سپاهان با برتری مقتدرانه برابر السد قطر موقتا صدرنشین گروه D لیگ قهرمانان آسیا شد.         به […]

سپاهان با برتری مقتدرانه برابر السد قطر موقتا صدرنشین گروه D لیگ قهرمانان آسیا شد.

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا سپاهان از ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه فولادشهر به مصاف السد قطر رفت که این دیدار با برتری ۴ بر صفر شاگردان زلاتکو کرانچار خاتمه یافت. مهدی شریفی دقایق ۴۸ و ۵۶،جواهیر سوکای دقیقه ۶۳  و ابراهیم ماجد (۲ + ۹۰ – گل به خودی ) برای سپاهان گلزنی کردند.

 

 

در نیمه نخست سپاهان با توجه به نیازش برای پیروزی بازی را هجومی آغاز کرد و در مقابل السد با استفاده از فرارهای سریع نذیر بلحاج و حسن الهیدوس به دروازه شهاب گردان نزدیک می‌شد. در نخستین موقعیت جدی بازی در این نیمه دقیقه ۱۶ شوت سرجیو وندیک را سعد عبدالله الشیب دروازه بان السد به زحمت راهی کرنر کرد.

 

دقیقه ۲۵ شوت علی کریمی را ابراهیم ماجد مدافع السد دفع کرد و دروازه تیمش را نجات داد. دقیقه ۳۲ هم ضربه سر شریفی بر روی پاس پاپی با اختلافی اندک از کنار دروازه به بیرون رفت. دقیقه ۳۷ شجاع خلیل زاده توپ را وارد دروازه کرد اما این بازیکن هم توپ را با دست کنترل کرد و هم در آفساید قرار داشت تا داور گلش را مردود اعلام کند.

 

دقیقه ۴۰ بازهم الشیب شوت مهدی شریفی را دفع کرد تا دروازه تیمش در نیمه نخست بسته بماند. حملات دقایق پایانی هم نتیجه نداشت و این نیمه بدون گل تمام شد.

 

با آغاز نیمه دوم نمایش قدرتمندانه سپاهان کلید خورد. مهدی شریفی دقایق ۴۸ و ۵۶ یکبار با شوتی دیدنی و بار دیگر با حرکتی فردی درون محوطه جریمه ۲ بار دروازه السد را گشود و جواهیر سوکای که بجای سرجیو وندیک وارد زمین شده بود دقیقه ۶۳ با شوتی استثنایی گل سوم را وارد دروازه تیم قطری کرد تا این تیم که در دیدار رفت ۳ بر یک از سد سپاهان گذشته بود این بار در اصفهان تحقیر شود.

 

السد که به طور کامل در نیمه دوم مقهور قدرتنمایی سپاهان شده بود نتوانست در ادامه تغییری در شرایط بازی ایجاد کند و دقیقه ۲+۹۰ ابراهیم ماجد به اشتباه گل چهارم سپاهان را وارد دروازه خودی کرد تا این دیدار با برتری ۴ بر صفر سپاهان به پایان برسد.

 

با این نتیجه سپاهان پیش از پایان دیدار الاهلی امارات و الهلال عربستان با ۷ امتیاز صدرنشین گروه شد.