کمتر از دو هفته از پایان لیگ سیزدهم میگذرد اما کماکان شرایط ملوان بسان اول اسفند ۹۲ پیش میرود و […]

کمتر از دو هفته از پایان لیگ سیزدهم میگذرد اما کماکان شرایط ملوان بسان اول اسفند ۹۲ پیش میرود و نه تنها کورسوی امیدی برای دیدن روزهای بهتر دیده نمیشد بلکه نشانه هایی از زوال و روزمرگری نیز در ارکان این باشگاه به چشم می آید که همین ها باعث دل نگرانی و تشویش هواداران این تیم شده است .

 

هنوز فراموش نکرده ایم روزهایی که ملوان به سقوط نکردن میاندیشید و هیچگاه هم فراموش نخواهیم کرد روزهایی که ملوانیان با غیرت و تلاش مضاعفشان حماسه ای خلق کردند که تحسین همگان را به همراه داشت روزهایی که مطمئناً در لوح دل و جان تک تک هواداران فوتبال فهم ملوان ثبت و ضبط شده خواهد ماند اما انگار این روزهای طلایی فقط برای هواداران بااهمیت بودند چرا که روند مدیریتی باشگاه به گونه ای است که نه تنها کسی قدردان این موفقیت نیست بلکه تلاشی هم برای ادامه این حرکت و شکل گیری یک ملوان مدعی دیده نمیشود ! بازیکنانی که هنوز حتی نیمی از قرارداد خود را دریافت نکرده اند ، مربی که به آن شکل از ادامه همکاری با وی سر باز زده میشود و تیمی که بیش از دو ماه و نیم به حال خود رها شده است قطعاً نوید دهنده روزهای خوب آینده نیست و حتی دورنمایی هم از یک برنامه ریزی ساده مدیریتی نیز ندارد !

متاسفانه شکل حرکتی مدیریت این باشگاه نشانی از حرفه ای گری در بخش مدیریت فوتبال نداشته و تصمیماتی که در سطح خرد و کلان این سیستم گرفته میشود به گونه ای است که عملاً تمام هواداران و حتی بازیکنان این تیم را سردرگم کرده است و همین سردرگمی ، حواشی فراوان ، نابسامانی اوضاع تیم و ناامیدی از آینده نامعلوم ملوان ( که انصافاً با تدبیر مناسب میتوانست به روشن ترین روزهای تاریخ ملوان منتج شود ) مسائلی نیستند که هوادار ملوان به آسودگی از کنار آنها بگذرد و در سکوت به این رخدادها نگریسته و تیغ تیز انتقادش را در نیام نگاه دارد اما به نظر میرسد نه تنها انتقادی پذیرفته نمیشود بلکه قرار است در برابر هر نقدی با فشار و تهدید به رها کردن باشگاه ملوان مواجه شویم که این برای باشگاهی با این قدمت و تاریخ باعث تاسف است !

پس از به میان کشیده شدن بحث بدهی های پیشین ملوان ( که البته عدم بررسی آن در زمان عقد قرارداد مساله قابل توجهی است ) و کناره گیری شاید نمایشی مالک محترم این باشگاه و حسابرسی فــــــوق العاده طولانی و … این امر را در ذهن هواداران متبادر میکند که باشگاه بیشتر در فکر « زمان خریدن » است تا برنامه ریزی ! و همین موارد باعث شده که آن حس اعتماد بین هواداران و مجموعه مدیریتی باشگاه خدشه دار شود و صد البته هواداری که میبیند باشگاه بدون کوچکترین توجهی نسبت به خواسته های آنان پیش میرود نه تنها از این مجموعه سلب اعتماد کرده بلکه واکنش های خود را خواهد داشت .

ضمن احترام به موسپید پرافتخار باشگاه ملوان ، جناب آقای ایراندوست که در صلاحیت و تبحر ایشان ذره ای تردید نداریم و حضور ایشان روی نیمکت ملوان را جزو علاقمندی های خود می دانیم معتقدیم باشگاه در مساله تمدید قرارداد مربی محبوب این تیم یعنی آقای اسکوچیچ که پس از سالها ملوان را بعنوان یک مدعی تمام عیار مطرح کرده بود کوتاهی نموده و در حالی که فرصت داشت در طی این ماهها از هزاران راه مختلف برای تمدید با مربی موفق تیم تلاش نماید عملاً مسیر دیگری را انتخاب نمودند و در آخر هم با انتشار خبر مذاکره نهایی با دراگان که با تکذیب رسمی این مربی همراه بود مهر دیگری بر این سلب اعتماد با هواداران کوبیدند . دراگان تنها مربی دنیا نبوده و نخواهد بود و در طی این همه سال هم دراگانی نبوده که ملوان را به این تاریخ پیوند دهد اما شکلِ گذرکردن از این مربی و بی توجهی به شکل گیری ملوانی که میتوانست مدعی فصل باشد و البته بی توجهی به تعهدات با بازیکنان و کادر فنی نشان از این دارد که « صداقت » کلید اصلی و در عین حال گمشده این ماجراست . برای وارد شدن به چنین آوردگاهی که چشم هزاران نفر به رفتار و تصمیمات شماست صادق بودن شرط اصلی ادامه کار است و یقیناً مجموعه فعلی و هر مجموعه دیگری بدون توجه به این مقوله سرانجام خوشی نخواهند داشت .

به هر روی به عنوان عضوی کوچک از جامعه بزرگ هواداری ملوان به دوستانی که فعلاً در مسند مدیریت ملوانند یا سرمایه گذارانی که قصد دارند مالکیت و اداره این تیم بزرگ و دوست داشتنی را بعهده بگیرند معروض میداریم که با در کنارهم بودن و صداقت داشتن میتوان از همه پتانسیل موجود این شهر و این تیم استفاده نمود که براستی این اصل ، اولین و آخرین شرط پیروزی است چرا که گوش ما از شنیدن وعده هایی که زمانی خوشحالمان میکرد و اینک با شنیدنشان حتی تبسمی هم بر لبانمان نقش نمیبندد پُر شده است . اگر مرد راهید پس یا علی …

رضا مظلوم ملوان کلاب.نت – www.Malavanclub.net