سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با یادآوری همگروهی فوتبال ایران با تیم های امارات، قطر و بحرین در جام ملت […]

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با یادآوری همگروهی فوتبال ایران با تیم های امارات، قطر و بحرین در جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ گفت: تیم ملی فوتبال ایران در دور مقدماتی جام ملت های آسیا تکلیف سختی در همگروهی با سه کشور عربی همسایه دارد.

 

 

 

 

به گزارش ایرنا، کارلوس کی روش روز پنج شنبه در گفت وگو اختصاصی با ایرنا، افزود: همانطور که می دانید تیم ملی فوتبال ایران در گروه سوم جام ملت های آسیا با سه تیم همسایه عربی هم گروه است که این یک تکلیف سخت برای فوتبال ایران خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه تیم فوتبال امارات متحده عربی در حال حاضر بهترین تیم عربی در قاره آسیا است، خاطر نشان کرد: تیم ملی فوتبال قطر نیز همیشه یک رقیب سنتی بسیار سرسخت برای تیم ملی فوتبال ایران بوده است.

 

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد: تنها برای یادآوری این را عرض کنم که در سالهای اخیر چهار بازی با تیم ملی فوتبال قطر داشتیم که تنها در یک دیدار توانستیم آنها را شکست دهیم.

 

وی در ادامه در باره بازی با تیم ملی فوتبال بحرین گفت: اتفاقات این دیدار می تواند بسیار مشکل ساز برای فوتبال ایران باشد زیرا این اتفاقات می تواند دست به دست هم دهد و تیم را تحت فشار و احساسی کند.

 

کی روش با تاکید بر اینکه به اعتقاد من ایران شانس خوبی برای صعود به مرحله دوم جام ملت های آسیا دارد، گفت: با اجتناب از رویارویی با ژاپن در مرحله دوم، می توانیم برای کسب یک مدال در جام ملت های آسیا بجنگیم .

 

سرمربی تیم ملی فوتبال با یادآوری این موضوع که تمامی این مسایل مرتبط است با شرایط تمرینی و آماده سازی تیم ملی فوتبال ایران بعد از پایان جام جهانی برزیل، افزود: اگر بعد از جام جهانی تیم ملی حمایت های مالی لازمه را دریافت نکند و دو باره اردوها و بازی های آماده سازی لغو شود، ایران به هیچ عنوان نمی تواند به دنبال کسب مدال و یا ترقی و کسب موفقیت در جام ملت های آسیا باشد.

 

وی تاکید کرد: ولی در حالت دیگر اگر بعد از جام جهانی تیم ملی حمایت شود، با یک برنامه آماده سازی خاص و نوع مربیگری خوب، فوتبال ایران شانس خوبی دارد که از جام ملت های اسیا ۲۰۱۵ مدالی کسب کند.

 

کی روش در پاسخ به این سئوال که آیا قرارداد شما تمدید شده است و اگر اینگونه است با چه شرایط با فدراسیون فوتبال ایران همکاری خواهید کرد، گفت: شرایط همکاری من بسیار ساده و شفاف است. اما تا به امروز هفتم فرودین ( ۲۷ مارچ) این اتفاق مقدور نبوده و امروز هم مقدور نمی باشد که به توافقی برسیم. دلیل آن هم یک اصل ساده است که من تا به امروز هیچ پیشنهادی جدی و خاصی برای تمدید قراردادم با تیم ملی فوتبال ایران دریافت نکردم.

 

وی با بیان اینکه هیچ شکی در تعهد شخصی و حرفه ای من در وفاداری به تیم ملی فوتبال ایران وجود ندارد، گفت: متاسفانه رابطه حرفه ای من با تیم ملی فقط مربوط به شخص من نیست. امیدوارم که همگان متوجه این مطلب باشند که در این برهه از فصل فوتبال (هفتم فروردین) این غیر ممکن است که من در شرایط آماده باش باقی بمانم و تنها به شایعات و نقل قول ها اکتفا کنم و شاهد هیچ گونه مباحث واقع گرایانه در باره تمدید قراردادم نباشم.

 

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پایان تاکید کرد: اگر این روند ادامه پیدا کند، می تواند در آینده نزدیک لطمه ای جدی به کار حرفه ای من بزند.