منچستر یونایتد توانست در دیداری حساس بایرن مونیخ را در خانه با نتیجه ی ۱-۱ متوقف کند. شیاطین سرخ می […]

منچستر یونایتد توانست در دیداری حساس بایرن مونیخ را در خانه با نتیجه ی ۱-۱ متوقف کند. شیاطین سرخ می توانند در صورت برد در دیدار برگشت در جمع چهار تیم برتر قاره ی سبز قرار بگیرند.

 

 

 

 

دو تیم منچستر یونایتد و بایرن مونیخ از ساعت ۲۳:۱۵ امشب در دور رفت مرحله ی یک چهارم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان در ورزشگاه اولدترافورد به مصاف یکدیگر رفتند. این دیدار در نهایت با نتیجه ی ۱-۱ مساوی به پایان رسید. حالا شاگردان مویس این شانس را دارند که در صورت برد با هر نتیجه ای به دور بعدی رقابت های لیگ قهرمانان صعود کنند.

 

ترکیب منچستر یونایتد: ۱.دخه آ (دروازه بان) – ۴. جونز – ۵. فردیناند – ۱۵. ویدیچ (کاپیتان) – ۲۸. بوتنر – ۱۱. گیگز – ۱۶. کریک – ۲۵. والنسیا – ۳۱. فلینی – ۱۰. رونی – ۱۹. ولبک

 

ترکیب بایرن مونیخ: ۱. نویر (دروازه بان) – ۱۳. رافینیا – ۱۷. بواتنگ – ۲۱. لام (کاپیتان) – ۷. ریبری – ۸. مارتینس – ۱۰. روبن – ۲۵. مولر – ۲۷. آلابا – ۳۱. شواینشتایگر – ۳۹.کروس

 

شرح بازی:

دیوید مویس در این بازی با دو چالش بزرگ روبرو بود. اول اینکه او باید در نبود فن پرسی ستاره ی تیمش در دیدار برابر المپیاکو به میدان می رفت و دوم مصدومیت مدافعین این تیم بود که کار را به جایی رسانده بود که بوتنر در ترکیب اصلی قرار گرفته بود. در نیمه ی اول توپ و میدان در اختیار بایرن بود آن ها از هر راهی سعی کردند دروازه ی دخه آ را باز کنند که در این امر ناکام بودند. مهم ترین موقعیت بایرن شوت ۲۹ یاردی روبن در دقیقه ی ۲۵ بود. در نیمه ی دوم گل ویدیچ در دقیقه ی ۵۸ می توانست منچستر را تا آستانه ی خلق یک شگفتی پیش ببرد. اما گل دقیقه ی ۶۶ شواینشتایگر مانع از این مساله شد. در ادامه بایرن موقعیت های زیادی روی دروازه ی منچستر داشت اما شاگردان گواردیولا که به نظر می رسید آرامش خود را از دست داده اند در باز کردن دروازه ی دخه آ ناکام بودند. دقیقه ی ۹۰ نیز تکل بد شواینشتایگر روی پای رونی باعث شد داور او را با کارت زرد دوم از بازی اخراج کند. با این نتیجه شاگردان مویس می توانند به بازی در آلیانس آره نا امیدوار باشند.

 

شرح گل ها:

دقیقه ۵۸ – گل برای یونایتد!! نمانیا ویدیچ روی سانتر عالی وین رونی از سمت راست با یک ضربه ی سر دروازه ی بایرن را باز  می کند.

دقیقه ۶۶ – گل برای بایرن !! شوت عالی شواینشتایگر روی پاس مانزوکیچ با سر دروازه ی منچستر را باز می کند.

 

لحظات کلیدی:

دقیقه ۸ – شوت پای چپ روبن از سمت راست محوطه ی جریمه از سمت چپ دروازه ی دخه آ به بیرون می رود.

دقیقه ۲۴ – شوت تونی کروس بلوکه می شود.

دقیقه ۳۴ – شوت پای راست رافینیا از بیرون محوطه ی جریمه بلوکه می شود.

 

کارت زرد و قرمز:

دقیقه ۱۵ – کارت زرد برای والنسیا

دقیقه ۶۱ – کارت زرد برای شواینشتایگر

دقیقه ۸۱ – کارت زرد برای ماریو مانزوکیچ

دقیقه ۸۹ – کارت زرد برای خاوی مارتینز

دقیقه ۹۰ – کارت زرد دوم برای شواینی و اخراج او به دلیل خطا روی وین رونی

 

تعویض ها:

دقیقه ۷۴ – اشلی یانگ به جای بوتنر وارد میدان می شود.

دقیقه ۷۴ – گوتزه به جای تونی کروس وارد میدان می شود.

دقیقه ۸۵ – خاویر هرناندس بجای ولبک وارد میدان می شود.

 

به روایت آمار:

. بایرنی ها می توانند این فصل اولین تیمی باشند که دوبار پیاپی قهرمانی در لیگ قهرمانان را تجربه کرده است.

. دیوید مویس در ۴۷ بازی که روی نیمکت یونایتد نشسته ۱۳ باخت در پرونده ی حرفه ای خود ثبت کرده است.

 

 

منبع: آی اسپرت