هفته بیست‌ونهم لیگ به پایان رسید و نتایج عجیب و غریبی نیز رقم خورد!   هفته بیست‌ونهم لیگ به پایان […]

هفته بیست‌ونهم لیگ به پایان رسید و نتایج عجیب و غریبی نیز رقم خورد!

 

هفته بیست‌ونهم لیگ به پایان رسید و نتایج عجیب و غریبی نیز رقم خورد! نتایج به‌گونه‌ای بود که بالا و پایین جدول را به هم پیجاند تا نه قهرمان مشخص شود و نه نایب قهرمان تنها یک چیز مشخص شد آن هم سقوط مس کرمان بود. مسی که از همان هفته اول برای نیفتادن دست و پا زد ولی متاسفانه افتاد. جالب است تیمی که پول هم خیلی‌، خیلی داشت نیز افتاد! حال خیلی چیزها به هفته پایانی کشیده شد. هفته‌ای که برای سه تیم انتهای جدولی و پنج تیم بالای جدول پر از استرس خواهد بود.

 

به یاد آسانسور

داماش به ذوب‌آهن باخت. ذوب‌آهنی که نیم‌فصل اول مقابل داماش با پنج گل در هم شکسته شده بود بد موقعی انتقام گرفت چون کار تیم گیلانی به اما و اگر کشیده شد. فجر هم مساوی کرد تا خیلی راحت داماش به مس سقوط کرده بچسبد و همان آسانسور معروفی که سال‌ها به خود اختصاص داده را باز هم جلو چشمانش ببیند. حالا این آسانسور بدون اینکه کسی «دکمه‌ای» زده باشد «در» باز منتظر داماش و شاید هم فجر و ذوب‌آهن است تا به راحتی به لیگ دسته اول هدایتش کند.

 

با این شرایط قطعا گیلانی‌ها، شیرازی‌ها و اصفهانی‌ها چند روزی خیلی بیشتر از گذشته آرامش ندارند و با هر چرتی خواب سقوط را می‌‌بینند. البته یک کمکی استقلال خوزستان نیز خطر سقوط را احساس می‌‌کند اما باید چندین اتفاق عجیب و غریب بیفتد تا این تیم سقوط کند که خیلی بعید است.

 

امید یاوری و فجر به ملوان

بقای فجر و ذوب‌آهن دست خودشان است و اگر بتوانند بازی‌های پایانی را ببرند یکی از آنها خواهد ماند و دیگر راهی پلی‌آف می‌‌شود. هر دو تیم ۲۶ امتیازی هستند و بستگی دارد دیدار با حریفانشان را با چند گل پیروز شوند آنوقت تفاضل گل تیم پلی‌آف را مشخص می‌‌کند. فعلا که ذوب‌آهن بالاتر از فجر قرار دارد و چشم و امیدش به مسابقه با راه‌آهن است. فجر سپاسی نیز امیدش به شکست ملوان در خانه است و تنها شکست تیم دراگان می‌‌تواند یاوری و شاگردانش را نجات دهد.

 

گذر پوست به دباغ خانه افتاد!

اما سرنوشت داماش در دست خودش نیست و دست تیمی است که حدود ۳۰ کیلومتر دورتر از شهر خودش قراردارد. ملوان بندرانزلی؛ همان تیمی که سایه همدیگر را نیز با تیر می‌‌زنند چه برسد به خودشان! سرنوشت داماش به جایی رسید که ما را به یاد مثل معروف «گذر پوست به دباغ خانه افتاد» می‌‌اندازد! از این پس دیگر کسی به کسی توهین نمی‌‌کند و از فحاشی نیز خبری نخواهد بود. حالا رشتی‌ها چشم‌ و امیدشان به انزلی‌چی‌ها است تا آنها در شیراز یقه فجر را بگیرند و خودشان نیز تیم سقوط کرده مس کرمان را شکست دهند تا حداقل پلی‌آف را داشته باشند. داماش این بار دیگر مس کرمان را می‌‌‌تواند ببرد چون مس اگر ببر بود که یک برد در ۲۹ مسابقه کسب نمی‌‌‌کرد و حال و روزش این نبود.

 

این روزها ملوانی‌ها به درد داماشی‌ها خواهند خورد. شاید این به درد خوردن پس از سال‌ها کینه و نفرتی که خودساختگی است دو شهر خوب استان گیلان (البته از لحاظ فوتبالی) را به هم نزدیکتر کرده و از این پس فقط رقابت باشد نه چیزهای دیگر. ملوانی‌ها امسال در مسابقات چهار امتیاز از داماش گرفته‌اند و حالا نوبت آن رسیده سه امتیازاش را پس بدهند. آن هم نه از خودشان بلکه از فجر سپاسی که خودش برای این سه امتیاز جان می‌‌دهد، بگیرند. این داستان فوتبال رشت و انزلی خیلی عجیب است و باید منتظر ماند و دید ملوان باعث بقای داماش می‌‌شود یا نه؟ چند روزی منتظر بمانید.

 

منبع : نود .نت – علی مسعودی