فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) باشگاه بارسلونا را از جذب بازیکن جدید در دو مهلت نقل و انتقال بعدی بازیکنان محروم […]

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) باشگاه بارسلونا را از جذب بازیکن جدید در دو مهلت نقل و انتقال بعدی بازیکنان محروم کرد.

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم فوتبال بارسلونا به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین جذب بازیکنان زیر ۱۸ ساله از سوی فیفا با محرومیتی سنگین روبرو شد و در دو پنجره بعدی نقل و انتقال بازیکنان نمی تواند هیچ بازیکنی را به خدمت بگیرد.

 

به این ترتیب باشگاه بارسلونا تا تابستان سال ۲۰۱۵ نمی تواند هیچ بازیکنی را بخرد یا بفروشد. این باشگاه اسپانیایی همچنین مبلغ ۴۵۰ هزار فرانک سوئیس نیز جریمه شده است. این در حالی است که فدراسیون فوتبال اسپانیا نیز رقم ۵۰۰ هزار فرانک سوئیس جریمه شده و یک سال هم زمان دارد تا قوانین جدیدی در این زمینه تعریف کند.

 

باشگاه بارسلونا در بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ با زیر پا گذاشتن قوانین جذب بازیکنان زیر ۱۸ سال بازیکنان کوچک زیادی را به خدمت گرفته و از آنها در رقابتها استفاده کرده است.فیفا ۹۰ روز به بارسلونا مهلت داده تا وضعیت این بازیکنان را مشخص کند.

 

نه فیفا و نه باشگاه بارسلونا هویت این بازیکنان را مشخص نکرده است اما در ماه گذشته میلادی سپ بلاتر رئیس فیفا در سخنرانی اعلام کرد باشگاه بارسلونا در مورد ۶ بازیکنی که از بازی برای این باشگاه محروم شده اند، احتمالا با مجازاتی روبرو خواهد شد.

 

نام این بازیکنان به این شرح بود: لی سئونگ وو، پایک سئونگ هو و جانگ گیئولهی (کره جنوبی)، تئو چندری (فرانسه)، بابی آدکانی (نیجریه ای – هلندی) و پاتریس سوسیا (کامرون).

 

باشگاه چلسی نیز در سال ۲۰۱۰ به دلیل تخلف در جذب گائل کاکوتا از باشگاه لانس، با محرومیت از جذب و فروش بازیکن در دو مهلت نقل و انتقال بازیکن روبرو شد اما مدتی بعد در دادگاه این محرومیت برداشته شد.

 

اما به گزارش آی اسپرت حکم سنگین فیفا علیه بارسلونا باعث نشده است که مسئولان این باشگاه احساس نگرانی زیادی داشته باشند.

 

یکی از مسئولان بلند پایه بارسلونا به آ اس می گوید : فکر نمی کنم مشکل خاصی باشد. ۹۰ روز وقت داریم تا به فیفا توضیح بدهیم.این یک مسئله عادی است و ما توضیحات کافی را به آنها ارائه خواهیم داد. قرار نیست دو سال آینده بازیکنی جذب نکنیم ، این جریمه فقط یکساله است.مسئولان بارسا از همین امروز در حال جمع اوری مدارک لازم برای دفاع از خود در مقابل این حکم هستند.