این جوانان را میبینیم که سالم هستند برایماون ارزش دارد.من همینجا اعلام میکنم آقای محجوب اگر فوتبال چمنی را هم ول کند من حاضرم فوتبال چمنی را هم زیر پوشش بگیرم.

فوتبال انزلی:شروع لیگ فوتبال ساحلی از چه تاریخی است؟

ما پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت در زمین شهدای بشمن با رودسر بازی داریم

فوتبال انزلی:و حرف آخر با هواداران فوتبال انزلی؟

میخواهم به مردم انزلی بگویم درست است از پوشش باشگاه ملوان خارج شدیم اما از شهر انزلی بیرون نرفتیم، ما به هواداران خیلی احتیاج داریم،دوست داریم امسال نسبت به پارسال بیشتر ما را حمایت کنند تا کسانی که دوست داشتند ما باطل شویم بدانند که انزلیچی ها با غیرتند و همیشه با قدرت ادامه میدهند فقط از انزلیچیها و هواداران میخواهم که دست از حمایت تیم ما برندارند.

منبع : وبسایت تخصصی فوتبال انزلی – علیرضا زارع