سپ بلاتر رییس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) و میشل پلاتینی رییس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در رابطه با اعطای […]

سپ بلاتر رییس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) و میشل پلاتینی رییس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در رابطه با اعطای میزبانی مسابقات جام های جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ به دو کشور روسیه و قطر مورد بازجویی قرار گرفتند.

 

 

 

 

 

به گزارش رویترز، این افراد جزء گروهی ۱۳ نفره از ۲۴ عضو کمیته اجرایی فیفا هستند که در رأی گیری برای انتخاب میزبان های این دو جام جهانی در دسامبر سال ۲۰۱۰، شرکت داشتند و همگی مورد بازجویی قرار گرفته اند.

 

از این تعداد برخی بازنشسته شده اند و برخی دیگر به دلیل نقض قوانین اخلاقی فیفا یا محروم هستند و یا به ناچار استعفا داده اند.

 

گفته می شود بازجویی های اخیر ارتباطی به تحقیقات روزنامه دیلی تلگراف در مورد محمد بن همام و جک وارنر از اعضای سابق کمیته اجرایی فیفا که به ارتشاء در جریان اعطای میزبانی به قطر متهم شده اند، ندارد.

 

میشل گارسیا وکیل آمریکایی و بازرس ارشدی که مسوولیت رسیدگی به این پرونده را بر عهده دارد هم اکنون مشغول صحبت با اعضای کمیته اجرایی فیفا در سوییس است و احتمالا بعد از مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، گزارش خود را منتشر خواهد کرد.

 

این در حالیست که کمیته برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هرگونه تخلفی را در راستای دریافت امتیاز میزبانی این رقابت ها رد کرده است.