رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال اعلام کرد، در هفته های پایانی مسابقات لیگ برتر و دسته اول نظارت بر تیم‌ها […]

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال اعلام کرد، در هفته های پایانی مسابقات لیگ برتر و دسته اول نظارت بر تیم‌ها و کنترل مسائل پزشکی و کنترل دوپینگ با حساسیت بیشتری پیگیری می‌شود.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، احمد هاشمیان درباره حضور ماموران کنترل دوپینگ در هفته‌های پایانی رقابت‌های لیگ برتر و دسته اول به سایت فدراسیون فوتبال گفت:‌ با توجه به حساس شدن هفته‌های پایانی مسابقات لیگ برتر و دسته اول فوتبال کشور، همانطور که پیش از این نیز برنامه‌ریزی شده بود، نظارت بر تیم‌ها و کنترل مسائل پزشکی و کنترل دوپینگ با حساسیت بیشتری پیگیری می‌شود.

 

وی در ادامه افزود: به همین دلیل بر حجم ماموریت‌های افسران کنترل دوپینگ و نظارت بر مسابقات اضافه می‌شود، به طوری که در هفته ۲۸ لیگ برتر شاهد اخذ بیش از ۲۰ نمونه کنترل دوپینگ بودیم و فردا دهم فروردین ماه و شروع دیدارهای هفته بیست‌وپنجم لیگ دسته اول نیز تعداد قابل توجهی کنترل دوپینگ انجام می‌شود.

 

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال همچنین خاطر نشان کرد: موضوعات پزشکی نظیر حضور پزشک و فیزیوتراپیست تیم در محل مسابقه، به همراه داشتن کیف استاندارد پزشکی تجهیزات پزشکی و به ویژه دستگاه احیای قبلی (AED) است، که توسط ناظران اعزامی از سوی فدراسیون کنترل و گزارش خواهد شد.

 

هاشمیان در پایان اظهار داشت: امیدوارم با شرایط حساسی که در هفته‌های پایانی مسابقات لیگ دسته اول و برتر وجود دارد، شاهد برگزاری فوتبال پاک با رعایت کلیه اصول پیش‌بینی شده باشیم. پیشاپیش از کلیه نمایندگان فدراسیون، هیئت‌های فوتبال استانی، باشگاه‌ها و کادر فنی، کادر پزشکی و بازیکنان که ما را در انجام ماموریت‌های کنترل دوپینگ همراه می‌کنند، تشکر می‌کنیم.