در شانزدهمین سالگرد کوچ زودهنگام سیروس قایقران کاپیتان فقید تیم ملی و باشگاه ملوان، دوشنبه شب مراسمی با حضور جمع […]

در شانزدهمین سالگرد کوچ زودهنگام سیروس قایقران کاپیتان فقید تیم ملی و باشگاه ملوان، دوشنبه شب مراسمی با حضور جمع کثیری از علاقه مندان وی در مجتمع فرهنگی ارشاد انزلی برگزار شد.

 

به گزارش ایرنا در این آیین با شرکت پیشکسوتان و بازیکنان باشگاه ملوان، خانواده زنده یاد قایقران، مسأولان ورزش گیلان و انزلی، ورزشکاران و دوستداران این اسطوره ورزش گیلان نماهنگی از زندگی ورزشی وی پخش شد.

معاون سیاسی فرماندار انزلی در این آیین از سیروس قایقران به عنوان ورزشکاری نام آور، مرد بزرگ تاریخ فوتبال انزلی، گیلان و ایران یاد کرد.

 

سیدˈفخرالدین حسینیˈ اظهار کرد: بی شک بزرگداشت نام و یاد و خاطره مردان بزرگ و چهره های ماندگار، ارزشمند و لذتبخش است.

وی افزود: شهدا، عالمان، فرهیختگان، هنرمندان و پهلوانان در طول عمر با برکت خویش منشاء اثرات فراوان بودند و جامعه به حیاتشان و پس از مرگ به زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها افتخار می کند.

حسینی خاطرنشان کرد: رمز ماندگاری مردان بزرگ در این سرزمین دلیر پرور در وی‍ژگی های اخلاقی و صفت پهلوانی آنهاست.

معاون سیاسی فرمانداری انزلی، تواضع، رعایت احترام به پیشکسوتان، بی آلایشی و دستگیری از فقرا و نیازمندان، عشق به وطن و دوری از غرور را از جمله خصایل قایقران خواند که موجب محبوبیت وماندگاری یاد و خاطره وی شد.

حسینی همچنین قایقران را بازیکنی قدرتمند و خلاق با روح پهلوانی عنوان و او را الگوی مناسبی برای ورزشکاران بیان کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان نیز در این آیین با اشاره به برخی ویژگی های مثبت قایقران نظیر مردمی و انسان دوست بودن و روحیه پهلوانی وی، گفت: قایقران ثابت کرد فقط امکانات نیست که اهمیت دارد؛ بلکه نیروی انسانی خلاق و سختکوش می تواند بر مشکلات فائق آید.

ˈمسعود رهنماˈ قایقران را به مثابه شناسنامه فوتبال انزلی و گیلان خواند و اظهار کرد: عرق و تعصب قایقران به مردم انزلی مثال زدنی بود.

در خاتمه این مراسم از قهرمانان و برگزیدگان ورزشی انزلی در سال ۹۲ تقدیر به عمل آمد.

 

منبع : ایرنا