جناب آقایان محجوب، الماسی ، امجدی ، معمایی و مدیران تصمیم گیر گرامی باشگاه مردمی ملوان بندرانزلی بادرود     […]

جناب آقایان محجوب، الماسی ، امجدی ، معمایی و مدیران تصمیم گیر گرامی باشگاه مردمی ملوان بندرانزلی

بادرود

 

 

 

ابتدا از بازیکنان،کادرفنی، مدیریت باشگاه و عزیزان زحمت کش بابت یک فصل تلاش و کوشش ممنون و سپاسگذاریم. امیدواریم هیچ گاه حاشیه به سراغ باشگاه نیاید و در کمال آرامش و تمرکز و آینده نگری به کارشان ادامه دهند.

 

حال با مدیران محترم باشگاه ملوان مطالب مهمی را باید به شکل ویژه عرض نماییم.

 

لیگ سیزدهم با تلاش و زحمت کل باشگاه به پایان رسیده است. اما ما هواداران از آینده و مسیرملوان دل نگران و مضطربیم.

 

می بایست زمان را غنیمت بشماریم و از لحظه به لحظه آن  برای مشخص کردن خواسته های مشترکمان (خواسته های منطقی هواداران ، برنامه و توانایی تصمیم گیری و اجراء صحیح مدیران باشگاه) و برنامه ریزی جهت رسیدن به اهداف باشگاه استفاده کنیم.

 

شما مدیران باشگاه به هر شکل، مسئولیت باشگاه را در اختیار دارید و برای اداره وموفقیت باشگاه تلاش خود را خواهید کرد. قطعا” با هدف و برنامه، اداره چنین باشگاه مردمی را قبول نموده اید و از پتانسیل ومشکلات مالی و موضوعات دیگر آن مطلع بودید و این مسئولیت را پذیرفتید.

 

اما برای ما هواداران چگونگی و کیفیت تصمیمات و مسیر رشد و توسعه پایدار در هر سال بسیار اهمیت دارد.

 

به نظر می رسد، هدف از اداره کردن باشگاه ملوان توسط شما عزیزان می بایست تصمیمات صحیح و دور اندیش برای رشد و توسعه پایدار در سایه رشد اقتصادی باشگاه و ارائه خدمات مشتری (هواداران) و در نتیجه ایجاد رضایت دو سویه (رضایت هواداران از نتایج ، موفقیت ها و رشد همه جانبه باشگاه و از سویی نتیجه عملکرد درست شما و کسب کارنامه موفق در حوزه باشگاه داری حرفه ای) و کیفیت مثبت خروجی مدیریت در امور باشگاه در حوزه های مدیریت ورزشی ،اقتصادی،فرهنگی، اجتماعی وغیره باشد.

 

درحال حاضر از شما مدیران باشگاه دو مورد انتظار می رود.

 

۱- خواسته های منطقی و قابل اجراء هواداران را با دقت هر چه تمام تر گوش دهید و آنها را در طرح ریزی ها و برنامه های آینده دار باشگاه شریک و از آنها استفاده بهینه نمایید.

 

۲- خواسته ها و برنامه های خود را با گفتگو و جلسات متعدد و نیز تعامل دو طرفه با هواداران به سطح مشترک معقول برای هر بخش از برنامه ها برسانید. تا خود به اصلاح وبرنامه های طراحی شده برسید و نیزخواسته های هواداران جامع عمل بپوشانید.

 

 

در کل اگر ما هواداران در مسیر خواسته های  خود پا فشاری کنیم و شما عزیزان نیز در راستای برنامه های خود و مسیر دیگر پیش بروید و هیچ مسیر و نقطه مشترکی در اصول و اساس تفکرمان وجود نداشته باشد هیچگاه باشگاه موفقی نخواهیم داشت.

 

همگان موفقیت ملوان را می خواهند اما اگر تفکرات مان با عمل مان یکی نشود و صرفا” دوست داشته باشیم درباره چگونگی موفقت ملوان صحبت شود و از این سخنان هیجان زده و سرمست شویم و به نتیجه نرسیم ، هیچ ثمری جز وقت تلف کردن نخواهیم دید.

 

باید اهداف باشگاه قابل دسترس و قابل رشد و توسعه باشد،از پله های ابتدایی شروع کنیم و به پله های ترقی برسیم. البته به نظر می رسد ملوان در پله های ابتدایی نباشد اما در برخی از حوزه ها باید شروع نماید.

 

اگر همه با هم حرف موفقیت را بزنیم و فکرو تصمیمی برایش نداشته باشیم باشگاه هیچگاه رنگ موفقیت را نخواهد دید.

 

ما انتظار داریم باشگاه و هواداران به یک تفکر مشترک رو به رشد برسند. این تعامل می تواند به طور شفاف و واقعیت های پیش روی مدیران با مردم به راحتی صورت پذیرد. هر چقدر ما هواداران از وضعیت باشگاه و مسائل پیش رویش مطلع باشیم درک متقابل نیز بوجود می آید و همین ارتباط و اطلاع رسانی شفاف به تعامل موثر می رسد.

 

مطمئن باشید اگر برای کاهش توقعات و خواسته های هواداران (و یا بازیکن و سرمربی جهت رشد و کیفیت تیمی و کاهش هزینه های باشگاه)تلاش کنید (مانند عدم تمدید قرارداد با اسکوچیچ و …) و برای عدم شفافیت چگونگی مدیریت و برنامه ها به مردم ،هم دل و همزبان نشوید (مانند بهانه تشخیص دخالت هواداران در امور باشگاه داری  و دور کردن و ایجاد فاصله باشگاه با هواداران و مردم) ،بازهم به مشکل خواهیم رسید. همیشه رشد هر انسان و هر جامعه خواسته های بالاتر و منطقی تر آن است. اگر ما تلاش برای بهتر شدن و موفق شدن ، انگیزه و اراده را در نظر نگیریم ،موفقیتی در زندگی و کار وجود نخواهد داشت.

 

باشگاه و هوادار باید به صورت مستمر و هدفمند با همدیگر تعامل داشته باشند. تا با کمک همدیگر به موفقیت های باشگاه برسند.در این بین و در این تعامل مهم ترین موضوع “رضایت داشتن”  از طرفین است.

 

در باشگاه داری نوین هوادار را بعنوان یک مشتری در نظر می گیرند، اگر باشگاه که خدمات گوناگونی را برای مشتریانش ارائه می دهد به نظرات و همکاری مشتریانش توجه نکند.قطعا” باشگاه مشتریان خود را از دست میدهد و اموری مانند امور اقتصادی و کسب درآمد درآن صورت نمی گیرد و پروژهای اقتصادی نیز به سر انجام نخواهد رسید.

 

باشگاه ها برای رضایت مشتری و ارتقاء و حفظ و افزایش مشتریان خود باید تعامل و نیز خواسته ها و انواع خدمات های خود را با توجه به مشتریانش  انجام دهد و اگر به این ارتباط توجه نکند،هیچگاه نمی تواند باشگاه داری حرفه ای را اجرا و کارنامه مدیریتی خود را مثبت نشان دهد.

 

این ارتباط دو سویه ناگزیر و اجتناب نا پذیر است و باید برای حرفه ای شدن تعامل هوادار با باشگاه رخ دهد.

 

بارها گفته ام باید به اصول باشگاه داری حرفه ای توجه ، و به تعاریف و الگو های اجرایی باشگاه های اروپایی و ایرانیزه کردن آن تلاش کنیم و بارها با همدیگر در این خصوص بحث و گفتگو علمی وتخصصی انجام دهیم.

 

باید در این سایت و این فضا از دوستان مطلع تا مدیران فعال برای چگونگی باشگاه داری حرفه ای و اجرای آن در باشگاه ملوان اقدامات لازم(با توجه به شرایط کشورمان) به نحو صحیح انجام و اجراء دهیم.

 

شما مدیران باشگاه ، برنامه ها و اهداف قابل دسترس تان را برای امسال و سالهای بعد بطور منطقی و شفاف با هواداران درمیان بگذارید.

 

ما هواداران نیز می توانیم از همین امروز خواسته ها و توقعات خود را به صورت منطقی و قابل اجراء به شما مدیران باشگاه در میان بگذاریم. تا نقاط مشترک بیشتر ومفیدی برسیم. البته همه این سخنان به خواست و اراده شما بستگی دارد.

 

احساس می شود که مسئولین و مدیران باشگاه منتظر موضوعی هستند که زمان می خرند؟ آیا این مورد صحت دارد؟

 

اگر این زمان پیش رو را  تا قبل از شروع لیگ (مرداد ماه) از دست بدهیم و تکلیف همگان با وضعیت باشگاه شفاف و مشخص نشود و به سمت روزمرگی برویم ،قطعا” در لیگ چهاردهم به مشکلات اساسی بر خواهیم خورد.

 

باید سرمربی و بازیکنان مد نظر حفظ ویا مشخص شود و آنها را در قالب یک تیم کامل برای  اردوها وبرنامه های بدنسازی و آماده سازی در برنامه های تکنیکی و تاکتیکی فراهم آوریم .

 

باید آکادمی فوتبال را مطابق با استاندارهای فیفا اجرایی کنیم.

 

باید باشگاه تبدیل شود به یک سازمان استاندار شده با فرآیندها ،رویه ها و شرح وظایف مشخص برای رسیدن به مدیریت سیستماتیک (مدیریت فرآیندی ونوین و نه مدیریت سنتی، فردی و سلیقه ای)

 

باید برنامه ریزی برای سخت افزار و نرم افزار داشته باشیم. برای مثال: همگی می دانیم ملوان روی زمین بیشتر بازی می کند، چرا یک زمین تمرین مناسب و یک استادیوم خوب و مسقف ایجاد نشود. البته باید برنامه و زمانبندی نمود و تسهیلات لازم برای ایجادش فراهم کرد.

 

درکل کارهای بسیاری برای تبدیل شدن به یک باشگاه حرفه ای داریم که مسئولین باشگاه و مخصوصا” هواداران سطح خواسته هایشان را مشخص نمایند و با تعامل و با کمک همدیگر این راه سخت و پر پیچ وخم را طی نماییم.

 

من به عنوان یک عضو کوچک و نگران در این سالها در خواستی از تمامی کاربران و هواداران محترم ملوان دارم.

 

بیاییم با مطالعه و تحقیق از تجربیات، مقالات و غیره اساتید دانشگاه ،دوستان و اشخاصی که در زمینه چگونگی باشگاه داری حرفه ای کار کرده اند، استفاده هدفمند و جامع برای باشگاه خود انجام دهیم . به باشگاه های مدرن به درستی نگاه کنیم و از آنها یاد بگیریم و به باشگاه داری آنها توجه کنیم و گزارش بدیم و در این سایت به صورت یک تاپیک ثابت و موضوع اختصاصی در اختیار همگان قرار دهیم و با هم بحث وگفتگو کرده و سطح توقع و خواسته ای خود را منطقی تر و با مطالعه بالاتر برده و بیان نماییم.

 

ما باید از امروز در راه تبدیل شدن به باشگاه حرفه ای خود پیش قدم شویم و سطح معلومات خود را بالا تر برده و در ساختن ملوانی حرفه ای سهیم بدانیم و تلاش فراوان و استواری داشته باشیم. باید به کاری که می خواهید اعتقاد داشته باشید.

 

هر کاربر و هوادار علاقه مند از باشگاه داری حرفه ای در نقاط مختلف دنیا اطلاعات و تجربه حضوری در استادیوم ها دارند در این سایت ارائه دهد. ما می توانیم یک  بار برای همیشه روند تفکری و رشد باشگاه را با افزایش مطالعات خود به سر انجام برسانیم.

 

اگر ما هواداران بخواهیم و اراده نماییم به آنچه که می خواهیم که سالهاست به آن نرسیدم ،خواهیم رسید. باید خودمان بخواهیم و عدم موفقیت باشگاه به اراده ما بستگی دارد.

 

به امید دانستن چگونگی باشگاه داری حرفه ای و اجرای آن در باشگاه بزرگ ملوان

 

امیر دریابخش

منبع : ملوان کلاب.نت (www.MalavanClub.Net)