تیم فوتبال چلسی در دیداری حساس مقابل لیورپول به برتری ۲ بر صفر دست یافت تا معمای قهرمانی فصل جاری […]

تیم فوتبال چلسی در دیداری حساس مقابل لیورپول به برتری ۲ بر صفر دست یافت تا معمای قهرمانی فصل جاری لیگ برتر باشگاه های انگلیس پیچیده شود.

 

 

 

 

به گزارش ایرنا؛ تیم فوتبال لیورپول صدرنشین لیگ برتر باشگاه های انگلیس در هفته سی و ششم این رقابت ها عصر روز یکشنبه) در ورزشگاه مملو از تماشاگر آنفیلد بندر لیورپول میزبان چلسی بود و در پایان با نتیجه ۲ بر صفر بازی را به میهمان واگذار کرد.

 

لیورپول که می توانست با برتری در این دیدار در آستانه قهرمانی قرار بگیرد با نمایش ضعیف و دور از انتظار ستارگانی چون «استیون جرارد»، «لوییس سوارز» و «دانیل استوریج» روبرو شد تا راهی برای شکست تیم تحت هدایت «خوزه مورینیو» نداشته باشد.

 

در اوقات تلف شده نیمه نخست اشتباه «استیون جرارد» کاپیتان لیورپول توپ را به «دمبا با» رساند و این مهاجم سنگالی به راحتی گل نخست را برای چلسی به ارمغان آورد.

 

در نیمه دوم و درحالیکه لیورپول حملات گسترده ای را روی دروازه حریف تدارک می دید، «فرناندو تورس» در دقیقه ۹۰ ضد حمله ای برق آسیا «ویلیان» را صاحب توپ کرد تا این بازیکن برزیلی گل دوم چلسی را به ارمغان بیاورد.

 

لیورپول با وجود این شکست با ۸۰ امتیاز در صدرجدول رده بندی باقی ماند و چلسی ۷۸ امتیازی شد.

 

سرخپوشان بندرلیورپول درحالی مغلوب چلسی آبی پوش شدند که با کسب ۱۱ پیروزی متوالی در آستانه قهرمانی در لیگ برتر پس از ۲۴ سال قرار داشتند.

 

منچسترسیتی نیز با ۷۴ امتیاز در رده سوم قرار دارد و در صورت پیروزی در دو دیدار معوقه خود به صدرجدول صعود خواهد کرد، چراکه تفاضل گل بهتری نسبت به لیورپول دارد.

 

همچنین عصر امروز ساندرلند در نبرد قعرنشینان موفق ظاهر شد و مقابل کاردیف به پیروزی ۴ بر صفر دست یافت.

 

در یک دیدار دیگر هم از هفته سی و ششم لیگ برتر انگلیس، تیم فوتبال کریستال‌پالاس رده یازدهمی میزبان منچسترسیتی رده سومی بود که این مسابقه در نهایت با نتیجه ۲ بر صفر به سود شاگردان پیگرینی به پایان رسید.

 

ادین ژکو مهاجم اهل بوسنی و هرزگوین که حریف کشورمان در گروه ششم جام جهانی برزیل است،در دقیقه ۴ و یحیی توره ۴۳ در این دیدار برای منچستر سیتی گلزنی کردند.

 

آبی‌های شهر منچستر با این برد ۷۷ امتیازی شدند و در فاصله ۳ امتیازی لیورپول صدرنشین در فاصله دو هفته مانده به پایان رقابت‌ها قرار گرفتند. ضمن اینکه آبی‌های منچستر یک بازی عقب‌افتاده نیز دارند که در صورت پیروزی در ان دیدار می‌توانند به صدر جدول برسند.

 

کریستال پالاس نیز با این شکست در امتیاز ۴۳ باقی ماند.