ملوان پس از یک فصل سنت شکنی و روی آوردن به مربی خارجی مجددا به سنت گذشته بازگشته و قرار […]

ملوان پس از یک فصل سنت شکنی و روی آوردن به مربی خارجی مجددا به سنت گذشته بازگشته و قرار است با یک مربی بومی به نام نصرت ایراندوست به استقبال لیگ چهاردهم برود. این وسط اکثر بازیکنان از تغییرات باشگاه ناراضی هستند و شاید خیلی از آنها فصل آینده در انزلی نباشند. یکی از این نفرات امیرحسین فشنگچی است که این فصل ستاره ملوان بود اما او خیلی زود از شرایط باشگاه دلسرد شده است.

 

 

 

 

امیرحسین چه خبر؟ کجایی؟

خبر خاصی نیست. تهران هستم.

 

 

چرا انزلی نیستی؟

انزلی خبری نیست و به ما هم چیزی نگفته‌اند که برویم ببینیم چه خبر است.

 

 

ظاهرا ملوانی‌ها به سنت گذشته بازگشته‌اند!

من هم یک چیزهایی شنیده‌ام و گفته‌اند ایراندوست سرمربی شده است.

 

 

شناختی از او داری؟

از نظر فنی شناختی ندارم و فقط می‌دانم قبلا سرمربی ملوان بوده است.

 

 

خودت می‌مانی یا می‌روی؟

هیچ‌چیز مشخص نیست. وقتی تکلیف باشگاه نامشخص است و کسی فکر طلب‌های ما نیست نمی‌توانیم از ماندن یا رفتن حرف بزنیم.

 

 

یعنی اول باید تکلیف مطالبات مشخص شود؟

بله باید این اتفاق بیفتد. ما حدود ۴۰ درصد پول گرفته‌ایم و خیلی طلب دادیم وقتی هیچ بازیکنی تسویه حساب نکرده چطور برای ماندن یا رفتن حرف بزند؟!

 

 

احتمال دارد برگردی پرسپولیس؟

من مثل فصل گذشته بهترین تصمیم را خواهم گرفت. من در ملوان فوتبالم را احیا کردم و هر چند پول زیادی نگرفتم و طلب هم دارم اما از فوتبالم راضی هستم.

 

 

شاید هم رفتی استقلال؟

سئوال‌های حاشیه‌ای می‌پرسید؟

 

 

بازیکن ملوان هستی چه اشکالی دارد بروی استقلال؟ بازیکن پرسپولیس نیستی که حاشیه درست شود!

گفتم که می‌خواهم بهترین تصمیم را بگیرم و تیم خوبی انتخاب کنم. الان هیچ پیشنهادی برایم نیامده و بازار گرمی هم بلد نیستم.

 

 

البته قلعه‌نوعی هم بازی تو را دوست دارد و چند بار تعریف کرده؟

قلعه‌نوعی مربی بزرگی است و قبل از این که به صبا و پرسپولیس بروم دوست داشتم با او کار کنم. کار کردن با این مربی را دوست دارم ولی گفتم تیمی را انتخاب می‌کنم که ضرر نکنم.

 

 

قبول داری اسکوچیچ که رفته شاید خیلی‌ها بروند؟

من شک ندارم که خیلی‌ها می‌روند چون پیشنهاد دارند. همه دراگان را دوست داشتند و فوتبالی که تیم او بازی می‌کرد تماشاگر پسند بود. وقتی ملوان در میان این همه تیم بهترین خط حمله را از آن خود کرد این نشان می‌دهد فوتبال دراگان همواره رو به جلو بوده و باید حفظش می‌کردند. به نظر من ملوان با کمی سرمایه‌گذاری و حفظ دراگان می‌توانست به قطب دیگر فوتبال تبدیل شود اما متاسفانه نکردند.

 

 

با تو برای تمدید قرارداد تماسی نگرفته‌اند؟

حدود چهار ماه پیش آقای محجوب گفت یک نشستی با هم داشته باشیم که چهار ماه است منتظر آن جلسه‌ام!

 

 

پول پاداش بردهای تیم را هم نداده‌اند؟

مطالبات ما را بدهند پاداش پیشکش! ما به جز طلب‌هایمان، پاداش شش پیروزی را نیز طلب داریم که نداده‌اند. من حرف‌های جالبی از زبان بازیکنان چند فصل پیش تیم شنیده‌ام که هر موقع تیم در حال سقوط بود هم پاداش خوبی می‌دادند و هم مطالبات به موقع پرداخت می‌شد حال امسال که تیم خوب نتیجه گرفت و فوتبال زیبایی را ارائه کرد تا بهترین خط حمله را به خود اختصاص دهد متاسفانه در سالی که همه‌چیز طبق خواسته‌ هواداران پیش رفت نه خبری از پاداش بود و نه مطالبات بازیکنان.

 

 

قبول داری هر مربی دیگری بیاید داستان تونی تراکتورسازی برایش تکرار می‌شود؟

خیلی سخت است وقتی همه هواداران یک مربی خارجی را پذیرفته‌اند و از سبک فوتبالش لذت می‌برند با مربی دیگری کنار بیایند. البته امیدوارم هر مربی که بیاید نتیجه بگیرد. هر چند باید این را هم گفت که حیف شد دراگان رفت.

 

 

چرا امیرحسین فشنگچی با ۱۰ پاس گل و یک گل به تیم‌ملی دعوت نشد؟

برایم خیلی عجیب بود که چرا دعوت نشدم! بازیکنانی به تیم‌ملی دعوت شدند که یا ذخیره بودند یا چند بازی بیشتر به میدان نرفتند اما در اردو حضور دارند ولی از ملوان که بهترین خط حمله را به خود اختصاص داده یک نفر هم دعوت نشده! فکر می‌کنم من همه کار در فوتبال کردم و فقط در زمین پرواز نکردم تا کادر فنی من را ببیند. شاید اگر پرواز بلد بودم می‌دیدند و دعوتم می‌کردند. (می‌خندد)

 

 

پاسپورتت را گرفته‌اند؟

خیلی وقت است که گرفته‌اند. سفر خارجی هم نمی‌رویم که برویم پاسپورتمان را بگیریم. (می‌خندد)

 

 

مازیار زارع هم که دعوت نشد. می‌گفتند اگر مدافع بازی کند دعوت می‌شود؟

اتفاقا به خاطر همین درخواست کی‌روش حدود هفت مسابقه در خط دفاعی بازی کرد و شاید یک پست عقب رفتن او باعث شد ملوان کمربند خط هافبکش نیز ضعیف شود. بنده خدا دراگان، زارع را به پست غیرتخصصی‌اش انتقال داد اما خبری از دعوت نشد!

 

 

راستی داماشی‌ها اعتقاد دارند در بازی آخر ملوان بازی خودش را انجام نداد؟

وا… ما گلی که خوردیم از «عوارضی» بود! چند بازیکن اصلی را هم به دلیل مصدومیت و محرومیت در اختیار نداشتیم. با این حال فوتبال خودمان را انجام دادیم و با اختلاف یک گل هم باختیم هر چند اگر می‌بردیم هم داماش سقوط می‌کرد چون خودشان مس را نبردند.

 

منبع: نود.نت