در شبی که آرسنال در خانه‌اش مقابل منچسترسیتی متوقف شد شاگردان ژوزه مورینیو مقابل کریستال‌پالاس تن به شکست دادند.   […]

در شبی که آرسنال در خانه‌اش مقابل منچسترسیتی متوقف شد شاگردان ژوزه مورینیو مقابل کریستال‌پالاس تن به شکست دادند.

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هفته سی‌و‌دوم لیگ برتر انگلیس شب گذشته (شنبه) با برگزاری ۷ بازی آغاز شد و در یکی از این دیدارها تیم‌های مدعی آرسنال و منچسترسیتی در حضور ۶۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه امارات شهر لندن به مصاف هم رفتند.

 

آرسنال که برای باقی ماندن در کورس قهرمانی نباید در این بازی شکست می‌خورد در نهایت به نتیجه تساوی یک بر یک مقابل من‌سیتی رضایت داد. نخستین گل این بازی را منچسترسیتی در دقیقه ۱۸ توسط داوید سیلوا به ثمر رساند اما توپچی‌های لندن که دوست نداشتند در زمین خودشان بازنده باشند بر شمار حملات خود افزودند و در دقیقه ۵۳ توسط متیو فلامینی، هافبک فرانسوی‌شان کار را به تساوی کشاندند.

 

شاگردان مانوئل پیگیرینی با ابن تساوی در حال حاضر با ۲ بازی کمتر ۶۷ امتیازی هستند و در جایگاه سوم جدول قرار دارند. آرسنال هم با این تساوی ۶۴ امتیازی شد و همچنان در رده چهارم جای دارد.

 

چلسی صدرنشین هم که در ورزشگاه سلهرست‌پارک میهمان کریستال‌پالاس بود با نتیجه یک بر صفر تن به شکست داد. تنها گل این بازی را جان تری، مدافع باتجربه چلسی در دقیقه ۵۲ به اشتباه وارد دروازه خودی کرد. آبی‌پوشان لندنی با این شکست همچنان با ۶۹ امتیاز صدرنشین لیگ برتر هستند ولی با توجه به این نتیجه اگر لیورپول عصر امروز موفق شود تاتنهام را در آنفیلد شکست دهد صدر جدول را از چلسی می‌گیرد.

 

منچستریونایتد هم موفق شد در حضور ۷۵ هزار تماشاگرش میهمان خود، استون‌ویلا را در ورزشگاه اولدترافورد ۴ بر یک به زانو دربیاورد. شیاطین سرخ در این بازی توسط وین رونی (۲۰ و ۴۵- پنالتی)، خوان ماتا (۵۷) و خاویر هرناندز (۱+۹۰) به گل رسیدند و تنها گل استون‌ویلا را اشلی وست‌وود در دقیقه ۱۳ وارد دروازه داوید دخه‌آ کرد. شاگردان دیوید مویس با این برد ۵۴ امتیازی شدند ولی تغییری در جایگاه هفتمی‌شان به وجود نیامد.

 

نتایج سایر دیدارهای شب گذشته:


ساوتهمپتون ۴- نیوکاسل صفر

استوک‌سیتی یک- هال‌سیتی صفر

سوانزی ۳- نوریچ‌سیتی صفر

وست‌برومویچ ۳- کاردیف‌سیتی ۳

 

رقابت‌های این هفته لیگ برتر انگلیس عصر امروز (یک‌شنبه) با برگزاری ۲ دیدار پیگیری می‌شود، در نخستین بازی فولام در ورزشگاه کروین‌کاتیج پذیرای اورتون است و در دیدار دوم لیورپول در ورزشگاه آنفیلد به مصاف تاتنهام می‌رود.

 

پرونده هفته سی‌و‌دوم لیگ برتر فردا شب (دوشنبه) با برگزاری دیدار ساندرلند- وستهام بسته می‌شود.

 

در حال حاضر در جدول رده‌بندی لیگ برتر چلسی با ۶۹ امتیار صدرنشین است و تیم‌های لیورپول، منچسترسیتی و آرسنال به ترتیب با ۶۸، ۶۷ و ۶۴ امتیاز در رده‌های دوم تا چهارم هستند.