اختصاصی – سید جلال رافخایی آقای گل فصل گذشته لیگ برتر ایران و یکی از بازیکنان با تجربه ملوان در […]

اختصاصی – سید جلال رافخایی آقای گل فصل گذشته لیگ برتر ایران و یکی از بازیکنان با تجربه ملوان در دیدار با گسترش فولاد بار دیگر از ناحیه مچ پا دچار آسیب دیدگی شد . سید جلال در این فصل در ۲۳ بازی ۱۸۰۳ دقیقه برای ملوان بازی کرد و ۹ گل را به ثمر رساند . پایگاه اینترنتی هواداران ملوان بندرانزلی “ملوان کلاب” با این بازیکن با تجربه که در شرایطی سخت در ملوان ماند در مورد مسائل مختلف این روزهای باشگاه گفتگویی مفصل انجام داد که می توانید در ادامه مطالعه نمایید .

 

 

 

ملوان کلاب : از بازی با گسترش فولاد شروع کنیم و پیروزی شیرین ملوان .

 

با توجه به تعطیلات لیگ و دور بودن از شرایط مسابقه در نیمه ی اول نتوانستیم بازی خوبی ارائه دهیم اما هرچه بیشتر از زمان بازی گذشت بچه ها هماهنگ تر و بهتر کار کردند و توانستیم بار دیگر خارج از انزلی پیروز شویم .

 

ملوان کلاب : دقیقه ۲۰ بازی مصدوم شدی .

 

متاسفانه از ناحیه ی مچ پای راست بعد از شوتی که زدم مصدوم شدم و در حال حاضر فیزیوتراپی می کنم ، امروز دردم بسیار کمتر شد اما با توجه به اینکه در تمرینات کنار تیم نبودم قطعا به بازی سپاهان نمیرسم .

 

ملوان کلاب : در مورد اعتصاب بازیکنان در پایان سال ۹۲ توضیح میدی ؟

 

ببینید ما دوست داشتیم همه بدانند که تیم ما واقعا مشکل دارد، مثل سالهای گذشته مشکلات داریم . هدف ما این بود که مشکلاتمون رسانه ای بشه بلکه پای درد و دلهای ما بنشینند و شاید کمکی به این تیم شود . الان بچه هایی که چند سال در این تیم بازی می کنند از سالهای پیش پولهایشان را نگرفته اند و این اصلا خوب نیست و الان هم تنها دو هفته به پایان لیگ مانده و همچنان مشکلات پا برجاست و حتی جواب درست و قطعی هم نشنیده ایم و آینده ی ملوان برای ما مبهم است و این ابهام بی شک برای هواداران هم وجود دارد . حداقل انتظار ما این بود که در این شرایط که بچه ها با تمام توان کار کردند و نتایجی در شان ملوان کسب نمودند حداقل شب عیدی دستشان گرفته شود اما این اتفاق نیافتاد . البته یک سری دلایل برای این اتفاق عنوان شد که با تجزیه تحلیلی که ما می کنیم منطقی نبوده ، امیدوارم هرچه سریعتر این مشکلات حل شود .

 

ملوان کلاب : اما با وجود اعتصاب و چندین روز تمرین نکردن ، باز هم ملوان برد .

 

تیم ما از لحاظ هماهنگی و هارمونی هیچ مشکلی ندارد و بازیکنان در زمین عالی همدیگر را پیدا میکنند و به بهترین شکل کارشان را انجام می دهند ، اما به هر حال درخواست هایی هم دارند که باید اجابت شود و در واقع درخواستشان گرفتن حقشان است و نه بیشتر از آن. عمر فوتبال کوتاه است و هر لحظه امکان دارد اتفاقی بیفتد که دیگر نتوان به فوتبال ادامه داد ، خودتان قضاوت کنید، بچه های ملوان نسبت به سایر بازیکنان در سایر تیمها در همین لیگ ایران خیلی خیلی کم توقع هستند . چند سال است مالیات پولی که نگرفته ایم را می دهیم .

 

ملوان کلاب : نظرت در مورد مهدی دغاغله چیه ؟ بعد از گلزنی به گسترش هم به سمت تو روی نیمکت ذخیره آمد .

 

مهدی چند ماهی است که به شرایط آرمانی خودش برگشته و پس از مصدومیت هایی که در نیم فصل اول داشت و از تمرینات عقب ماند ، در نیم فصل دوم با قدرت برگشت و در واقع همه ی ما منتظر این روزهای درخشان او بودیم که بتواند یک مهره ی موثر در خط حمله ی ملوان باشد تا الان پس از سالها بهترین خط حمله ی ایران باشیم . دغاغله بازیکن جوانی است که میتواند سالها در خط حمله به ملوان کمک کند .

 

ملوان کلاب : ملوانِ ۹۳-۹۲ یکی از دوست داشتنی ترین تیمهای سالهای اخیر ملوان است ، چه چیزی باعث شده این همدلی و رفاقت در تیم به وضوح مشاهده شود ؟

 

امروز همه ی نتایج عالی است اما کافی است سری به آرشیو بزنیم تا ببینیم که لیگ را با چه سختی آغاز کردیم ، خیلی از بازیکنان تصمیم به رفتن گرفتند اما کسانی که واقعا ملوان را از ته دل دوست داشتند ماندند و در این شرایط سخت کار کردند و کسانی هم که به تیم اضافه شدند فکر میکنم یکی از بهترین فصل های فوتبالی خود را گذراندند . مهمترین عامل موفقیت تیم رفاقت و صمیمیتی است که ما بین بازیکنان و کادرفنی وجود دارد . هوادارانمان از هفته هشتم نهم احساس کردند که این ملوان بیش از سالهای گذشته نیاز به حمایت دارد و مثل یک نوزادی است که تازه متولد شده ، این حمایت صورت گرفت و نتیجه ی آن را هم دیدیم و خلاصه همه چیز دست به دست هم داد که ملوانِ امسال به قول شما و خیلی از هواداران تیم دوست داشتنی باشد . از صادق درودگر گرفته تا دراگان و کادرفنی ، هواداران ، محجوب نیز در میانه ی فصل آمد و در بدو ورودش کمک زیادی به تیم کرد و تاثیر زیادی در تیم گذاشت ، الان هم یک سری مشکلات به وجود آمده که هرچند برای ما بازیکنان قانع کننده نیست اما ایشان برای این ملوانِ سرِ حال ، تاثیرگذار بودند . انشاله با برنامه جلو برویم این بازیکنان و کادرفنی حفظ شوند و سال آینده قدرتمندانه پا به مسابقات لیگ برتر بگذاریم .

 

ملوان کلاب : مثلث جلال رافخایی ، مازیار زارع و سعید یوسف زاده که در شرایط خیلی سخت فصل گذشته در ملوان ماندند و همزمان قرارداد امضا کردند ، آیا باز هم در ملوان می مانند ؟

 

فکر می کنم ما ثابت کرده ایم که همیشه دوست داریم در انزلی بمانیم ، هر بازی ای که در ترکیب قرار گرفتیم به معنای آن است که یک بار دیگر افتخار بازی کردن برای ملوان نصیبمان شده ، اما شرایط حاکم بر باشگاه واقعا مبهم است و کسی تکلیفش را نمی داند ، به ما گفته اند که تا پایان فروردین مشکلات حل می شود اما به نظرم من پایان فروردین دیر است و باید در همین دو بازی باقی مانده وضعیت مشخص شود و برنامه ریزی درستی برای فصل آینده انجام بگیرد ، چون این ملوان آنقدر خوب بوده که با شروع شدن فصل نقل و انتقالات همه به دنبال بازیکنان ملوان باشند و به نظرم باید هرچه سریعتر دست به کار شد تا نگذاریم این بازیکنانی که با جان و دل برای تیم بازی کرده اند از تیم جدا شوند. همین بازیکنان پیشنهادات بسیاری خوبی را فصل گذشته رد کردند تا در انزلی باشند . با توجه به شرایطی که بود ما فقط به این فکر می کردیم که بمانیم و جلوی خطر سقوط را بگیریم اما خوشبختانه شرایط به گونه ی دیگر رقم خورد و خدا عزت داد و توانستیم نتایجی در شان پیراهن ملوان کسب کنیم . خوشحالم و افتخار میکنم که در ملوان بودیم و این روزهای خوب را دیدیم و باید روزهای خیلی بهتر از این را در فصول بعد تجربه کنیم .

 

 

ملوان کلاب : جلال رافخایی از کسانی بود که زمانی که دراگان به شدت زیر فشار قرار داشت و ملوان نتایج بدی را می گرفت از او دفاع می کرد و حتی در همان روزها در مصاحبه با ملوان کلاب می گفت باید با دراگان قرارداد بلند مدت بسته شود . حال با توجه به شرایط موجود آینده ی این مربی را در انزلی چطور می بینی ؟

 

من با مربی های بزرگی در ملوان ، تیم ملی و ذوب آهن کار کرده ام و خوشحالم که در این فصل با یک مربی فوق العاده و خوش فکر کار کردم و چیزهای بسیار زیاد و جدیدی از وی یاد گرفتم . شاید در اوایل فصل برای ملوانی ها مبهم بود که ایشان چه توانایی هایی دارند اما او توانست خود را ثابت کند . خوشحالم که صحبت های من را در آن روز ها به یاد آوردید ، رفتار فنی و شخصی که وی با بازیکنان دارد چیز جدیدی بود که ملوان به آن احتیاج داشت ، مهره ی گم شده ی ملوان به نظرم دراگان بود . نظر شخصی من این است که اگر مدیر تیمی باشم به یک مربی حداقل یک فصل زمان می دهم و این مربی توانست پیش از نیم فصل خودش را ثابت کند . از اول فصل هم همین احساس الان را داشتم و مطمئن بودم او می تواند خیلی ذهنیت ها را در ملوان تغییر دهد . یک مقایسه می کنم، شاید خیلی ها فکر کنند رویایی است اما من خودم طرفدار منچستر یونایتد هستم و فرگوسن روزی که به منچستر رفت تیمش حال و روز خوبی نداشت اما سالها در منچستر ماند و پدر فوتبال جزیره شد و منچستر را به بهترین تیم فوتبال انگلستان و یکی از بهترین تیمهای جهان تبدیل کرد. ما هم می توانیم با دراگان یک تیم قدرتمند و با ثبات داشته باشیم و به یکی از بهترین تیمهای ایران تبدیل شویم . ما می توانیم از حضور وی سود ببریم ، وی از نزدیک تمام سختی ها و شرایط ملوان را لمس و درک کرد . امیدوارم مسائل مالی حل شود و با ایجاد بستری مناسب در آینده در لیگ برتر و جام حذفی حرفی برای گفتن داشته باشیم .

 

ملوان کلاب : این روزها در ملوان کلاب و صفحات اجتماعی به وضوح می توان اخلاف نظر را در مورد مدیریت سابق و کنونی باشگاه میان هواداران دید که قابل کتمان نیست ، به عنوان یکی از بازیکنان با تجربه ی ملوان چه نظری در این خصوص داری ؟

 

بله واقعیت این هست که وقتی در فضای مجازی نگاه می کنیم و یا در شهر میچرخیم هر جا که صحبت از ملوان می شود گفتگوها می رود به سمت مدیریت سابق و جدید ملوان . به نظر من همه ی ملوانی ها باید منطقی و حرفه ای با قضایا برخورد کنند ، آقای درودگر در یک مقطعی آمدند و شجاعانه تیم را بستند با اینکه وضعیت بسیار دشوار بود. مسئولین شهری هم در جریان هستم که در آن مقطع بسیار کمک کردند، شخصا رابطه ی بسیار خوبی با آقای درودگر دارم و زحمات ایشان را فراموش نمی کنم و حتی خیلی از مشکلات شخصی من را حل کردند ، ولی ما الان ملوان را نگاه می کنیم و باید منطقی فکر کنیم. دیگر وقت آن نیست که در مورد گذشته صحبت کنیم و باید به حال بپردازیم که مدیریت جدید آمده است و مطابق حرفهایشان میخواهند کار کنند و به ملوان کمک نمایند . من هم دوست دارم همانطور که به خاطر بی اعتمادی به سرمربی مان در این فصل هشت ، نه هفته را از دست دادیم الان زمان را از دست ندهیم و نگذاریم حواشی مانع کار ملوان شود و اجازه دهیم آقای محجوب کارشان را انجام دهند و وعده هایشان را عملی کنند . در حال حاضر یک سری مشکلات هست که به دست مسئولین شهری حل می شود و یک سری نیز به دست خود آقای محجوب . الان دیگر نباید به گذشته برگردیم و می بایست نگاه به جلو داشته باشیم و با آرامش به ملوان کمک کنیم تا آقای محجوب نیز در آرامش به ملوان کمک کند و انشالله با اعتماد به آقای محجوب و حفظ این ملوان در سال آینده روزهای خوبی را تجربه کنیم .

 

ملوان کلاب : به سالگرد عروج کاپیتان فقید تیم ملی ایران و ملوان بندرانزلی نزدیک می شویم و گفتگویمان را با یادی از سیروس عزیز به پایان ببریم .

 

همینکه بعد از گذشت این همه سال هنوز یاد و خاطره ی سیروس در ذهن هواداران فوتبال نه تنها در انزلی و گیلان ، بلکه در کل کشور وجود دارد و از وی همیشه به نیکی یاد می شود نشان از منش بزرگ این پهلوان دارد . کسی که هم در داخل زمین و هم بیرون زمین ستاره بود و سالها الگوی فوتبالیست های انزلیچی و ایرانی خواهد بود . تا ابد یاد و خاطره ی سیروس قایقران در قلب های ما جاودانه خواهد ماند .

 

 

میثم شاهین

منبع : ملوان کلاب.نت (www.MalavanClub.Net)