با رسیدن  به روزهای پایانی لیگ برتر، حساسیت بر سر قهرمانی، کسب سهمیه آسیا و البته سقوط به دسته پایین […]

با رسیدن  به روزهای پایانی لیگ برتر، حساسیت بر سر قهرمانی، کسب سهمیه آسیا و البته سقوط به دسته پایین تر بالا گرفته است. نماینده شهر رشت نیز اینروزها یکی از گزینه های جدی سقوط محسوب می شود نیاز دارد تا با توقف تیم های ذوب آهن اصفهان و فجر سپاسی شیراز و البته در صورت کسب پیروزی در دیدار مقابل مس کرمان در لیگ برتر فوتبال کشور باقی بماند.

 

 

دست بر قضا، ملوان بندرانزلی نیز باید آخرین دیدار خود را در مقابل فجر سپاسی شیراز برگزار نماید، دیداری که از حساسیت چندانی برای هواداران ملوان برخوردار نیست، اما در سرنوشت تیم های پایین جدول اثر گذار و تعیین کننده خواهد بود، در همین رابطه امروز در خبرها داشتیم که شهردار رشت پاداشی را برای بازیکنان ملوان بندرانزلی در نظر گرفته است و وعده این پاداش را نیز رسانه ای ساخته است.

 

در رابطه با این اقدام شهرداری رشت، این سوال ذهن ما را مشغول می سازد که اگر به راستی شهرداری و شهردار رشت نگاه مثبتی به صرف بودجه شهر رشت در زمینه فوتبال دارد چرا این پاداش را زودتر به خود باشگاه داماش کمک نکرده است که امروز این چنین سرنوشتش در گرو اما و اگر نباشد! به هر حال در هر صورت و با هر چشم اندازی ما منتظر برخورد شایسته مسئولین باشگاه ملوان در رد این پیشنهاد هستیم.

 

چرا که به نظر می رسد این اقدام همان کلک معروفی است که با شناخت کامل از فوتبال پاک انزلی مطرح گردیده است، تا در صورت برد ملوان آن را به حساب پاداش مذکور بگذارند و بدین طریق منتی ابدی را ماست مالی و به انگیزه ناشی از پاداش مذکور ارتباط دهند، اما ما به عزیزان یادآوری میکنیم که ملوان بزرگ نیازی به پاداش شما نداشته و نخواهد داشت و این صورت طی سالیانی دراز با سیلی سرخ نگاه داشته شده است.

 

مطمئنا در دیدار با فجر سپاسی نیز بسان سایر دیدارهای لیگ برتر فارغ از هر گونه دغدغه نه برای داماش، این فرزند ناخلفی که رسم شاگردی را نیز به جا نمی آورد و نه برای هیچ باشگاه دیگری، بلکه تنها برای احترام به روح فوتبال و فوتبال پاک گام در میدان رقابت خواهد گذاشت و از طرف مردم قهرمان انزلی و باشگاه پر افتخار ملوان ( پر افتخارترین شهرستانی لیگ فوتبال ایران تا سال ۱۳۸۰ ) پاداش مذکور را به فوتبال رشت هبه میکنیم و نیازی به بذل و بخشش هایی از این دست نداریم.

 

بدون شک ملوان عزیز ما، با یک بازی روان و زیبا فصل موفقی را که آغاز کرده است، به شایستگی نیز به اتمام خواهد رساند و این منت ابدی را به عنوان پدر فوتبال استان و شناسنامه فوتبال گیلان بر پیشانی داماش برچسب خواهد زد تا برگ زرین دیگری در تاریخ فوتبال انزلی به ثبت رسانیده شود و با هبه کردن پاداش شهرداری رشت به فوتبال رو به رشد آن شهر رسم بزرگتری و پهلوانی را نیز در ورزش ادا کند.

 

فراموش نکنید اینجا بندرانزلی شهر فوتبال است، مردم این شهر فوتبال را برای فوتبال میخواهند، برای ذات فوتبال و در این رشته ورزشی به دنبال رفع همه کمبودها و کاستی هایشان نیسنتد، این شهر بیشترین ورزشکار سازمان یافته در کشور را به نسبت جمعیت در خود جای داده است و رشته فوتبال هم یکی از محبوب ترین ورزش ها نزد مردم این شهر است، همین و بس …

 

منبع: انزلی کلاب