در حالی که هنوز کمتر از یک روز از اتفاق عجیب پرتاب موز به سمت دنی آلوز، بازیکن بارسلونا، می […]

در حالی که هنوز کمتر از یک روز از اتفاق عجیب پرتاب موز به سمت دنی آلوز، بازیکن بارسلونا، می گذرد، بازیکنان و طرفداران فوتبال در شبکه های اجتماعی تصاویر زیادی را با مضمون مقابله با نژاد پرستی به اشتراک گذاشته اند.

 

 

 

 

به گزارش سایت انگلیسی گل، شب گذشته و در جریان دیدار تیم های ویارئال و بارسلونا در ورزشگاه ال مادریگال، عده ای از هواداران افراطی ویارئال در صحنه ای که بدون شک می توان آن را یکی از مهم ترین اتفاقات این مسابقه تلقی کرد در مواجهه با دنی آلوز، بازیکن سیاه پوست و برزیلی بارسلونا، به سمت وی موز پرتاب کردند که البته شیطنت های همیشگی دنی آلوز نیز به او اجازه نداد تا بیکار بایستد و او نیز از فرصت استفاده کرد و بعد از پوست کندن موز آن را در دهانش گذاشت و به قول خودش برای ادامه بازی انرژی مضاعف گرفت.

 

در همین راستا از دیشب و پس از اتمام بازی تصاویر زیادی در شبکه های اجتماعی دست به دست می چرخند که در آنها بازیکنان و هواداران فوتبال در حال خوردنِ موز به نژادپرستی هواداران ویارئال اعتراض کرده اند.

 

روبرتو کارلوس، نیمار داسیلوا، سرخیو آگوئرو، چادلی، دمبله، مرتنس و … از جمله مشهورترین افرادی هستند که در شبکه های مجازی چنین حرکتی را باب کرده اند.

 

نکته جالب اینکه در این خصوص هشتگی نیز تحت عنوان ما همه میمون هستیم در فیس بوک و اینستاگرام توسط مخالفان نژادپرستی در حمایت از آلوز ایجاد شده است.

 

نیمار – بارسلونا

 

 

چادلی و دمبله – تاتنهام

 

 

روبرتو کارلوس – سیواس سپور

 

 

اسکار، لوییز و ویلیان – چلسی

 

 

 

آگرو – منچسترسیتی

 

 

مرتنس – ناپولی

 

 

 

 

منبع: طرفداری