اتلتیکو توانست با ارائه ی فوتبالی فیزیکی و با پرسینگ فشرده در میانه ی میدان بارسا را در نوکمپ متوقف […]

اتلتیکو توانست با ارائه ی فوتبالی فیزیکی و با پرسینگ فشرده در میانه ی میدان بارسا را در نوکمپ متوقف کند. تساوی ۱-۱ نتیجه ای عالی برای شاگردان سیمئونه خواهد بود و آن ها می توانند با تساوی بدون گل در بیسنته کالدرون در جمع چهارتیم برتر اروپا قرار بگیرند.

 

 

 

 

دو تیم بارسلونا و اتلتیکو مادرید از ساعت ۲۳:۱۵ امشب در دور رفت مرحله ی یک چهارم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان در ورزشگاه نوکمپ به مصاف یکدیگر رفتند و پس از ۹۰ دقیقه تلاش به تساوی ۱-۱ دست یافتند.

 

ترکیب بارسلونا:

۱۳. پینتو (دروازه بان) – ۳. پیکه – ۱۴.ماسکرانو – ۱۸. آلبا – ۲۲. دنی آلوس – ۴. فابرگاس – ۶. ژاوی (کاپیتان) – ۸. اینیستا – ۱۶. بوسکتس – ۱۰. مسی – ۱۱. نیمار

 

ترکیب اتلتیکو مادرید:

۱۳. کورتوا (دروازه بان) – ۲. گودین – ۳. فیلیپه لوئیس – ۲۰. خوانفران – ۲۳. میراندا – ۵. تیاگو – ۶. کوکه – ۱۰. آردا توران – ۱۴. گابی (کاپیتان) – ۹. ویا – ۱۹. دیگو کاستا

 

شرح بازی:

اتلتیکو مادرید با ارائه ی یک بازی فیزیکی توانست بارسا را در خانه با تنیجه ی ۱-۱ متوقف کند. بارسا در دقیقه ی ۱۲ این مسابقه روی مصدومیت پیکه اولین ضربه را در این بازی خورد. بارسا در این فصل خط دفاع قابل اتکایی نداشته و نبودن پیکه در بازی های بعدی می تواند این تیم را دچار مشکل کند. در نیمه ی اول مسابقه اکثر حملات بازی روی دروازه ی اتلتیکو شکل گرفت و آن ها بیشر چشم به ضد حمله ها بسته بودند تا اینکه شوت عالی دیگو از سمت چپ محوطه ی جریمه ی بارسا روی ضعف پینتو در جایگیری وارد دروازه ی بارسا می شود. ۱۴ دقیقه بعد بارسا روی نبوغ اینیستا و پاس عالی او به نیمار به گل رسید. پس از این دو گل بارسا موقعیت های زیادی برای پیش افتادن از حریف داشت که دفاع فشرده ی اتلتیکو مانع از این مساله شد.

 

گل ها:

دقیقه ۵۷ – گل برای اتلتیکو!! شوت عالی دیگو از سمت چپ محوطه ی جریمه ی بارسا وارد دروازه می شود. ضعف پینتو روی این گل کاملا مشهود بود. جاگیری دروازه بان بارسا فرصت را به دیگو داد تا با شوتی بی نقص دروازه ی او راباز کند.

 

دقیقه ۷۱ – گل برای بارسا!! شوت نیمار روی پاس عالی اینیستا وارد دروازه می شود. پاس فوق العاده ی اینیستا با بیرون پای راست به نیمار می رسد و او توپ را به صورت یکضرب وارد دروازه ی کورتوا می کند.

 

لحظات کلیدی:

دقیقه ۲ – شوت ویا از پشت محوطه ی جریمه با اختلاف اندکی از کنار دروازه بیرون می رود.

دقیقه ۱۰ – شوت فابرگاس از بیرون محوطه ی جریمه باز بالای دروازه ی کورتوا بیرون می رود.

دقیقه ۲۶ – شوت پای چپ اینیستا بلوکه می شود.

دقیقه ۶۱ – ضربه ی چکشی بوسکتس توسط کورتوا دفع می شود.

دقیقه ۷۴ – شوت عالی اینیستا با پای راست با سوپر واکنش کورتوا به کرنر می رود.

دقیقه ۸۵ – ضربه ی  عالی مسی به تیر دروازه ی اتلتیکو برخورد می کند.

 

کارت زرد:

دقیقه ۱۹ – کارت زرد برای کوکه.

دقیقه ۳۴ – کارت زرد برای گابی

دقیقه ۴۴ – کارت زرد برای آردا

دقیقه ۵۲ – کارت زرد برای خوانفران

دقیقه ۵۶ – کارت زرد برای اینیستا

دقیقه ۵۸ – کارت زرد برای آلبا

دقیقه ۷۹ – کارت زرد برای دیگو

دقیقه ۲+۹۰ – کارت زرد برای سوسا

 

 

تعویض ها:

دقیقه ۱۲ – مارک بارترا به جای پیکه وارد بازی می شود.

دقیقه ۳۰ – دیگو به جای دیگو کاستا وارد میدان می شود.

دقیقه ۷۷ – کریستین رودریگس به جای آردا توران وارد میدان می شود.

 

به روایت آمار:

. اتلتیکو از سال ۱۹۹۷ تا کنون به مرحله ی یک چهارم نهایی نرسیده و همچنین ۴۰ سال است که در جمع چهار تیم برتر قاره ی اروپا نبوده است.

. دو تیم هرگز در رقابت های اروپایی رودرروی هم قرار نگرفته بودند.

. بارسلونا ۱۰۶ بار از اتلتیکو میزبانی کرده که ماحصل آن ۶۰ برد، ۱۹ باخت و ۲۶ تساوی بوده است.

 

گزارش: آی اسپرت